Spusta hloupostí...
Relevantní data jsou data souhrná a ty nám pěkně ukazuje Eurostat Odkaz
stačí si cvybrat ČXesko a okolní země a vidíme, jak probíhal cen potravin od roku 2015. V lednu tu sice došlo ke skokovému nárůstu ale ani tak lednové ceny nejsou výš než v 1. polovině roku 2023 a v Polsku a Maďarsku je leden podobný. Obě země pak i se Slovenskem mají vyšší růst cen potravin. Náš růst byl v poslední době srovnatelný s Německem, odpoutali jsme se až v lednu.
Ergo, Holub přešel na mód Kovanda?
Tvrzení, že se zvýšil počet důchodců s nadprůměrným důchodem nemusí být pravdivé. Oba průměry, za tento i minulý rok, jsou ve stejném intervalu 20 - 21 tis. Kč, který zahrnuje nevyšší počet důchodů - 263, resp. 248 tis. Průměrný důchod se přitom zvýšil o 416 Kč, hranice se tedy uvnitř intervalu posunula o téměř polovinu, což může dělat těch zmiňovaných 120 tisíc důchodů.
Každopádně, ať už je více pod nebo nad průměrem, rozdíl je jednotkách tisíců.
Pan Tomský ze sebe udělal hlupáka. S růstem inflace tahle vláda fakt nemá nic společného a tahle vláda ji uhrála (zastavila) tak včas, jak se jen dalo, viz fakta (pomineme-li externí vlivy a dominantní pozici ČNB):
No a ten příklad výpočtů důchodů v Anglii měl ukázat co? Přinesl peníze navíc? Asi těžko. Je efektivnější? No tak se měl soustředit na efektivitu (poměr příjmů k vydaným důchodům a ne k výpočtu.
A tak dále. Prostě nedostatečná, pane Tomský. Nedostatečná.
1) Žádná země bez záloh nedosáhla ani 80 %, ČR ano.
2) Já myslel, že 3 mld. Za 10 let je o něco méně než 2 mld. každý rok.
3) Spotřebitel bude zatížen vyššími náklady skladováním, přepravou a nevyhne se ani finančním dopadům, při znehodnocení či ztrátě láhve.
4) Jasně, jen je ten poplatek vyšší ale určitě nic nepřenesou…
5) Financování má 3 pilíře ale žádný se nepromítne na spotřebitele. Perpetuum mobile!
6) Dnešní vzdálenost k odnesení PET je průměrně 80 m. A PET můžu zmáčknout…
7) Těch 5 miliard úvodních nákladů nevyčíslila „jedna studie“ ale dopadová studie RIA předkladatele zákona. Stejně jako dalších 1,7 mld. provozních nákladů ročně. Pan Horáček by nemusel psát bludy, kdyby psal článek podle faktů a ne podle svého dojmu! Odkaz
Kdo si precetl, jak ruznorody a tedy slozity system tam je (rozumej drahy) a seberou 90 % tak to musi porovnat a levnym nasim systemem, kdy sebereme 80 %. Za mnohem nizsi naklady lze urcite dosahnout I tech 90 %. A kdovi, jak dlouho tam ti urednici,co rekli "90, nestaci 85", jak dlouho tam budou.
BTW, vsimli jste si, ze ani naznakw9em nezaznelo, kolik ra sranda stoji? U nas to podlw.navrhu zakona bude 1.5 miliardy Kc. Plus investice 5 miliard. Fakt. Neskutecne!
Pohled na fiskální výhled MF z listopadu 2021 ukáže, jak chtěla snižovat saldo p.Schilerová:
"Strukturální saldo státního rozpočtu a státních fondů -390,3 / -371,4 / -350,5"
A za pozornost stojí i slova " a státních fondů", které prozrazují, že to jimi kritizované "vyvádění salda z rozpočtu" probíhalo i dříve, v roce 2022 to mělo být 15 mld. Kč.
Zdroje směšné. Proč si někdo, kdo chce napsat o karetních platbách neotevře statistiku?:
Tam by zjistil, že počet míst, kde berou karty neustále roste. Žádné "přestávají brát karty" se nekoná, EET bez vlivu.
Výsledkem článku pak je obvyklé moralizování s pravidelným levičáckým koncem - "když se to nehýbe, tak to dotujme"...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tu podstatnou, měsíc starou, informaci tihleti "novináři" neví?
"od 4. března neproudí ropovodem Družba surovina z Ruska. Ministr průmyslu Lukáš Vlček (STAN) řekl ČT, že by se společnost Orlen, která v tuzemsku vlastní rafinerie, už neměla k odběru ruské ropy vrátit. Rozhodnutí je ale na polské firmě. "
1 odpověď