Český tým v úvodu šampionátu čekal těžký soupeř, výběr Finska. Finská obrana měla s Čechy co dělat hned od prvních minut utkání.Češi od začátku tlačili Finy do defenzivy.Česká reprezentace hrála útočněji, ale gól ne a ne padnout.Diváci nepřestávali fandit ani na okamžik.O2 arena byla na úvodní zápas šampionátu vyprodaná.Po první třetině byl stav vyrovnaný 0:0.Další z tuctů vypjatých momentů při úvodním střetu s finskou reprezentací.Rasmus Rissanen (Fin s číslem 2) dostal dvouminutový trest za podrážení.Naděje vysvitla ve druhé třetině, kdy Ondřej Palát vstřelil gól. Sudí jej ale nakonec neuznal.Jedna z několika gólových šancí Čechů.Střet hráčů Davida Tomáška a Valtteriho Puustinena.Souboj o puk hráčů Innaly a Krejčíka.Nervy pracovaly, ale za první dvě třetiny neviděli diváci jedinou (platnou) branku.David Kämpf nakonec neproměnil. Hráči Lukáš Sedlák a Pekka Jormakka.Finskému gólmanovi nachystal český útok horké chvíle.Na zápase nechyběli ani maskoti.Čechy dorazili podpořit i fandové z Olbramovic.Zápas v základní hrací době skončil bez branky.Šlo se do prodloužení.I přes masivní podporu českých fanoušků ale gól nepadl.O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.Prvním zástupcem českého výběru byl David Kaše. Ten pohotovým blafákem do bekhendu překonal finského gólmana.Finové recept na skvěle chytajícího Lukáše Dostála nenašli.Ani jeden z čtveřice hráčů nedokázal českou jedničku překonat.A když český kapitán Roman Červenka proměnil svoji šanci, bylo jasno.Češi porazili Finsko 1:0 po samostatných nájezdech.Získali tak cenné dva body s těžkým soupeřem.Hvězdami zápasu se stali oba brankáři. Lukáši Dostálovi předal ocenění Jaromír Jágr.Fanoušci se začali scházet a popíjet před pražskou O2 arenou v Libni dlouho před utkáním s Finy.Dobrou náladu před hokejovým  zápasem mohlo zkazit jen jediné: Organizátoři varují před falešnými vstupenkami.Celou akci hlídala policie. Důvod k radosti měl i fanoušek Švýcarska: Jeho tým porazil Norsko 5:2.A další švýcarská radost.Někdo přišel fandit v hokejové šále, někdo v obleku i s parukou.Fanoušci volají po světovém míru i pivu zdarma.Do Prahy dorazila i početná skupina podporovatelů výběru z Finska.Je libo puk jako suvenýr?Nebo hokejového králíka z klobouku?Čeští fanoušci mají jasno.Ani pivo za 110 korun fanoušky neodradilo.První zápas českého výběru se blíží.A očekávání jsou velká.Přeci jen poslední mistrovství světa v hokeji se v Česku hrálo naposledy v roce 2015.Češi!Na úvod šampionátu přicestovaly do Ostravy tisíce slovenských fanoušků.Jenže ve fanzóně na obrazovkách nejdřív běžel pražský zápas Švýcarsko–Norsko.Fandové byli rozladění, mnozí opouštěli prostor před halou.Část fanzóny zůstala prázdná.Až po sedmi minutách hry se objevil žádaný zápas.Naštvaným fandům nicméně trvalo, než se rozproudili. Pak si zápas užívali i po boku německých fandů. Konečný výsledek ale Slováky nepotěšil. Na úvod prohráli 4:6.