Český tým v úvodu šampionátu čekal těžký soupeř, výběr Finska.
Finská obrana měla s Čechy co dělat hned od prvních minut utkání.
Česká reprezentace hrála útočněji, ale gól ne a ne padnout.
Další z tuctů vypjatých momentů při úvodním střetu s finskou reprezentací.
Rasmus Rissanen (Fin s číslem 2) dostal dvouminutový trest za podrážení.
Naděje vysvitla ve druhé třetině, kdy Ondřej Palát vstřelil gól. Sudí jej ale nakonec neuznal.
Nervy pracovaly, ale za první dvě třetiny neviděli diváci jedinou (platnou) branku.
Prvním zástupcem českého výběru byl David Kaše. Ten pohotovým blafákem do bekhendu překonal finského gólmana.
Finové recept na skvěle chytajícího Lukáše Dostála nenašli.
Ani jeden z čtveřice hráčů nedokázal českou jedničku překonat.
A když český kapitán Roman Červenka proměnil svoji šanci, bylo jasno.
Hvězdami zápasu se stali oba brankáři. Lukáši Dostálovi předal ocenění Jaromír Jágr.
Fanoušci se začali scházet a popíjet před pražskou O2 arenou v Libni dlouho před utkáním s Finy.
Dobrou náladu před hokejovým  zápasem mohlo zkazit jen jediné: Organizátoři varují před falešnými vstupenkami.
Dobrou náladu před hokejovým zápasem mohlo zkazit jen jediné: Organizátoři varují před falešnými vstupenkami.
Důvod k radosti měl i fanoušek Švýcarska: Jeho tým porazil Norsko 5:2.
Někdo přišel fandit v hokejové šále, někdo v obleku i s parukou.
Do Prahy dorazila i početná skupina podporovatelů výběru z Finska.
Přeci jen poslední mistrovství světa v hokeji se v Česku hrálo naposledy v roce 2015.
Na úvod šampionátu přicestovaly do Ostravy tisíce slovenských fanoušků.
Jenže ve fanzóně na obrazovkách nejdřív běžel pražský zápas Švýcarsko–Norsko.
Fandové byli rozladění, mnozí opouštěli prostor před halou.
Pak si zápas užívali i po boku německých fandů. Konečný výsledek ale Slováky nepotěšil. Na úvod prohráli 4:6.