Mě je zvláštní jedna věc. Válka na Ukrajině trvá již více jak 3 roky, ale najednou až nyní se má až teď masivně zbrojit? Co se stalo nyní tak zvláštního, jiného, než před rokem, dvěma, třemi? Celou dobu se "chcimírům" smáli, proč se teď nesmějí "chimírovi" Trumpovi? To si totiž nikdo nedovolí.
Proč se více jak 3 roky nic nedělo válka neválka a až nyní nás neustále straší?
V roce 2014 nikomu nevadilo, když Putin stejným způsobem jako nyní silou zabral Krym. To nás tehdy nikdo nestrašil, protože to bylo všem jedno.
Je tedy zřejmé, že vláda včele s generálem prezidentem hledají cestu, jak národ tak vystrašit, až spoléhají na to, že vystrašení lidé jim raději hodí hlas ve volbách.
Už všichni zapomněli na zbrojní kauzy ODS se stamilionovými úplatky?
Lidi mají hodně krátkou paměť a je škoda, že i media jim na to skáčou a nikdo se na minulost (Topolánek a spol) nezeptá a nepřipomene.
Green Deal? Proč ne?
Vláda kvůli volbám odložila ekologickou daň z PHM a plynu a nechala to na další vládu, takže nás to nemine. ERU bude každý rok o cca 10% zvyšovat regulované poplatky. Takže topení tepelnými čerpadly a nabíjení elektromobilů doma se bude prodražovat. A to, že polovina elektrické energie (mj.i v Německu) tedy elektromobilů má výfuk v uhelných elektrárnách je taky fakt. Takže Green Deal - proč ne? Jen je zvláštní, že o něm tak zapáleně hovoří lidé, kteří na to mají a tedy se jich dopady vlastně netýkají. A kde je svoboda volby? Nejsem si jist, ale hlasováním o vstupu do UE jsme nikdo nechtěli, aby nám někdo v Bruselu diktoval, jak máme žít. Přece nejsme tupé stádo, které potřebuje nad sebou bruselský bič.
A případné nechtěné změny pak patřičně kompenzovat, například skrz daň z příjmů fyzických osob nebo sociální systém,
Takže stát vybere a stát rozhodne o kompenzacích.
Neustále hrozí průběžným (průtokovým) systémem důchodů ale zde jim "průtokový" systém nevadí.
A základní tezí ODS je a bylo - minimální zásah státu do života občanů. Ale zamyslet se nad tím, co má stát pro občany zajišťovat, tedy jak velkou máme mít státní správu - na to již rezignovali.
Takže výši DPH chápu - musíme přeci všechny státní zaměstnance uživit. Zajímalo by mě, kolik nás těch 500tis všech státních zaměstnanců stojí ročně (mandatorní výdaj) a porovnat třeba s dalším mandatorním výdajem jako důchody, zdravotnictví atp. Možná bychom se divili. Ale tato čísla nikdo nezveřejní, protože by si podřízly větev.
Nějak mi to nedává smysl. Na jedné straně ten člověk píše, že se tím omezí svozy plastů, protože se vozí vzduch. A nyní budeme do obchodů vozit vzduch my všichni a po té budou vozit vzduch z obchodů. Ale kam ? Zase na recyklaci? Nebo zpět výrobcům, kteří v perfektnímu jejich vymytí používají chemii? Ale to asi nikomu nevadí. Jsme premianti v třídění a přesto neumíme vytříděné plasty 100% zrecyklovat.
Souhlasím, super napsáno.
Já jsem přesně ten příklad. Celý život zaměstnanec (tedy žádná šméčka na daních). Vlastníma rukama jsem si postavil rodinný domek. A protože stojí v okrajové části města, dań bude opravdu jednou rána.
Je však smutné, že daň z nemovitosti jde obci, ale 25 let jezdím domů po rozbité silnici, lidé s kočárky jezdí po silnici, protože chodník je taky samá díra. Takže kam jdou ty daně? To je tu dotace fotbalistům, tu hasičům atp. Jasně, jaké zastupitele jsme si zvolili, tak naše obec (přidružená k městu) vypadá. Ale daň bud stejná (jak píše autor) jako tam, kde mají luxusní chodníky ze zámkové dlažby a nové asfalty na silnicích.
Nevím , proč je kolem toho takový humbuk.
Všechen alkohol je zdaněný. A víno je přece také alkohol, Nevím jestli zrovna určená částka daně je správná či nikoliv.
Dle mého názoru by alkohol obecně měl být zdaněn dle obsahu podle % alkoholu v 1 litru. Pak by se nemohl žádný výrobce piva, vína či tvrdého cítit poškozen.
Obyvatelé v EU prý mají možnost voly, kde žít, kde pracovat atd.
Zelená doktrína však lidem žijícím v demokratické Evropě právo volby stále omezuje.
Kdo chce elektroauto, proč ne? Pokud mu nevadí, že stále cca 40% spotřebované elektriky tímto autem má výfuk v uhelných elektrárnách, které máme nejen my, ale i Němci a Poláci. Takže schovat se za elektroauto s tím, že jezdím ekologicky asi není až tak pravda. Dále již i v EU zjišťují, že uhlíková stopa elektroauta je větší než auta se spalovacím motorem.
Tak si nejsem jist, že direktiva je tím správným nástrojem.
Nevím, podle čeho autor článku přiřazuje někomu název "populista".¨
Že by to byla ODS, která slibovala, že daně zvyšovat nebudou, že konsolidační balíček ušetří ročně 90mld, ale rozdíl rozpočtu 2023 a 2024 je pouhých cca 30mld (kam se podělo zbývajících 60mld), a že máme před sebou zářný zítřek apod?
Zkusím to jinak. Před necelými cca 2 lety slibovali, že ustanoví českého státního obchodníka s elektřinou. Výsledkem mělo být to, že tento obchodník koupí všechnu elektřinou vyrobenou v ČR, prodá zpět všem českým distrubutorům v ČR co potřebují s minimální marží a přebytek pak prodá na burzu, kde si pak jíní mohou kopit za kolik jsou ochotni.
Velmi dobře si pamatuji na Síkelu, který tvrdil, že toto řešení ve vládě vymysleli, jako řešení vysokých cen energie. Skutek utek.
Chápu argumenty lidí trvale žijících v zahraničí. Na druhé straně této republice nic nepřináší (žádné daně, sociální, zdravotní), tedy se nijak nepodílí na chodu a prosperitě této země, proto si nejsem jist, že by vůbec měli mít možnost ovlivňovat, jak se nám zde bude žít.
A pokud korespondenční volba, tak jí chci mít také, abych nemusel stát každý pátek odpoledne frontu před volební místností.
Když rovné volební právo (dle ústavy), tak pro všechny a ne jen pro "vyvolené" v zahraničí a už vůbec ne jen když se to někomu hodí více a někomu méně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ani slovo o šetření, jen prostě z lidí vyždímat další a další daně, aby mohli řinčet zbraněmi.