Tak a tady je jasně vidět, že když nastanou nějaké katastrofy jak je tento blackout či to může být jiná katastrofa ( povodně, zemětřesení) a nejde pak elektrický proud, že lidem jsou mobily, platební karty nanic, protože nefunguje internet, když nejde elektřina a pak nemohou platit elektronicky. A tady v tomto případě jedině funguje hotovost. Takže jasný příklad, proč hotovost nerušit!
Ale kde je potom ta "občanská společnost"? Každý občan si přeci ve svobodné zemi může žít kde chce a jak chce. Spíše by se mělo přemýšlet, kde se najednou bezdomovci vzali. Jistě jsou různé případy k cestě bezdomovectví, například manželé se rozvedou a byt připadne manželce, další možnosti občan je zadlužen, přijde nevlastní vinou o práci, nemůže platit své závazky a už jdou po něm lichváři a exekutoři a vše mu zabaví a skončí na ulici. A pak jsou i ti, kteří jsou propuštění z kriminálu a skončí na ulici. Je možné, že těmito vyhláškami města akorát převedou bezdomovce třeba k supermarketům, kde budou více od lidí žebrat. Města by na druhé straně měla někde na okraji měst postavit plechové haly -ratejny, kde by bezdomovci mohli zdarma přebývat a být chráněni před dešti. A měli kde hlavu složit. Jsou to z valné části naši občané, tak by stát by jim měl pomoci, tak jako vydatně pomáhá jedné východoevropské zemi.
Od Jasiny do Aše republika je naše znělo za 1.Republiky. Jasina byla nejvýchodnější obcí v Československu, Aš nejzápadnější město. Je vidět, že z té 1.Republiky jsme přišli o Podkarpatskou Rus a později i o Slovensko. Smutné je, že i obyvatelé Podkarpatské Rusi byli našimi občany, byli naší součástí a když bylo výročí 100 let založení Československa v roce 2018, tak žádný zástupce z Podkarpatské Rusi, dnes ze Zakarpatí nebyl tehdejším prezidentem a našimi tehdejšími vládními politiky pozván na výročí 100 let republiky do Prahy. Jakoby nikdy nebyli naší součástí. A přitom byli, sice 20 let, ale byli. Za tu dobu co byli naší součástí se tam vybudovala infrastruktura, zlepšila se životní úroveň obyvatel, i když to byla nejchudší oblast. Ale musíme doufat, že časem zase naše republika posílí. Bylo veřejným tajemstvím, že za to, že nám v roce 1945 byla odebrána Podkarpatská Rus, tak nám byla nabídnuta oblast Kladska ( Klodsko) , ale my jsme to tehdy odmítli si vzít Kladsko.
Jsou to banky-zlodějky-lichvářky. Metody jakými banky a nebankovní lichvářské finanční společnosti pořádají hon na peníze občanů ( jejich klientů), jsou tak lstivé a prohnané, že je policie vůbec nevede k trestní zodpovědnosti za ty jejich lichvy. V ČR se uplatňují bankovní loupeže, které nejsou průkazně nelegální a jsou naprosto běžné například při účtování poplatků, výpočtu úroků. Bylo by velmi zajímavé vědět o kolik peněz připraví ročně svými triky a podfuky své klienty. Všichni jsou finančním sektorem okrádáni. Například při výběru v hotovosti klient musí zaplatit poplatek bance, prostě všichni, kteří mají bankovní účet a všichni, kdo využívají, nebo spíše jsou zneužíváni bankami, nebankovními lichvářskými společnostmi. Okrádají na poplatcích, lichvou, atd.
No dnes je situace vážná, v minulosti, tedy konkrétně za totality se tu stavěly panelová sídliště, například v Praze Jižní Město, kde žije 100.000 obyvatel, stejně v každém městě či městečku probíhala výstavba bytů či byla plánována. Dokonce některé firmy pro své zaměstnance měly tzv. " stabilizační byty". Nájemné v nich bylo levné na tu dobu, bydlení nebylo drahé, stejně vodné a stočné, elektřina, plyn, to vše bylo levné. Dnes jsou výstavby bytů a RD velmi drahé, takže normální člověk z průměrné a z podprůměrné mzdy na ně nedosáhne. Musí si vzít lichvářskou půjčku a tu splácí až do penze, nebo spíše až do smrti. No dnes ti, kteří mají to štěstí a mají byt v osobním vlastnictví, tak jen platí do Fondu oprav cca kolem 4.500,- se všemi náklady s tím spojené. Na druhé straně lidé, kteří jsou nuceni žít v nájemních a podnájemních bytech platí velmi vysoké částky ze svých příjmů. od 15.000,- do 30.000,- Kč činí nájemné dle oblasti. V Praze je to vysoké a ve velkých městech, v menších městech je to levnější
A co dělá stát pro cukrovkáře? Znám plno lidí, kteří mají cukrovku a oslepli, mají poškozené ledviny, cévy, atd. Nemají žádné výhody, ale jen a pouze nevýhody. Nemohou dělat každou práci, protože při hypoglykémii by mohli ohrozit jiné i sebe, třeba při řízení vozidla. Tak pak pracují na takových pozicích, které jsou hůře placené. Pak se nemohou stravovat tak, jak by měli, protože ta cukrovková dieta je dražší. A fungují nějaké jejich organizace? Které by měly hájit jejich zájmy a bojovat za práva diabetiků, apelovat na vládu a poslance, senátory, aby hájili zájmy sociální práva všech diabetiků v ČR. Pořádat demonstrace za zlepšení práv a života diabetiků, požadovat, aby diabetici z důvodu své nemoci nebyli diskriminováni. Zajímalo by mě kolik osob patří mezi bezdomovce a živoří s cukrovkou? Neměli by mít diabetici své zástupce na Úřadě vlády pro řešení práv diabetiků, neměli by mít svoje zástupce na úřadech práce, na okresních správách sociálního zabezpečení, na státních zastupitelstvích, na soudech, na policii, aby nebyli diskriminováni z důvodu své těžké a nevyléčitelné nemoci. Měli by to být cukrovkáři laici, kteří by dohlíželi na to, aby úřady s nimi s diabetikama jednali správně a spravedlivě.
A jakou sochu tam hodlají dáti? Je to hrozné, jak současní mocipáni si chtějí přetvářet dějiny k obrazu svému. Dle mého jednou tam ta socha byla a tak tam měla zůstat i nadále, prezentovala svoji dobu. V roce 1945 nás tzv. Rudá armáda osvobodila od hitlerovského fašismu, mnoho vojáků tu padlo, a když jim po válce byly postaveny na památku pomníky a sochy, tak by měly zůstat i nadále. To je jako, kdybychom začali odstraňovat třeba morové sloupy na náměstích, nebo kříže na cestách, to je stejný princip. V roce 1945 naši lidé v osvobozených městech vojáky Rudé armády vítali, je pravda, že o 23 let později na ně zase hrozili, protože to nás okupovali vojáci SSSR - tedy i současné Ukrajiny, Polska, NDR, Maďarska. Nadávali jsme a nadáváme na totalitní režim, ale nechováme se též, tak trochu totalitně? Že odstraňujeme pomníky, památníky, názvy ulic, které nám nejsou po chuti v tomto systému? Možná by bylo žádoucí, když už tam hodlají odstranit tuto sochu, tak by tam měli postavit pomník nebo sochu obětem současného režimu, jako například nedávno propuštěnému politickému vězni panu Popelkovi, či Smetanovi, Čermákovi, Tušlovi a všem, kteří jsou a byli po roce 1989 do současnosti tímto systémem pronásledováni z politických důvodů. A ještě jedna otázka mě napadá, kolik pomníků, památníků, názvu ulic a náměstí bylo věnováno lidem, kteří spáchali sebevraždy z existenčních důvodů v ČR? To jsou také oběti lichvářů, exekutorů a tohoto systému a ti tu žádnou sochu, památník a název ulice jako politicky a ekonomicky pronásledovaní po roce 1989 vůbec nemají, jako by neexistovali.
A kam zařadí úřad práce třeba osoby starší 60 let, když se jim věková hranice neustále prodlužuje, když tyto osoby jsou pro firmy již nezaměstnatelné z důvodu jejich věku? Sice je to věková diskriminace, ale tu žádný úřad a ani policie nesleduje a ani netrestá. Ve Španělsku je to zařízeno tak, že tam lidé několik let před penzí, pokud ztratí práci, tak pobírají podporu až do nástupu do penze. Stejně by bylo zajímavé, kam úřad práce by zařadil třeba invalidy, kteří z důvodu rozhodnutí posudkových lékařů, kteří rozhodují dle tabulek, které mají z MPSV ČR přišli o invalidní důchod nebo o jeho část? Tito lidé jsou těžko zaměstnatelní. Byl znám případ, kdy byla 1 paní upoutaná na invalidní vozík s roztroušenou sklerózou, tak ji byl odebrán plný invalidní důchod na částečný, paní se šla zaevidovat na úřad práce a stejně práci s ohledem na svůj zdravotní stav nemohla najít. Tak ji ÚP bylo doporučeno, ať dá odvolání na rozhodnutí posudkového lékaře.
V této současné době už naše písničky nejsou takové kvalitní a pěkné, jako tomu bývalo v minulosti. Stačí připomenout Karel Gott, Michal David, Stanislav Hložek a Petr Kotvald, Peter Nagy, Olympic, Katapult, atd. Líbili se všem. A dnes, je to smutné, ale kvalitní pop tu nemáme. To i na Slovensku mají pěkné hity v současnosti, a my v ČR nic moc. A když někteří interpreti měli a mají přeplněné koncerty tak se do masmédií jako je rádio a televize nedostanou, protože nezpívají dle taktovky například Ortel, a i Nohavica.
Ona se řídila dle hesla, že metla vyhání děti z pekla. Jelikož sebou neměla metlu a ani vařečku, tak použila ruku. A dostala jen 500,- Kč pokutu. To jistí mladíci v jednom českém městě rozbili lavičky, policie to předala na MÚ na přestupkovou komisi a pan úředník z té přestupkové komise si je tam ty mladé muže pozval a pohovořil s nimi a dostali pouze pokutičku též 500,- Kč. V tom samém městě byl po čase pobodaný mladý muž, pobodal ho bezdomovec nožem z jednoho etnika. Po městě se povídalo, že to byl ukrajinský občan z toho etnika, který pobodal toho mladíka. Jeden člověk svolal protestní pochod, aby ten co pobodal, dostal přísný trest, občané si měli vzít svíčky, baterky , mobily a takto osvícený pochod měl pochodovat před budovu policie, soudu, státního zastupitelství a MÚ, aby ten, co bodal dostal přísný trest. V pondělí si přišli do práce, kde ten člověk co svolal pochod, pracuje 3 policisté do práce, zabavili mu mobil, notebook a vyšetřovali ho jako kriminálníka a obvinili ho z trestného přečinu rasismu. Nakonec státní zástupce toto obvinění zrušil, protože ten člověk se ničeho nedopustil, jen chtěl svolat pochod a na to dle Ústavy má právo. Tak policajti dostali věc k dalšímu rozhodnutí, kde to předali předáno na MÚ. A přestupková komise, podepsaná daným úředníkem, tomu člověku udělila pokutu 3.000,- Kč. Přitom nikdo nebyl napaden, nic nebylo poškozeno, nikomu nebylo ublíženo a ani nic takového nebylo v plánu. Chyba toho úředníka byla, že si tam toho dotyčného nepozval, aby se mohl obhájit. Holt mají různé metry tu úředníci z přestupkových komisí...
Nechápu proč by si to občané měli dokládat potřebnými dokumenty, když dnes již na každém úřadě jsou počítače a internet, tak není problém pro úředníky si to zjistit skrze internet, kde vše najdou o každém občanovi, například kde pracuje, jaká je jeho mzda či jaké jsou jeho další příjmy, jaký je na něj psaný majetek, to vše se dá zjistit během krátkého času. Úředníci vidí kolik každý člověk má peněz na kontě.
Průzkumům se nedá věřit, to si dělají a platí různé politické strany na základě objednávky, aby více klamaly občany, aby jim dali svůj hlas. Žádné průzkumy, výzkumy, ale směrodatné jsou vždy jak dopadnou volby a ne jakési předvolební průzkumy. No nechápu, že by STAN pod vedením ministra vnitra Rakušana posiloval, dle mého většina občanů na něj nadává a nedůvěřuje mu, kvůli kauze Dozimetr a utajeném telefonu, který používal v kontaktu s některými osobami. STAN by se spíše stal mimoparlamentní stranou pod jeho vedením.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pan Rakušan by jako ministr vnitra měl toho vysvětlit mnohem více, třeba ten již dříve zmiňovaný Dozimetr či ten jeho utajený mobil
2 odpovědi