"Spokojený člověk, altruisticko-realistický optimista se selským rozumem, podprůměrným platem a nadprůměrným IQ, hledající rovnováhu mezi pravdou a klidem."
Čím dál zajímavější. Snad budou mechanismy, které zjistí kde a kam se bct přesouvali. Už zjištění o čtyř násobném množství a převod na ještě jiná místa je hodně podezřelý. Pokud mají zúčastnění nyní v rukách někde třeba miliardu nebo víc tak to je jackpot. Jen to nějak zlegalizovat a nekupovat si hned Bugatti nebo nějaký 🏝️. Pokud se někdo dostane takhle blízko k takovému balíku umím si krásně představit že se pokusí z toho něco dostat.
Já si myslím, že to prostě Blažek risknul. Byla možnost získat těžko dohledatelné btc. Vytvořil dopředu tento příběh až nebo když to praskne. Má ještě pár argumentů v rukávu, ale myslím že v tom je až po uši. Nicméně je velmi inteligentní a určitě připravený. Má za sebou hodně podivných kauz. Kdyby tak bylo možné určit všechny toky btc od obžalovaného.
Moment. Pan měl na svém hardwaru něco přes 1500 btc. Potřeboval hardware dostat zpátky. Na to měl buď nárok a měl ho dostat zpátky. A pak když ho zpátky dostal řekl si, ale tak já tu miliardu dám ministerstvu spravedlnosti. Asi ne tomu se zkrátka nedá věřit. Když už tak nemocnicím nebo prostě někomu jinému, ale tohle je naprosto nepravděpodobné. Věřím tomu, že se o těch btc vědělo, že řekl že tam má hodně. Co se dělo dál, ale nebylo tak jak se prezentuje. Vůbec bych se nedivil kdyby pár lidí kolem této kauzy včetně pana Blažka už nějaké btc měli ve svém dobře schovaném vlastnictví. Snad to nezávislý špičkový tým vyšetří. Mělo by se na tom hodně pracovat včetně špičkových investigativních novinářů.
Ještě doplním první komentář myšlenkou. Nejdříve se omlouvám, že jsem neuvedl celá jména nevycházely mi znaky.
A teď ta myšlenka:
Je pozoruhodné, že musí existovat ještě něco navíc, co pomáhá člověku rozeznat dobro od zla. Samotná inteligence to zjevně není – někteří z těchto lidí určitě nemají nízké IQ, spíš naopak. Umí dobře mluvit, znají čísla, možná by excelovali i v testu z logiky.
A přesto jim něco zásadního chybí. Nějaký vnitřní korekční mechanismus, který člověku říká: „Tohle už je za hranou. Tady se manipuluje. Tady se trhá skutečnost na kusy.“
Je tedy otázka – opravdu tomu věří, nebo je to jen hra? Hra pro publikum, které je naštvané, zklamané a hledá viníka. A oni ho nabídnou. Bez zodpovědnosti, zato s velkou chutí po hlasech. Pak už to není o pravdě. Je to jen kalkul.
A to je na tom možná to nejnebezpečnější – když inteligentní člověk přestane používat svou inteligenci pro hledání pravdy a místo toho ji použije jako nástroj k manipulaci.
Když je tam tak vidím, napadá mě – není to samozřejmě reálné, ale bylo by neuvěřitelně zajímavé a přínosné udělat u každého z nich hlubokou psychologickou analýzu. Zjistit, co zažili v dětství, jaké mají nezpracované křivdy, zklamání, jak fungovaly jejich vztahy s rodiči, kde se v nich vzal ten vnitřní vzorec, který je dnes žene do otevřené podpory režimu, který napadá cizí země a systematicky šíří lži.
Tady už nejde jen o nějaký populismus nebo „jiný názor“. Tito lidé nejsou jen kritici – oni jsou přímými nosiči ruské propagandy. Často až fanaticky, s nulovou reflexí reality, bez základního kritického odstupu. To už není názorová odlišnost. To je hluboká identifikace s režimem, který nás přímo označuje za nepřátele.
Proto mě fascinuje představa, že by šlo odborně – třeba i anonymně – analyzovat jejich psychologický profil. Co přesně se v jejich životě stalo, že místo evropských demokratických hodnot obdivují autoritářskou moc, potlačování svobody slova a brutalitu?
Navíc – možná by jim to i pomohlo. Protože z jejich veřejných vystoupení často cítím hněv, křivdu, vnitřní rozkol. A to není normální stav člověka, který je vnitřně v klidu.
Myslím to naprosto seriózně a vážně – tohle není ironie. A je až neuvěřitelné, kolik mají voličů. Samozřejmě, volte je, pokud vám přijdou blízcí a sympatičtí. Není pochyb o tom, že jsou to legitimní strany a patří do demokracie. Nicméně pro mě je to opravdu fascinující. Chápu, jaké strategie používají k získávání hlasů, ale je opravdu zajímavé, že to zasáhne a ovlivní statisíce lidí. Konečná, Bobošíková, Hájek,Rajchl, Xaver, Fico a jiní
Válka je preventivní. Takový očkokováníčko vlastně. Sice statisíce mrtvých. Něco takového si jen myslet je šílené a veřejně to říct to už je bez komentáře. Daleko se od takových lidí držet. A nebo naopak přítele si drž blízko a nepřítele ještě blíž. Tak ostatně oni takhle přesně přemýšlí. Dělají kamarády a ani na vteřinu by neváhali druhého klidně pohřbít v tom lepším případě.
To je prostě lidská vlastnost, kterou nijak neomlouvám.Když někdo ucítí příležitost zbohatnout a nejlépe samozřejmě s minimálním úsilím, je na správném místě a má vliv tak tomu zkrátka podlehne. Mělo by to mít ovšem následky pokud se na to přijde. Doufám, že v ANO skončí. A kdyby navíc existoval zákon, který by ho za tohle mohl stíhat, měl by za to být přísný trest.
Podle mě jsou relativně normálními stranami ANO, SPOLU, Piráti, SOCDEM a možná i STAN. Ostatní strany považuji za krajně populistické (jakkoli si uvědomuji, že určitá míra populismu je běžná u všech stran). Nicméně u některých už je to s populismem hodně za hranou.
Prezentují spoustu až nebezpečných názorů. A teď nemluvím o tom, že někdo jezdí po dálnici 200 – tihle mají názory, které jsou ještě nebezpečnější.
Stačí si je opravdu poslechnout, zamyslet se nad tím realisticky a kriticky – a člověk musí zírat, jak dělají ze všech věkových skupin napříč vzděláním jen hlupáky.
Mám-li si vybrat mezi možným „zlodějíčkem“ v samoobsluze (Nerudová), nebo mezi ženou, která má minimálně rysy vlastizrádce a stojí na straně zla, pak opravdu nemám o čem přemýšlet.
Navíc paní Konečná má tu odvahu – nebo spíš žaludek, nebo nevím co jiného – tvrdit, že hájí zájmy občanů ČR, přestože naprosto jednoznačně vystupuje proti nim. To už není jen o rozdílných názorech, to je na seriózní zamyšlení, případně na vyšetření u odborníka.
Je až neuvěřitelné, že má takové preference. A ještě smutnější je, kolik lidí jí to stále věří.
"Spokojený člověk, altruisticko-realistický optimista se selským rozumem, podprůměrným platem a nadprůměrným IQ, hledající rovnováhu mezi pravdou a klidem."
12
Sledujících
1
Sleduje
"Spokojený člověk, altruisticko-realistický optimista se selským rozumem, podprůměrným platem a nadprůměrným IQ, hledající rovnováhu mezi pravdou a klidem."
12
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jestli má všechno dobře promyšlené, tak jsou on a jeho rodina zabezpečení jako málokdo.
1 odpověď