Zhruba v půlce výstupu jsou různá ubytovací zařízení; co jsem tak slyšel, většinou stojí za to tam po cestě přespat. Jednak je hora vysoká skoro pět kilometrů a reálně hrozí nemoc z převýšení, která vás může v extrémních případech stát i život... a také to prý v ubytovacích zařízeních vcelku žije. Řada lidí, pokoušejících se o zdolání hory, jsou vysokoškolští studenti a další mladí lidé, něco k pití se tam samozřejmě sežene také, a nejeden návštěvník hory si odtamtud přinesl krásné vzpomínky. Pokud jde o výstup na vlastní pěst mimo sezónu, je to samozřejmě volovina - vrcholek hory je zasněžený celoročně a počasí se tam mění rychle i v tom létě, natožpak na jaře, které je letos navíc mimořádně chladné.
Že si někdo v CZ bude stěžovat na mateřskou, která je u nás jednou z nejdelších a nejštědřejších na světě, tak to opravdu čumím. O systému mnoha dávek a příspěvků snad ani nemluvě.
Když čtu o tom, že se žena stane "ekonomickým rukojmím svého méně vzdělaného partnera", tak se mi otvírá kudla v kapse. Kdyby mi manželka jen zkusila dát najevo, že má pocit, že když si mě brala, tak vlastně slevila ze svých nároků, okamžitě žádám o rozvod. Ať si hledá někoho na své úrovni, když jí nejsem dost dobrý.
Humanitní obory jsou k smíchu. Mám bakaláře z mediálních studií, dodělal jsem si ho po třicítce při práci, jen aby se neřeklo, tak tuším, o čem mluvím. Bakalář ze sociologie se v žádném případě nedá srovnat s bakalářem z kybernetiky.
A konečně, tenhle pohled je velmi, velmi pragocentrický. Ve chvíli, kdy bydlíte na maloměstě a tabulkový plat učitelky je tam stejný jako v Praze, najednou se za něj dá existovat poměrně pohodlně.
To je blbost, byl jsem v Dublinu v roce 2006 a prsa už měla notně oblýskaná. A fotili se s ní turisti i Irčani. Co mimochodem jak autor článku, tak i mladičká Britka opomenuli je, že ta píseň je poměrně dvojsmyslná a v podstatě několik set let se bere jako fakt, že Molly nenabízela k prodeji pouze mušle ve své kárce. Třešinkou na dortu je, že Britové zase kecají Irům do toho, jak se u sebe doma mají chovat. Asi holt historická zkušenost.
Jestli to pohlížení na protekční herce a zpěváky shora nebude tím, že jde o velmi jednoduchou práci, kde se nedostatek talentu dá snadno schovat. Třeba takový Pavel Vítek nezazpívá ani hoří a po třech minutách rozpačitého trsání na pódiu z něj lil pot proudem, ale protože má za přítele hudebního producenta, byla z něj jakože hvězda. Nebo proboha třeba Bořek Slezáček, vzpomněl jsem si na recenzi jeho bestofky v jednom magazínu. "Nahrát bestofku z ničeho je vcelku troufalost, a to i když jste chodili se Šeredovou." Pochybuji, že lékařovi či právníkovi pomůže při studiu slavné jméno, o mašinfírech nemluvě.
Ještě byste mohla dodat, že tam je největší míra sebevražd na světě. A to tak, že dvakrát větší oproti druhému místu na světě, a cca pětkrát větší než v CZ. A také devátá největší míra vražd na světě; pokud vynecháme státy s minimálním počtem obyvatel, tak dokonce šestá. A největší míra nákazy tuberkulózou na světě. A nejvyšší míra znásilnění na světě. Medián věku v Lesothu je 23,7 let (!). Lesotho je tak blízko peklu na zemi, jak je jen možné.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
No tak zrovna ve větších parcích (čti: mimo centrum) koše jsou, a je to asi jediné místo, kde se dá zbavit opravdu jakéhokoli odpadu. Jinak jsou koše i ve večerkách, které najdete ve velkých městech na každém rohu. Pravda - úplně všech odpadků se tam zbavit nedá, koše jsou hlavně na plechovky, lahve a plasty. A pravdou je i to, že japonský systém recyklování je na palici a člověk si na něj chvíli zvyká.