V roce 1995 soutěž Czech Press Photo odstartovala pod vedením zakladatelky Daniely Mrázkové. Titul Fotografie roku tehdy získal Jan Šibík se snímkem rwandského uprchlíka v táboře Kalata.
V roce 1996 nebyl titul Fotografie roku oficiálně udělen. Přesto je za ni považován snímek radujícího se fotbalisty Karla Poborského od Jaroslava Jiřičky.
Jedna z nejoblíbenějších Fotografií roku pochází z roku 1997 a pořídil ji Petr Josek. Povodně dokumentoval v Uherském Hradišti.
V roce 1998 získal ocenění David Neff. Porotu zaujal jeho snímek romské matky, která truchlí nad smrtí dětí. Ty utonuly při záplavách v Jarovicích na východním Slovensku.
V ročníku 1999 opět uspěl Jan Šibík. Zachytil na makedonských hranicích zoufalou kosovskou matku. V průběhu celého roku 1998 probíhaly ostré boje mezi jugoslávskou armádou a Kosovskou osvobozeneckou armádou. Do poloviny roku 1998 si boje v Kosovu údajně vyžádaly 700 mrtvých.
Zasedání MMF v Praze a rok 2000. Zde pořídil nejlepší snímek Jaroslav Kučera a vysloužil si titul Fotografie roku. Podle dostupných údajů bylo během demonstrací zraněno šest set lidí, z toho více než stovka policistů.
V roce 2001 zvítězil Michal Novotný se snímkem z pohřbu požárního kapitána Timothyho Stackpola, který zemřel při teroristickém útoku 11. září. Na fotografii jsou Stackpolovy děti.
Rok 2002 byl ve znamení katastrofálních povodní. René Jakl zachytil slona Kádira, jak v zatopené ZOO Praha bojuje o život.
Rok 2003. Zvítězil snímek s názvem Příběh sedláka Rajtera od Ibry Ibrahimoviče.
Ročník Czech Press Photo 2004 přinesl titul Fotografie roku Janu Rybářovi. Snímek pojmenoval Bolest Beslanu. Na fotografii je pohřeb jedné z obětí teroristického útoku na tamní školu.
V roce 2005 získal titul Fotografie roku Václav Jirsa. Na snímku zachytil štěstí cyklisty Ericha Wrinklera, který získal v bronz na paralympiádě v Athénách.
Složitá povolební vyjednávání zachytil Michal Čížek a jeho snímek se stal Fotografií roku 2006.
Píše se rok 2007 a zásadním tématem jsou exekuce dětí. Snímek pořídil Dan Materna. Před budovou soudu se rodiče přetahují o dítě - pro které si navíc hodlal přijít exekutor.
Rok 2008. Hromadná nehoda na dálnici D1 na snímku Davida W. Černého.
Rok 2009. Americký prezident Barack Obama a socha Tomáše Garrigue Masaryka. Autorem je Joe Klamar.
Fotografii roku 2010 pořídil Martin Bandžák. Zachycuje dívku zraněnou při zemětřesení na Haiti.
Snímkem roku 2011 se stal záběr z demonstrací na severu Čech, který pořídil Stanislav Krupař. Příznivci DSSS spolu s částí obyvatel Varnsdorfu se snažili prorazit policejní kordon směrem k romské ubytovně Sport. Vznikla tam velmi napjatá situace a policie nakonec použila vodní dělo.
Rozloučení s Václavem Havlem. Fotografii roku 2012 pořídil Milan Jaroš.
Rok 2013 je spojený s kauzou Davida Ratha a záhadnou krabicí plnou peněz. Titul Fotografie roku získal Michal Kamaryt.
Snímek roku 2014 ukazuje začátek protestů proti vládě Viktora Janukovyče na Ukrajině. Byl to začátek takzvané ukrajinské krize. Fotograf Filip Singer zachytil prvního zraněného.
Rok 2015 ovládlo téma uprchlické krize a imigrace. Zvítězil Jan Zátorský se snímkem z maďarsko-srbských hranic.
Rok 2016 a návštěva čínského prezidenta v Praze. Autorem Fotografie roku je Michal Šula.
Revoluční rok 2017 - hlavní cenu poprvé vyhrála fotka z mobilního telefonu. Jmenuje se Hizballáh, oslavy vítězství nad Izraelem a jejím autorem je Martin Bandžák.
Rok 2018: Fotografií roku se stal vítězný snímek v kategorii Příroda, věda a životní prostředí. Jeho autorem je Lukáš Zeman a snímek nese název Orangutaní matka s umírajícím potomkem.
V roce 2019 zvítězil Lukáš Bíba. Jeho snímek zachycuje masivní demonstraci na pražské Letné proti tehdejšímu premiéru Andreji Babišovi.
Celkovým vítězem Czech Press Photo v roce 2020 se stal Roman Vondrouš. Jeho snímek Dezinfekce zachycuje atmosféru země ochromené koronavirovou pandemií.
Nejlepším novinářským snímkem roku 2021 se stal záběr Petra Topiče. Zachycuje jihomoravské Mikulčice zničené tornádem.
Vítězem soutěže Czech Press Photo pro rok 2022 se stal podle očekávání snímek zachycující válku na Ukrajině. Autorem fotografie, na které je zachycen mrtvý muž a jeho pes, je Vojtěch Dárvík Máca.
V roce 2023 vyhrál opět Roman Vondrouš. Jeho fotografie zachycuje výtržnosti u soudu. Proces se týkal lidí, kteří během koronavirové pandemie pronásledovali šéfa Lékařské komory Milana Kubka.
17/29