Popravdě řečeno, nikomu nic do toho není. Nějaký hlupec ze sekty Andrejovy vyštrachal "senzaci" jen aby škodil. Jak typické pro hladové, žíznící, chudobou trpící a svobodu postrádající svědci Andrejovi.
Já například mám několik kumulovaných funkcí v samosprávě bytového domu, v zahrádkářské kolonii, Matici Moravské pro výzkum vodních spoust, klubu sběratelů modelů parních strojů, spolku county kapely a dalších. Neohrozil jsem náš demokratický a kapitalistický rozvoj.
Naopak, nádherně je vidět, kdo je jenom líný tlučhuba (viz zde diskutující) a za kým jsou výsledky.
Mnozí nějak zapomínají na skutečnost, že v kapitalistické a demokratické společnosti musí být chudí a bohatí.
Nekompromisní statistické Parettovo pravidlo jednoznačně říká, že bohatých je pouze 20 % a ti ovládají 80 % majetku. Na těch chudobných 80 % obyvatel pak zbude jen 20 % majetku země. Platí to ne příliš dlouho - asi 3 000 let.
Pojem "důstojná životní úroveň" je nesmysl vymyšlený idealisty od úsvitu dějen až po bolševiky. Je to neměřitelná veličina, o které má každý svou vlastní předsatvu. Ať se tedy snaží jí dosáhnout. Smyslem demokracie a kapitalistického zřízení je dát možnost všem.
Je jasné, že jenom malá část populace (20 %) má takovou schopnost. Pak musí platit pravidlo, že ti kteří mají schopnosti vedou společnost a ostatní to tolerují. Povinností lídrů je však respektovat i tu chudobnou většinu. Řekové vymysleli princip "Cléb a hry" aby plebejcům zacpali ústa. Tak to chodí i dnes. Nic nového pod sluncem.
Obchodní prostituce vede Evropu do záhuby. Nic nenutí prodejce nabízet čínská auta kromě lakotnosti a licoměrnosti.
Těmito vlastnostmi se podařilo zlikvidovat Britský textilní průmysl přesunem do Indie, ocelářství ze všech zemí EU přesunem do Číny, Indie a Pákistánu, výrobu aut do Číny (zde se hlavně snažil Volkswagen, aby daroval Číňanům celé know-how), americký elektronický průmysl převedl podstatnou část výroby do Číny, spotřební zboží a šunty všeliké se vyrábějí všude jinde než v EU.
Smutně se dívám na své pravé americké džínsy Wrangler s cedulkou Made in Bangladesch.
Jeden z mých kolegů radí, abychom se naučili skákat přes oheň a pěti písně lidové. To prý se bude číňanům líbit, až budou jezdit do Evropy, jako do skanzenu.
Zatím se poohlížím, jaké krpce si pro ty skoky vyberu.
Je to správně? (myslím ty krpce)
Já bych do takové smlouvy šel. Spojenectví s USA, byť zdánlivě nevýhodné, by bylo v budoucnu obřím prospěchem pro Ukrajinu.
Je jenom iluzí, že Ukrajina zůstane po válce zcela svobodná a bez závazků. Vždyť máme zkušenost z Česka. Všchny banky patří do zahraničních korporací, klíčový průmysl vlastní zahraniční korporace (hlavně z USA) a dokonce vodovody také. Máme se jak čuníci v žitě právě dozrálém, máme svobodu, máme svůj stát.
Stav země je velmi uspokojivý, byť je co zlepšovat.
A blížíme se i obvyklému rozdělení majetku ve společnosti, kdy 80 % většinu vlastní 20 % subjeků a zbyteček ve výši 20 % zbytek národa. To je potvrzení Parettova statistického pravidla pro rozdělení majetku v normální společnosti (tedy kapitalistické). Je to neměnné pravidlo platíci cca 3 000 let existující ceivilizace s dělbou práce. A nic s tím neuděláte.
Těším se na diskusi.
Podívejte se očima Američana na to, ce je to vlastně Evropská unie:
Každý celek se chová, jak mu to zrovna vyhovuje a klidně ignoruje jakási jednotná pravidla.
To nevím, jestli to umí někdo v Americe vůbec pochopit a navíc do toho cpát miliardy dolarů. Musí jím to znít jako pohádka a to ještě odpadla Británie, na kterou je navázáno dalších 25 státních útvarů.
Jabych takového partnera nechrěl financovat. Donald a jeho parta to tak taky zjevně chápou.
Hloubá ve mě podezření, že série filmů "Osobennosti nacionalnoj..." není ve skutečnosti film, ale reportáže z běžného života. Působil jsem v Rusku více než 25 let a zažil nejednu neuvěřitelnou příhodu, kterou bych s klidem zařadil do některého z této série filmů.
Za všechny jedna z nich. Geologové měli vyvrtat hlubinný vrt jako studnu, v přesně určeném místě budoucího areálu stavby. Vyvrtali ji však jinde s tvrzením, že nemohli pro bláto dojet jinde. Fakticky se však ukázalo, že si nevzali ani projekt a ani přístroje na zaměření pozice. To, že v tom vodka hrála roli, ani nepochybujte. Nakonec však všichni řekli: a co, voda je a budovy umístíme jinak. A tak vznikl od počátku zpotvořený projekt. Voda však byla.
Diskuse k článku a článek sám je soubor blábolů.
směrnice č. 2024/3019 z 12.12.2024
SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2024/3019 se jmenuje Směrnice čištění městských odpadních vod.
Cílem je ochrana zdrojů pitné vody globálně.
Provádění směrnice 91/271/EHS je financováno z poplatků za vodu a z veřejných rozpočtů, včetně financování Unie. V budoucnu by rozšířená odpovědnost výrobce měla zajistit, aby náklady na kvartérní čištění byly alespoň zčásti hrazeny dotčenými průmyslovými odvětvími a aby je doplňovaly další druhy financování. V minulosti bylo provádění směrnice 91/271/EHS rovněž významně podpořeno politikou soudržnosti Unie a unijními programy Horizont 2020 a LIFE. K zajištění včasného a řádného provedení této směrnice je nezbytné, aby členské státy vypracovaly národní program provádění včetně dlouhodobého plánování požadovaných investic a strategie financování. Tyto národní programy provádění by měly být oznámeny Komisi. Aby se omezila administrativní zátěž, neměl by se tento požadavek vztahovat na členské státy, v nichž více než 95 % aglomerací splňuje hlavní povinnosti čištění a odvádění odpadových vod. Aby bylo možné pokračovat v provádění této směrnice, měla by Komise za účelem přípravy příštího víceletého finančního rámce a následujících finančních rámců vzít v úvahu národní programy provádění oznámené členskými státy a členské státy by měly neprodleně zavést systém rozšířené odpovědnosti výrobce.
Jinými slovy, každý znečišťovatel musí přispět na čištění odpadních vod, když aglomerace, kde se nachází, nesplňuje podmínky povinnosti čištění odpadních vod.
Odporný komerční přístup změnil La Bodequitu del Medion v nehostinné místo plné rámusu s pseudo kubánské hudby. Kvalita nápojů maximálně průměrná. Obecně řečeno, je to nechutné místo, které ztratilo punc původní originality.
O pár desítek metrů vedle jsou nádherné a původní bary, se skvělou atmosférou, nabídkou rumů, koktejlů a doutníků. Tam je ještě Kuba.
Naprosto nepřípadný příspěvek. Už jenom staré přísloví říká "Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem".
Znalost ruštiny nelze automaticky spojovat s bolševismem a ruskými zvěrstvy.
Pracoval jsem v Litvě, Lotyšsku, Uzbekistánu, Kazachstánu, Gruzii, Vietnamu, Číně a dalších zemích. Všude jsem uplatnil ruštinu. Vládnu několika dalšími jazyky, takže to pro mě nebyla z nouze ctnost.
Při pomoci Ukrajinským běženkyním z Donbasu se mi ruština mimořádně hodila.
Dokážu číst klasickou literaturu rusky, poslouchat a rozumět ruštině i v dnešní době. Některé překlady z ruštiny ve sdělovacích prostředcích jsou k smíchu. Nikdy jsem nelitoval, že umím jazyky a rusky, byť jsem se je učil těžce a klopotně.
A všem doporučuji si pustit na YouTube některý z filmů "Osobennosti nacionalnoj ochoty". Nádherná ruština a přímý přenos ze živého ruského světa. Budete se válet smíchy. Skoro mám podezření, že se nejedná o filmy, ale o reportáže z běžného života.
Nejsem rusomil - aby bylo jasno.
Ve Švýcarsku, Tyrolsku a Bavorsku je "jarní vůně domova" staletou samozřejmostí. Má to svou technickou logiku. Na pole je ideální vjet, když je ještě "trochu přimrzlé". Traktor nezapadne a krásně rozmetáš hnůj rovnoměrně.
A musíš to na jaře stejně udělat, protože máš za zimu hnojiště plné.
Toť zákony selské.
Je zajímavé pozorovat vývoj zásilkového obchodu. Začalo to poštou, později kurýrními službami a nyní je doba charakterizována boxy.
Předpokládám, že vzniknou celá "boxová centra" a bude to trvat do doby, než někoho napadne otevřít si normální obchod vedle boxů.
Pak by se mohl život vrátit do normálu, kdy se nakupuje v konzumu, "u žida", nebo u Bajzy.
Možná by to zredukovalo nesmyslné převážení zboží do centrálních skladů a odtud do regionálních skladů a odtud do e.shopů a odtud do boxů a odtud domů. Vymysleli jsme si pěknou obchodní kravinu.
Docela se bavím nad bláboly diskutujících. Kouřový bod pro olivový olej (opravdový, nepadělaný) je od 181°C do 242°C, podle typu oliv, ze kterých byl získán. Je to údaj oficiálně uváděny v tabulkách pro používání potravin.
Ve středomoří se běžně dělají smažená jídla na olivovém oleji a vždy se olivový olej přidává k pečeným masům a zelenině. Při přípravě ryb na otevřeném grilu se vždy promazává rošt olivovým olejem.
Správně připravené jídlo na olivovém oleji za tepla je lahůdka. V Izraeli se běžně dělají hranolky (z čerstvých brambor) na olivovém oleji a je to gurmánký zážitek
Jenom hlupák by smažil jídlo za vyšší teploty.
Tož tak.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Byl jsem před válkou s Ukrajinou opakovaně pracovně ve Vladivostoku a Usurijsku. Číňané tam ovládají prakticky vše od tržnic až po fabriky. Mohou si koupit za 85 juanu (cca 10 USD) propustku přes hranice pro místní příhraniční styk a nic jim nezabrání v Rusku a v celé Primorské oblasti konat, jak je napadne. Tak taky konají. Místní ruští vládci jsou beznadějně zkorumpovaní a nezabrání čínskému vlivu. Číňané tam rabují lesy, uhelné doly, příbřežní rybolov a vše, co si zamanou. 海參崴 latinkou Pchin-jin Hǎishēnwǎi tak mají bez boje.