V diskusi se tu hodnotí povaha a případná diagnóza dívky, kterou diskutující nejen neznají, ale ani ji nikdy neviděli. Psí šlechtičnu Peggy zde však nikdo neocení. Jen připomínám. Pes nikdy nemůže být k dobré práci donucen. Pes pracuje proto, že chce! To je hlavní důvod toho, že mohou být vodící, asistenční a dobří služební psi.
Žádná novinka. Tyto a podobné slovní vycpávky jsem detekoval (a bohužel i používal) už jako dítě školou povinné. A to jsou šedesátá léta minulého století! Tehdy vládlo "prostě", "prostětedy", "jako" a "jakoby". Oslovení "vole" uvádí Petr Koura v knize "Svingaři a potápky v protektorátní noci" už pro období před první světovou válkou. V současnosti bych přidal strašlivé uvození věty, zejména sportovci, výrazem: "tak určitě". Sám se přistihuji při tom, že váhám-li nad použitím vhodného výrazu, vnáším do vět slovo "jaksi". Vždy, když se přistihnu, dal bych si facku.
Má-li med více než 20 % vody, neodpovídá evropské normě. Pro český med je hranice 18 %. Med kvasí, při obsahu vody nad 21 %. Vůbec nezáleží na tom, na jaké rostlině se včely živí. Pokud prodejce ví, že některá šarže jeho medu může kvasit, je to na pováženou. Takový med je vadný, tudíž na prodejní pult nepatří.
Málo se ví, snad jenom mezi jezdci, že na olympiádu do Mexika se vydal i bratr Mileny Duchkové, Karel, a to na koni. Jel s mým tehdejším trenérem Aloisem Starostou. Do Mexika tehdy dorazili, i když na americkém kontinentě už na koních, myslím, nejeli. Byly snad nějaké problémy veterinárního rázu s přepravou koní přes oceán. Jezdecká veřejnost byla tehdy nadšena a my, jezdečtí benjamínci jsme je až nekriticky uctívali.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak je možné, že Český rozhlas spolupracuje s Ilonou Švihlíkovou, a dokonce jí nechává komentovat ekonomiku? Nerozumím.