Ono je to ještě trochu jinak. Stát nespravedlivě upravil výpočet důchodů tak, že snížil podíl zásluhové části tak, že bohatším důchodcům jsou jejich důchody kráceny a a část jejich důchodů je přiznávaná chudým důchodcům. Je to nespravedlivé, což konstatoval i ústavní soud a navíc to přerozdělování je nejhorší a největší v celé evropské unii. Takže já jako tzv. bohatý důchodce s důchodem nad 20 000 Kč ze svého důchodu přispívám na vylepšení důchodu umělcům, sportovcům, kteří mají často milionové příjmy a úspory a pro něž je důchod jen bezvýznamné kapesné, které nepotřebují.
Připomíná mi to Topolánka, který důchodcům přidal 10 Kč. Důchodci, pamatujte si jak nám před rokem sebrali nárůst valorizace o 1500 Kč a přitom lživě tvrdili, že zachránili příští generace, aby důchody nerostly moc rychle. Potom změnili výpočet důchodů a zpomalili růst důchodů úplně jiným způsobem, takže ten argument popřeli. Pak přidali lékařům (těm to přeju) a nově zruší dodatečně zdanění energetických společností. Prý už není potřeba jim ty peníze brát, protože energetická krize skončila. Dodatečné zdanění velkých nadnárodních korporací a hazardu, to není na pořadu dne, prý by to bylo zasahování do svobody podnikání. Pan Fiala je Jánošík naruby, který chudým bere a bohatým dává, tak si to pamatujte, až bude za rok chtít vaše hlasy v parlamentních volbách.
Každá generace si musí sáhnout na rozpálená kamna sama. Píší zde hlavně ti, kteří znají komunismus jen z doslechu, a s lehkostí svobody světa, v němž žijí a válejí se v blahobytu, o němž jsme si tehdy mohli jenom nechat zdát, glorifikují dobu, kterou nezažili a nemají sebemenší představu o tísni, frustraci, neustálém strachu, špiclování, čmuchání v soukromí, v povinných brigádách a prvních májích, nesvobodě, nedostatku všeho a nemožnosti cestovat v zadrátované republice atd. atd. Nemá cenu je tady v té diskusi přesvědčovat, že to bylo jinak, než si myslí. Nezažili to, takže neuvěří.
Těm nejradikálnějším, kteří na dnešní době nenechají nit suchou, mohu jen doporučit, ať se vystěhují do Ruska a zažijí tam ten ráj na zemi. Vždyť tam je dnes to, po čem tak nostalgicky volají. Až my pamětníci vymřeme, tak vy mladí patrně skočíte na lep těm komunistickým bludům. Vy to ještě nevíte, ale oni slíbí všechno všem, aby se demokraticky dostali k moci a pak spadne klec a vy a zejména vaše děti budou trpět v novém komunismu, jako jsme trpěli my a pozdě budete litovat, že jste jim skočili na lep. V té době už nebudou tyto diskuse, protože pokud byste napsali svůj názor, tak by vás zavřeli, a tak vám nezbyde, než veřejně souhlasit s režimem a v soukromí na něj nadávat a snažit se to nějak přežít. Mám jediné štěstí, že se toho už nedožiju a snad stihnu umřít ještě v demokracii.
Mladá generace žije ve své iluzi, že samozřejmostí je jejich bezstarostný svět přebytku a luxusu, který je nekonečný a neměnný s tím, že válka nebo naše obsazení Rusy je pouze iluzivní počítačová hra. Naivně si myslí, že když nás obsadí Rusové, tak si budou i nadále žít svůj dosavadní bezstarostný apolitický a luxusní život, kdy se jim osobně nemůže nic stát. O to horší bude jejich pád na ústa, pokud to nastane. Například ti středoškoláci půjdou na dva nebo tři roky na vojnu, kde budou bránit ruský režim proti západu. Totéž platí pro chcimíry a rusofily. Opět pouze svět nezávazných blábolů na sítích, kde si každý může vyblít, co chce. Ani ti netuší, jak by je ti Rusové pěkně skrouhli.
Nechápu, čemu se ten ústavní soud pořád diví. Rozhodl nespravedlivě a chybně na základě objednávky vládnoucí moci. Je úplně jedno, jestli si důchodci tu valorizaci zasloužili nebo ne. Stát uzavřel s důchodci smlouvu, kterou garantoval zákonem. Když měl dle této smlouvy plnit, tak řekl, že ji nedodrží a poruší, protože je pro něj nevýhodná. A ústavní soud jen řekl, že stát může porušovat uzavřené smlouvy. Tak jednoduché to je. V západní civilizaci platí od starého Říma, že smlouvy se dodržují. Pouze divoké hordy z východu je nedodržují.
Na tomto názoru je vidět, že se ta zkušenost z komunismu se asi nedá předat a že každá generace si na ta rozpálená kamna musí sáhnout zas a znovu. Tipuji, že až my pamětníci vymřeme, tak se tu zase objeví ta ideologie pod jiným názvem, která bude slibovat všechno všem a ráj na zemi, ale běda, jak uchopí moc, tak se bude chovat diktátorsky jako teď v Rusku. Co mně vadilo na komunismu? Kvůli práci a kariéře jsem musel držet hubu a krok a žít ve lži. Ekonomika byla nevýkonná takže jsem byl chudý, nemohl jsem si dopřát ani drobné životní radosti, život byl šedý jako celá země, všechno špinavé, opotřebované, nefungující, život se skládal z fádní práce, potom nekonečné shánění všeho, takže minimum volného času, který jsem trávil neproduktivně ve frontách na zboží, brigádách, májových průvodech, schůzích ROH a SČSP. Dva roky života jsem ztratil na vojně se zelenými vylízanými bezmozky. Nebyly zdravé potraviny, byl jsem často nemocen. Neměl jsem kde bydlet, pořád u rodičů bez kouska soukromí, byty nebyly. Nikam jsem nemohl cestovat a vidět svět ani studovat v zahraničí. Ve škole jsem se učil ideologické lži, kterými jsem si otravoval mozek. Neměl jsem žádné informace ze světa, vědy, umění, nebyly zajímavé knihy, filmy, kina, hudba. Nemohl jsem se svobodně vyjadřovat, pořád jsem se přetvařoval a něco předstíral a dával si pozor na zobák. Zkrátka nejlepší léta života jsem prožil fádně, nudně a ve strachu, co na mne estébáci vybalí. Teď jsem v důchodu a konečně jsem šťastný, život je rozmanitý a zajímavý, pořád se něco děje. Má to ale jednu vadičku: Jsem už starý.
Ústavní soud je stejný jako ostatní, tj. nehledá spravedlnost, nýbrž průchodnost právním systémem. Vyhrává ten, kdo má podle soudu lepší argumenty, a ne ten, kdo má pravdu. Prostě platí, že spravedlivě soudí jen Bůh. Dle mého názoru to v tomto případě bylo takto: Stát uzavřel s důchodci smlouvu a dal jim veřejný příslib, že jim zvedne důchody a bude jim platit nějaké peníze. Když zjistil v lednu loňského roku, že to je pro něj nevýhodné, tak smlouvu s důchodci jednostranně zrušil. I ústavní soudci probírali v prvním ročníku právnické fakulty římské právo, takže věděli, že od starého Říma platí, že v civilizovaných zemích se smlouvy dodržují, dokonce i ty ústní. Je úplně jedno, jestli si ty peníze důchodci zasloužili nebo ne. Prostě stát se k něčemu zavázal a to nedodržel. Kdyby podnikatel takto porušil smlouvu, každý soud by ho odsoudil. Ústavní soud pouze řekl, že stát tím, že nedodržel svůj vlastní zákon, nic neporušil. Zda je to morální, spravedlivé a pravdivé neřešil, protože to ho nezajímá. Tak se nedivte těm nenávistným komentářům.
Podivná logika podivného soudce. Stát uzavřel s důchodci smlouvu v podobě zákona, který stanovil, že jim cosi zaplatí. V okamžiku, kdy měl platit a zjistil, že je to pro něj nevýhodné, tak smlouvu jednostranně zrušil. Už od starého Říma platí v civilizacích, že smlouvy se neporušují, dokonce platí i ty ústní. Zde byla smlouva písemná a garantovaná zákonem. Kdyby takto postupoval jeden obchodník proti druhému, který by řekl, že na zaplacení nemá peníze takže zaplatí jen částečně a vyslovil by názor, že to tomu druhému bude stačit, tak každý, i tento soudce, by přiznal právo toho prvního na dodržení smlouvy. Stejně při výplatě, kdyby stát řekl zaměstnanci: nemám dost peněz, dám ti jen polovinu, to ti bude stačit, protože tak jako tak dostáváš dost.
Celá diskuse se vede o tom, jestli stát dává důchodcům moc nebo málo v porovnání s pracujícími. Ale vážení, tak to přece není. Stát důchodcům nic nedává. Pouze jim vrací jejich peníze, které 40 let dávali do státu v podobě sociálního pojištění a nemohli si místo toho svobodně vybrat soukromé důchodové pojištění. Je úplně jedno, že v rámci průběžného systému ty peníze stát už spotřeboval pro důchodce předchozí generace. Takže stát důchodcům vrací část jejich peněz, které jim 40 let bral. Tím se důchodci liší například od lékařů, kterým stát dává skutečně nové peníze, které získává z daní, které vydělávají ostatní pracující a samozřejmě i ti lékaři.
Pane Fialo a celá slavná ODS, měli jste to nechat běžet a vyplatit tu valorizaci a k tomu udělat velké divadlo, jak pravicová strana pečuje o důchodce. Stálo by Vás to 20 miliard, tj. bezvýznamné zvýšení deficitu o 7%. Současně jste měli v rámci úpravy vzorečku pro výpočet důchodů a valorizace do budoucnosti nepatrně snížit tempo růstu důchodu, takže těch 20 miliard byste měli zpátky za dva až tři roky. Žádné stamiliardy navíc, jak argumentuje pan Jurečka.
To jste neudělali, takže prohrajete volby, protože 3 miliony důchodců, což není třetina ale polovina všech voličů budou volit Babiše, který jim slíbí ty peníze vrátit. No a vy budete přemýšlet, jestli Vám ty prohrané volby stály za těch 20 miliard.
Baví mne, jak tady všichni jásají, že ty důchody byly zamítnuty. Já to vidím takto: Pětikoalice tím prohrála volby, protože 3 miliony důchodců budou volit Babiše, který jim slíbí, že jim ty peníze vrátí. Kdyby to nechali běžet, tak by to stálo rozpočet 20 miliard, což v těch 300 miliardách deficitu je asi 7%, tedy bezvýznamná částka. Takže by se nestalo vůbec nic, jen ti důchodci by za dva roky toho Babiše nezvolili. Baví mne také sledovat tu demagogii, tak tady ty stařeny vykřikují, že by nás to v budoucnosti stálo stovky miliard, což je samozřejmě nesmysl. Budoucnost totiž reguluje vzoreček pro výpočet, který by stačilo jen nepatrně upravit a nestálo by to vůbec nic. Jsem také důchodce, Babiše nesnáším ale budu ho volit kvůli těm penězům. A teď mne kamenujte.
Myslím si, že ústavní soud rozhodne ne podle zákona, ale podle toho jak mají domluveno s vládní garniturou, to znamená, že důchodci nedostanou nic a možná že k tomu přidají blábol o tom, že stát částečně pochybil, ale na peníze pro důchodce to nemá žádný vliv, aby to nevypadalo tak jednostranně. Ta pětikoalice je banda idiotů, která tím, že sebrala důchodcům ty peníze, prohrála příští volby, protože 3 miliony důchodců budou volit Babiše, aby ty prachy dostali zpátky. Kdyby to nechali běžet, tak by se zatížení rozpočtu zvýšilo o 20 miliard, z čehož by polovinu stáhli úsporami jinde, takže výsledek by byl o 10 miliard horší než bylo v plánu, což v těch 300 miliardách deficitu je částka, která se tam úplně ztratí. Kupodivu na zvýšení platů lékařů tam ty miliardy najednou byly a nikdo neřešil, že to zhoršuje deficit. Už se těším, jak před volbami Fiala s Jurečkou budou tvrdit, jak nepřetržitě myslí na blaho důchodců.
Já jsem součástí nemyslícího stáda ovcí, co následuje Babiše, kterého bytostně nesnáším. Důvod je prostý. Zatímco morálně čistí ušlechtilí zastánci svobody, demokracie a volného trhu v čele s ODS mně za Topolánka přidali 42 Kč na důchodu a za Fialy mně protiprávně sebrali valorizaci 1000 Kč. Prý stát nemá peníze a musíme se uskrovnit. A náhle zadupali lékaři a dostali přidáno na pětinásobek mého příjmu. To už stát peníze má a uskrovnit se nemusíme. Babiš mně přidá na důchodu. Chtěl bych vidět tady ty mravokárce, kdyby jim stát sebral příspěvek na bydlení a šli bydlet pod most, jak by se tam v mrazu choulili do deky z morálky a demokracie.
Pro důchodce je to strašně jednoduché. Když byl u moci Topolánek, přidal mně 15 Kč na důchodu. Když přišel ke korytu Fiala, tak jsem si zvědavě říkal, jestli toho Topolánka trumfne. Nemýlil jsem se, sebral důchodcům valorizaci, prý stát nemá peníze a musíme se uskrovnit. No a najednou zadupali lékaři s 5x vyššími platy než důchodci a dostali 15 000 Kč přidáno. Najednou se už oni nemusejí uskrovnit a stát peníze má a ten blábol, že se projídá budoucnost našich dětí se už jaksi neříká. Babiše sice nesnáším a dělá jednu botu za druhou, ale nám důchodcům a jiným potřebným zvedne příjem a životní úroveň. Je mně srdečně jedno, jestli prováděl nějaké podvody na Čapím hnízdě. Tak prosté to je. Ti co kážou o morálce a vyšších hodnotách, přehazují prachy vidlema, takže si mohou dovolit ten luxus myslet na příští generace. Chtěl bych viděl jejich názor, kdyby jim sebrali příspěvek na bydlení a šli by bydlet pod most.
Já bych to nechal bouchnout. Ať zruší přesčasy. Lékaři se do nich sami potichu vrátí, protože zrušením přesčasů přijdou o prachy, a to si ujít nenechají. A pokud jde o peníze navíc, tak si vzpomínám, jak na jaře všichni nám důchodcům říkali: Nemůžeme Vám valorizovat penze, stát má málo peněz, přece nemůžete chtít, aby důchodce bral polovinu průměrného výdělku, na to stát nemá, je těžká doba, všichni se musíme uskrovnit. A najednou lékaři, kteří mají 5x vyšší příjem než důchodci se uskrovnit nemusí a na jejich navýšení platů najednou peníze jsou. Platí známé: všichni jsme si rovni, ale někteří si jsou rovnější.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mše svatá je rituál, který vymysleli živí lidé. Proto svátost tohoto rituálu lze úspěšně zpochybnit. I kdybych však připustil, že ten rituál vymyslel Ježíš Kristus jako boží syn, tak evangelisté nikde v Novém zákoně neuvádějí, že nemůže mít prvky, které jsou předmětem kritiky té paní. Například to jeho konání v hospodě. Za totáče se mše pořádaly ve věznicích tajně na záchodě, a to církvi zjevně nevadilo. Je zajímavé, že katolická církev je háklivá na sebemenší odchylky od pravidel, která stanovili jejich církevní hodnostáři a nikoliv bůh, a přitom o rituálech jiných náboženství například u australských domorodců v buši mluví s despektem jako o barbarství.