Aileen Orr: Wojtek The Bear (Polish War Hero) - doporučuji k přečtení 🐻😉🐾
Unikátní povaha medvěda byla vpravdě nezbytná pro tento výjimečný příběh, a to ve spojení s tím, že Wojtka měli vojáci od medvíděte. Jiná polská jednotka získala od perského šáha medvěda Michaela, který měl být maskotem pro štěstí, ale absolutně se to s ním nedalo zvládnout, protože vojáky napadal a kousal, byl tedy velmi brzo zanechán v zoo v Tel Avivu…
Zrovna Martin s Agátou, medvědi z Točníku, mají pěkný velký lesní výběh s hlínou, trávou a se stromy, který není o moc menší a méně kvalitní než výběh například v táborské zoo (který byl v době maxima obýván až pěti chlupáči, a to nemluvím o dávném sdílení výběhu s arktickými vlky). Přesunem do rezervace, kde se o prostor, který sice bude větší, ale bude na něm xy medvědů, si moc nepolepší...
Ano, voda nepřimrzne k srsti díky tukové vrstvě a tvaru chlupů, a medvěd případné ledové krystalky vyklepe, když se otřese.
(Dnes jsem mimochodem sledovala na webkameře Coru, jak si v Brně v -5 stupních Celsia užívá koupání…)
Je krapet blbost tvrdit, že medvědi nejsou vidět na infrakameře - vidět na ní JSOU, ovšem na velké části těla díky izolačním schopnostem ursinního kožíšku výrazně méně zřetelně než srovnatelně hmotná zvířata, více vidět jsou spodnější části nohou a tlapy, především pak hlava, která je méně osrstěna, s nejvýrazněji viditelnou oblastí kolem uší, očí a čumáku.
Výborně, Corinka si to zaslouží. 🐻❄️👏🏻🐾
Doufám, že zoo taky do nového prostoru přidá webkameru, aby Coru mohli fanoušci sledovat i v novém výběhu. ❄️🐻❄️
Akorát nepřesnost - Coře bylo v listopadu šestadvacet, nikoli dvacet čtyři.
Škoda taky toho, že nakonec po úpravě výběhu v roce 2020 nedopadlo to, o čem se psalo - příjezd medvěda z Nizozemí… ještě mohlo být o medvídě víc… Teď už je ale fakt, že si Corinka zaslouží vzhledem k věku klidový režim - dovolí-li zdraví, mohla by si ale nový výběh užívat třeba i deset let. Držím jí tlapy! 🐻❄️🐾☘️
Ať si každý dělá, co chce. Pro mne je čas na stromek a výzdobu od první adventní neděle do Hromnic, ale když to vidíte jinak...
Jenom to zdůvodnění narozeninami dcery mi přijde celkem divné, říct dítěti, že je krásné, že jeho narozeniny připadají zrovna na vánoční období, mi nepřijde nějak těžké - že nemá narozeniny jenom "Baby Jesus", ale i on či ona, to je přece naprosto v pohodě. Já mám třeba pár dní před Vánoci svátek a ani jako dítěti mi nepřišlo nijak divné, že je očekávání Vánoc "narušeno" mým svátkem, snad jsem jenom vždy mohla (a pořád můžu 🙂) vsadit na to, že dostanu nějakou pěknou vánoční dekoraci nebo vánoční oblečení. Za mne ale naprosto v pohodě. 🙂
Již celkem dlouho se soudí, že "výsernice" je neologismus sahající někam do poloviny dvacátého století. Vymysleli ho průvodci na nějakém hradě či zámku pro obveselení turistů a rozšířil se coby údajný středověký termín. Autentičtější by byl " prevét" nebo třeba zvukomalebný "sroň", případně vznešenější "cloaca" nebo "záchod", který nám i zůstal. A pár dalších výrazů, které by mi asi cenzura odeliminovala, ale jedná se o pěkné a "pubertálně vtipné" termíny - doporučuji pohledat. :-)
Experimentů s náplněmi pralinek bylo a je nesčíslně, tohle jen roztažení pralinky na celou tabulku plus dobrá marketingová strategie.
Mám formičkový silikonový plát na velké pralinky ve tvaru dinosaurů, kteří excentricky doplní i tradiční vánoční tabuli, náplně z různých past, ořechů a ořechových másel, smetany, sušeného ovoce a podobně zkouším běžně, takže nápad dubajské čokolády mne nějak zvlášť nešokuje a nevzrušuje. 😉 🦖
Nezabýval se jenom tím, ale po odeznění následků první světové války i zmenšoval nosy a věnoval se raným operacím spojeným se změnou pohlaví. A samozřejmě operoval třeba lidi těžce popálené po nehodách.
Činnost spojená s prvoválečnými vojáky je samozřejmě jeho největší a nejslavnější zásluhou. O počinech doktora Gilliese a příbězích některých vojáků, z nichž některé byly po zákrocích docela šťastné, kdežto jiné byly trápením, jsou k dispozici velmi zajímavé knihy, například “The Facemaker”, nebo “Faces from the Front”. Velmi doporučuji, byť to je místy děsivé čtení, hlavně vykreslení situace na frontě a taky reakcí na vojáky s těžkými úrazy ve tváři.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A zajímavá teorie, která má za vraha samotného Andrease Grubera, jenž následně zemřel vlastním přičiněním (nehoda či poněkud podivná sebevražda - v tomto případě je ale podivného tolik, že se zdá možné vše…): Odkaz (německy nebo anglicky)
1 odpověď