dělají se že váhají přitom bych se nedivil kdyby to bylo řešení z kanceláře Mosadu... Když by "pilotní projekt" uspěl tak by vlastně mohli vyzmizíkovat celou palestinskou samosprávu (a nutno objektivně říci že nikdy neměli lepší podmínky po potlačení Hamásu s Hizbaláhem a Írán má dost práce sám se sebou). A zároveň ubrat takovými výsledky vítr z plachet ortodoxním kolonizátorům. Prostě win-win řešení za neutralizaci vlivu extremistů na obou stranách.
nu proč ne, vyprázdnili sklady tak mají důvod nakoupit novou techniku. Pro tak velký stát to nejsou nijak gigantické počty. Ovšem aby to nedopadlo jako těsně před druhou světovou bohužel i politicky tomu dost věcí nasvědčuje. Také se stavěla infrastruktura, nové vojenské projekty, jenže to byli pro NH jalové, nešel z toho zisk jen to leželo ve skladech plus placení velkého množství personálu. Takže přišlo klasické řešení - začít vyrobené spotřebovávat aby se mohlo vyrábět dál plus zisk území a cizího majetku který by kola transformované válečné ekonomiky dál pohánělo. Na Německu bohužel opět spočívá osud Evropy, bez nich se žádný další útok na východ konat nemůže. Snad budou volit moudřeji než v minulém století...
slušelo by se potknout je socialismus měl v českých zemích jako jedněch z mála obrovskou podporu že vyhráli i regulérní volby. Zárodek už by se dal datovat někam do proslulého revolučního roku 1848 a u nás vyostřeného soupeření mezi našinci a němci kdy nutně docházelo k dnešním termínem racionalizaci práce což sebou neslo křivdy pro chudé pracující/čeládku. To bylo to podhoubí ze kterého to postupně rostlo a v době útrap první světové kdy se oslabila policejní moc soustátí získávala myšlenka socialismu byť se tomu říkalo jinými slovy čím dál silnější podporu, tedy že se stávajícím systémem nerovnosti je třeba něco udělat. Jenže pak na to šli podle sovětského vzoru "zgruntu" a to byla chyba, hlavně zbavení možnosti volby pro drobné živnostníky. Po turbulentních 50 a 60 letech naopak přišla doba rozvoje cca do roku 85 kdy začal pozvolný úpadek a celkově jako kdyby zmizely kádry. Ale i za tu krátkou dobu cca 15 let "tuhé normalizace" se toho zvládlo materiálně opravdu hodně, tolik že z toho pozdější opět samostatný český stát dlouhá léta žil a naopak jsme byli věřiteli než dlužníci. Mohlo být lépe? Teoreticky ano ikdyž historie nezná žádný kdyby tak by bylo dobré vzpomenout kam obrovské investice odtud šly, tedy na industrializaci totálně zaostalého Slovenska. Nakonec pro čs stát šly totálně do "luftu" když se rozhodli se trhnout...
a co mistr Trump čekal, tohle není válka kdesi na ostrově v Karibiku kdy stačí hvízdnout a je po všem. Zdědil konflikt od předchozí administrativy a takového rázu že se z něj jde jen pomalu vykroutit, hlavně závislost na americkém zpravodajství je pro UA kritická. Ale zase může pohrozit že komplet vše vypne když se ukrajinci nestáhnou za území co chce Rusko. Z jeho postoje mi přijde že by to i za tu cenu rád ukončil jenže okolní vliv je příliš silný s tím že by veškeré úsilí zatlačit Rusko co nejdál by vyšlo vniveč. Z ruského pohledu je to pochopitelné že se chtějí zajistit protože v moderní historii se nikdy západní koalice (tehdy vedená Berlínem) nedostala tak daleko na tak dlouho. Ruské požadavky jsou pořád minimalistické - několik ruskojazyčných regionů, většina UA by zůstala nezávislá byť vynuceně neutrální. Jižní step byla pro Moskvu vždy bolehlav protože odtamtud pravidelně přicházeli stovky let útočníci, takže ten sektor si chtějí pohlídat. A ty sny o okupaci celé UA jsou nesmysl, to určitě chápou i Rusové sami, je to jako chtít aby se do jednoho státu spojilo Srbsko s Chorvatskem.
zajímavé tuhle zkratku BM jsem ještě nečetl, ale 35tka se má kontinuálně vylepšovat podle poznatků z bojiště a to je asi ta nejlepší škola. Sice tu a tam nějakou sestřelí ale získávají tak cenné poznatky do dalších verzí které tu ztrátu mohou velice dobře vynahradit. A není divu, pro ruské letectvo je to tahoun a hlavně je na něj fungující výrobní linka narozdíl od ostatních tedy pro duo Su-35 a Su-34 v různým M modifikacích dle čerstvých poznatků. Nic jiného sériově nevyrábí, výroba Su-57 má být pořád dílenská, ale informací je opravdu poskrovnu. Hlavně se vyrojily otázky ohledně radaru Irbis který prý má být na západní standardy už zastaralý že prý Indie do potenciálně jejich Su-57E chce svůj vlastní radar AESA a Egypt podle zahraničního webu také odmítl Su-35 kvůli ménš schopnému radaru vůči Rafale. Takže buď tak zaostávají nebo jednoduše na export nic lepšího neuvolní - a to by dávalo smysl, která velmoc by dala radar v "plné palbě" pro export? Stejně jako motory je to kritické know-how.
tohle je furt, prostě v autě spousta šoféru se cítí že všechny jednostopá vozidla musí dát přednost, od kola přes elektro po motorku. Prostě mám větší tak jedu, mentalita jak z Afriky či jižní Asie. Nezájem že ten na jednostopém jede rovně, prostě to tam fikne a ty se s tím poper a ještě se tomu pošklebují. Pozornost a kvalitní brzdy životní nutnost.
úpadek je dlouhodobý, podle mě to byla pohodlná trafika pro různé "zasloužilé" funkcionáře kde se čekal jen bezpracný výnos. Přitom ČP měla suveréně nejlepší pozici - vlastní budovy pozemky, šetřilo se ukrutně na vybavení, ještě v roce 2016 DOSové aplikace, řvoucí jehličkové tiskárny o stáří válečkovek ani nemluvě. Objem přepravy už dramaticky stoupal před pandemií. Jak něco takového může být prodělečné je mimo fantazii, leda tedy jak jsem psal příliš "zasloužilců" chtělo moc peněz. Už jen to jméno vydělávalo, ČP byla synonymum pro dopravu prakticky všeho. Když by tam stál někdo schopný tak mají ostatní balíkovky hodně komplikované žití.
asi zopakuji svůj dřívější názor. Sověti byli sice schopni rychle se adaptovat, ale ztráty takového množství materiálu, hlavně pro rychlou dopravu a komunikace, tedy radiostanice byly kritické pro jejich úspěšné megaofenzívy. Dá se směle předpokládat že by se dostali maximálně k polským hranicím za ještě větších ztrát. Pro Německo se linie prakticky narovnaly a jejích průmysl i satelitních států byl blízko. Pokud by tedy nedošlo brzy k invazi do Normandie tak zase mohla být pro západní koalici hrozba že prostě Stalin když uvidí ty chabé výsledky tak kývne na separátní mír a Němci vše přesměrují na západní frontu a tam už by šlo anglánům o existenci. Churchill byl mazaný a věděl kdy je třeba přidat nebo naopak ubrat, šlo o to oslabit sověty a němce zároveň mezi sebou ale ne tak aby ztratili na boji zájem kvůli prohlédnutí angloamerických pletich.
správně - k obraně státu, nikoli poslat bojovat kamsi do tramtárie. Obrana hranic je normální ale nesmí to být vyloženo extenzivně, pak by se za obranu mohlo vykládat třeba i nasazení někde v poušti na jihovýchodě. Obrana by měla být jasně definována aby nebyl možný "gumový" výklad. Osobně by mi nevadilo zahrnout do obrany i možnost obrany Slovenska, ale nic typu preventivního útoku.
má to něco do sebe, k čemu je hejno pidistran, akorát se tříští hlasy a je hodně těžké udržet stabilní koalici a obvykle na tom ti nejmenší nejvíc tratí protože beztak jejich možnosti prosazování svého programu jsou minimální. A tak mi to přijde i jako cíl, vytvářet kulisy demokracie ale ve skutečnosti neustálé pidihádky co paralyzují chod a dávají prostor "a klid na práci" těm v zákulisí.
díky neřízené migraci vzniká u domácích odpor, je to přirozené, neděje se to jen v Rusku ale i na druhé straně zeměkoule. Klidně když se budou ázerští muslimové moc cukat tak je mohou vypovědět jako to dělali tehdy po raziích třeba s gruzínci. A když budou o to moc stát zůstat tak je mohou poslat na zkoušku loajality do oblasti Divokých polí.
prostě šetří co jiného a snaží se to zamaskovat. Tady v Plzni to bylo běžné že řidič měl chládek a cestující ať si zdechnou vedrem. A pak údiv že i přes varování se otevírala okénka ve tvaru středověkých střílen co se dalo. Klimatizace byla nastavená tak na třetinu kapacity busu, poté tam bylo nedýchatelně.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
zase s odstupem je vidět že ani Trump neusiluje o nějaké řešení jen aby se zastavila střelba. Jenže Rusko už se dvakrát nechalo napálit kdy každé příměří bylo využito na zbrojení a jednání byla zástěrka a nevedlo to nikam, žádné ujednání nebylo nijak vymahatelné. I Němci to přiznali že šlo jen o získání času na výcvik a vyzbrojení. Takže to co říkají Rusové je fakt - mohou přestat ale za další rok dva by měli obnovenou válku, tedy pro ně to není řešení, tedy pokud by se nechtěli vzdát všeho co tam za takových ztrát získali.
Od začátku bylo jasné že celá ta americká mašinérie se nevzdá toho co získala převratem na Majdanu. Jen ta surovinová dohoda mluví za vše. Jaképak usmíření když hodlají UA prakticky hospodářsky kolonizovat. Takže oba kecají aby se neřeklo ale obě mašinérie si jdou za svým. Jestliže Rusové brblali když do NATO a EU vstoupila bývalá sovětská periferie byla jedna věc, ale UA ve stávajících hranicích je pro ně v těchto organizacích nepřijatelná, pořád musí mít na paměti co se dělo za druhé světové a aby základny jejich největších soupeřů legálně a bez boje byly na Krymu a na dohled Stalingradu včetně Němců - který ruský vůdce by tohle dopustil nebo to zkusil by dlouho v Kremlu nepobyl.