Na snímku vidíte samohybnou houfnici K-9 vyrobenou v Jižní Koreji. Estonsko si jich už před ruskou invazí objednalo 24. Loni kontrakt rozšířilo o dalších 12 kusů. Všechny mají být dodané do roku 2026.
Dělostřelecká munice ráže 155 mm vystavená vedle houfnice K-9. „Až budeme mít všechny, budou K-9 rozděleny do dvou oddílů po 18 kanónech,“ řekla posádka.
Protitanková střela americké výroby Javelin. Kromě ní se vojáci cvičí i na ničení tanků a obrněných vozidel i se švédsko-britskou střelou NLAW.
Takto vojáci systém NLAW přenášejí na místo. I s nábojem váží asi 20 kilogramů, v batohu je ale navíc další výbava a další kilogramy váží taktická vesta a další části základní výbavy nezbytné pro každého vojáka.
Britský tank Challenger 2. Jeho posádka v Tapě v rámci jedné rotace v brigádě FLF stráví několik měsíců. Skládá se z velitele, střelce, nabíječe a řidiče.
Britská houfnice AS-90.
Francouzské kolové obrněné průzkumné vozidlo a stíhač tanků. Jeho původ je až v 80. letech, ale prošel modernizací. Při střetu s nepřátelskými tanky podle jeho posádky slouží spíš jako podpora pro vlastní hlavní bojové tanky a jeho hlavní výhodou je vysoká rychlost.
Španělský protivzdušný systém středního doletu známý pod zkratkou NASAMS. Španělé jsou v Estonsku na misi několik měsíců.
Americký raketomet HIMARS, který se proslavil velkou efektivitou ve válce na Ukrajině.
2/9