To krásně ukazuje, v čem spočítá hodnota Bitcoinu a krásně se to dá porovnat se státními penězi. Hodnota Bitcoinu je založená na důvěře lidí v ten produkt a v design systému. Pokud lidé věří, že ten produkt funguje a kupují ho, cena roste. Stejně tak podpoří Bitcoin Trump svojí důvěrou, jeho vliv je velký, proto se hodnota hýbe hodně.
Dnešní peníze fungují podobně. Lidé věří, že se peníze dají vyměnit za zboží. Tu výměnu pak navíc garantuje stát u klasických státních peněz a vyjadřují proto hodnotu výkonu ekonomiky státu. Pokud mezinárodní firmy věří českému státu a jeho správou ekonomiky, tak to taky zvedá hodnotu koruny a naopak.
Pokud se v článku jedná o zavedení používání eura společně s korunou, tak to úspěšně funguje už dávno. V každém větším supermarketu přijímají euro i v ČR.
Zavedení jednotné digitální měny vedle koruny s časem přijde automaticky a nemusí o tom žádný politik rozhodovat, to je jen digitalizace stávajícího fungování.
Zrušení koruny a přechod na euro je složitější věc, ale jestli je to papírový nebo digitální přechod v principu nic nemění.
Děkuji za článek. Mně zajímá, v čem vidíte hodnotu Bitoinu? O tom bych si rád přečetl článek.
Z mého pohledu to celé funguje na důvěře lidí a s ní to potenciálně i celé spadne. Přidanou hodnotu pak má Bitcoin podle mě tam, kde umožňuje levnější k provedení transakce než banky nebo banky z nějakého důvodu tyto transakce vůbec nedělají. Dál hledám a hledám, ale nic mě nenapadá.
Podobně vnímám, že funguje i česká koruna, která stojí a padá na důvěře lidí v náš stát. Oproti Bitcoinu za státem ale stojí navíc hodnota ekonomiky a vyrobeného zboží.
Super článek. Líbí se mi, že porovnáváte scénáře, co se stane, když nebude EU nebo nebude Green deal. Podle mě porovnání alternativ je něco, nad čím je třeba přemýšlet. Obzvláště dobrá myšlenka je ta byrokracie. Britové si také uvědomili po Brexitu, že byrokracie národní muže být stejná nebo horší než ta evropská. 🙂 🙂
Děkuji za článek. Je fakt super.
Chtěl bych doplnit o svou úvahu. Vymáhat mezinárodní právo podle mě může více států. Není nutné být členem Rady bezpečnosti. Ukrajina se brání, což je legální podle mezinárodního práva. Pokud pošleme peníze Ukrajině, která svými vojáky vymáhá dodržování pravidla neměnnosti hranic, nutíme tím Rusko dodržovat tohle pravidlo. Tohle můžou dělat jak jednotlivci, tak státy. Rada bezpečnosti k tomu není třeba a Rusko nemá právo veta.
Můj profil na linkedin.com/in/jankohnvesely
0
Sledujících
3
Sleduje
Můj profil na linkedin.com/in/jankohnvesely
0
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Podle mě všichni vojáci na hranicích, na které nemůže Rusko zaútočit, jsou fajn k udržení příměří. Na Ukrajince si troufnou, ale na Číňany žádný Rus pálit nebude.
2 odpovědi