Po dlouhé době, ředitel co se pokusil dodržovat kodex ČT a být trochu nestranný, ale to se asi nehodilo do krámu současným vládním stranám. Dlouhodobě je tlak na to, aby si současné vládní strany udrželi vliv na média i po té co prohrají volby. Souček udělal jednu velkou chybu, naštval si (i když i tak jednal správně) v radě i ty lidi, co by se jinak pravděpodobně postavili za něj.
Luděk Niedermayer je ignorant, pokud něco lidi jako on ignorovali tak to byla fyzika a počasí. Pro pana Niedermayera, můžeme doplnit, že existuje něco jako zima a v té klesá i výkon větrných elektráren. Úložiště to také nevyřeší, jen tak pro zajímavost za úložiště které by pokrylo spotřebu ČR na jediný den bychom zaplatili částku srovnatelnou s výstavbou tří nových bloků jaderné elektrárny Dukovany. Na datech z Německa je vidět, že některé dny klesá výkon z OZE na pouhých 10%. Tohle nevyřešíte ani větrníky ani úložištěm, možná to má řešení a to je, nevolit lidi jako je p. Luděk Niedermayer, kteří aktivismus staví před odbornou diskuzi.
Tohle je tak stupidní změna. Já už roky mám trvalé bydliště někde kde reálně většinu týdne nejsem a teď fakt nemám motivaci na tom něco měnit, abych hned schytal další poplatek za Český rozhlas, který jsem už roky neslyšel a za mne je to neuvěřitelně neefektivní organizace. A za českou televizi o které jsem přesvědčen, že si ani neudělala kvalitní audit výdajů a navíc pokaždé, když se do rady ČT dostane radní, který svou kontrolní práci bere vážně, tak se ho z ní snaží někdo odstranit. Ještě si současná vláda Petra Fialy změnila počty členů rad nesmyslně přesně tak, aby si udrželi déle vliv na tyhle instituce.
Baterie nemá velký smysl podporovat, ty si uživatelé OZE postaví ještě rádi sami. Ten problém je období roku, které je v ČR poměrně dlouhé, kdy výkon solárů (a částečně i větrníků) stojí pěkně za houby (v Německu produkce klesá i na méně než deset procent) a to co by se tedy mělo skutečně podporovat jsou kompenzační zdroje.
Lidi jako Pavel Tykač se musí smát. Pár let zpátky protesty před uhelnými elektrárnami, v té době Německo dost bojovalo s tím, že nezvládá svoje přebytky ve špičce OZE a v podstatě přehazovalo problém do okolních států, až z toho bylo pár blackout a ČR už se naštvala a zařídila to tak, aby si Německo ty největší problémy dořešilo samo. V té době si protestující ekoaktivisté nebyly vědomi co by odstřižení uhelných elektráren způsobilo. Doslova to byl ten zdroj který zachraňoval stabilitu sítě a to za cenu zhoršení ekonomičnosti vlastního provozu. Pak zavírání dolů, poměrně nepromyšlené rozhodnutí kterého budeme z dlouhodobého hlediska litovat. Nakonec přišla energetická krize a Tykač se mohl smát, najednou měl zdroj s levnějším provozem než plyn, doslova se mohl vysmát státu, že jestli mají problém, může jim tu elektřinu dodat levněji. Ale v naší vládě už seděla Fialova banda nekompetentů tak na té elektřině vydělal tržní cenu a možná i něco navíc, protože nekompetenti tak dlouho čekali s řešením krize, až jim nezbyly dobré varianty tak nakonec místo u zdroje řešili problém u distributorů, což bylo nejenom drahé, ale ještě neefektivní. No a už pár let slýchám, jak je to celé špatně spočítané, a jak při vypínání zdrojů nebude v ČR dost elektřiny. Já si myslím, že lidi jako Tykač si jen občas rýpli, ale v podstatě jim vyhovovalo, že se problém odsouval, protože to znamená, že někdo jim nakonec posune termíny do kdy mohou provozovat, přimhouří oči, že se moc nedává do údržby elektráren "když měli končit" a ještě na ně vláda nasype dotace, aby vykompenzovala "kompenzaci" OZE.
To jsem si všiml, když třeba komerčka zneužila to, že klienty převáděla na nový systém k tomu, aby z nich vytáhla víc peněz a tvářila se, že jim něco zlepšuje. Když měl někdo domluvenou individuální slevu tak mu to škrtli. Když tam měl někdo takové to cestovní pojištění které dřív bývalo ke kartě tak mu zvedli poplatek, jako že mu zvedají i hodnotu do které je pojištěn, ale já třeba s tou původní byl úplně v pohodě.
Není náhoda, že kyberkriminalita za současné vlády vzrostla o tisíce procent, nárůst se sice dá čekat, ale i tak je neobvykle prudký. Kdyby média měla zájem, tak se zabývají tím, co dnes dělají ti, kteří boj s kyberkriminalitou vedli v minulosti. Že by pro ně tahle vláda potažmo ministerstvo pod Rakušanem (Stan) mělo jiné přiority?
Pirátům do dnes nedošlo, že když dělají zelenou, levicovou progresivní politiku, tak k nim moc Pravicových, konzervativních voličů nepřejde i když se roky snaží vykřikovat, že jsou stranou i pro pravicové voliče. Jim stejně vždy nejvíc fungovalo, když nemluvili o své politice, protože když to dělají, odchází jim i ti voliči, kteří do dnes nepochopili, že vlastně volí stranu jejíž program není pro ně :-)
Pokud to lidstvu bude časem vadit, tak řešení existují, od sociálního inženýrství stylu umělé výroby dětí (sice se zatím neobejde bez matky, ale odhady jsou pět let, já bych byl pesimista a řekl 10). Ale spíš si myslím, že to nějakou dobu budeme zkoušet "uplácením" lidí, aby děti měli, z mého pohledu jsme ještě ani nezačali a spíš jim to pořád ještě komplikujeme. Odpovězte si sami, měli by jste o jedno dítě víc, kdyby náklady na dítě byly do jeho 18ti let 0. Prostě by vám stát dotoval kompletně základní náklady dítěte, ideálně i s bonusem? Jenže na to státy zatím nemají a nejspíš mít nebudou, tedy dokud problém nedostatku dětí nebude větší než problém nedostatku peněz v rozpočtu. Ale ze zvědavosti jsem si to vypočítal, náklady na všechny děti které se za rok narodí v ČR jsou asi 10 miliard, to není zas tak moc. Náklady na rok za všechny ročníky až do osmnáctiletých by byly 180 miliard. Tedy reálně by se stát zbavil méně než deseti procent příjmu, aby rodiče netížila finanční stránka dítěte. Omlouvám se pokud jsem něco uvedl špatně, jen jsem se nad tím chtěl trochu zamyslet.
Ještě dlouho před zavedením tohohle paskvilu jsem měl schůzku s člověkem který řeší velké projekty a ten vyjádřil své obavy z nového systému, řekl, že celí stavební zákon se za současné vlády překopal špatně a vyjmenoval chyby a problémy které nastanou. Podle mne se trefil snad ve 100% případů a hodně podobné obavy jsem slýchal od odborníků už půl roku dopředu, někteří dokonce nelenili a poslali své obavy ministerstvu. Osobně jsem nečekal, že to dopadne dobře, četl jsem návrh zákona pirátů v době, kdy Kritizovali cenou zákona roku ověnčený návrh zákona od ANO. Tehdejší Pirátský návrh byl jen obšlehnutý od nějaké eko organizace a všichni krom ekoaktivistl se mu vysmáli. To co pak vešlo v platnost bylo lepší, ale v základech stejně z velké části špatně, a výsledek už známe.
Mohl by si už pan ministr přestat honit body na tématech kterým viditelně ani nerozumí? Benzen obsahuje 98% nebezpečných chemikálií přepravovaných v EU. Víte proč? Dobře je to trochu chyták protože se tam počítá vše, kde ho je alespoň 0,1%, ale jinak je v Benzínu, zbytkově i v naftě a samozřejmě i v ropě. A asi je vám všem jasné kolik havárií se stane v EU ve spojení s benzínem. To je také důvod proč v okolí havárie neroste obsah benzenu ve vodě z nuly, ale už z nějakého čísla a pokud vím, tak nárůst nebyl zas tak velký a většina opatření provedených od druhého dne po havárii už nebrání nějaké velké ekologické havárii (to bylo zažehnáno do 24h), ale spíš odstraňují dlouhodobé zvýšení benzenu v okolí nehody. A pokud si pan ministr myslí, že je dobrý nápad ručení za podobné havárie, které ani vlastník chemikálie nezpůsobil více přenášet na firmy, tak by si měl uvědomit v jak špatné pozici je chemická výroba v EU a specificky v ČR s naší cenou energií. Pořád mají všichni plné řeči soběstačnosti EU a pak by likvidovali celé průmyslové sektory. A ne rozhodně to není největší havárie svého druhu v Evropě, to jen pokud pan ministr počítá pouze čistý benzen, jinak by se nejspíš nedostala ani do první padesátky za poslední dekádu. Ano benzen je o něco problematičtější než úniky ropných produktů, ale ta likvidace je skoro stejná.
Souhlasím s článkem, že správně navržené řešení urychlí návratnost, na druhou stranu jsem celkem realista a to i když znám řadu pesimistických výpočtů. To co často hraje proti těmto výpočtům je fakt, že buď nezahrnují a nebo nedostatečně zahrnují predikce růstu ceny elektřiny a nezahrnují inflaci a fakt, že 90% lidí by ty peníze stejně efektivněji použít nezvládla. Další faktor je, že i přes dlouhodobé výroky řady politiků a ekoaktivistů o snižování spotřeby elektřiny, k ničemu takovému u domácností prakticky nedochází a naopak trend je větší množství spotřebičů, nebo elektroauta která spotřebu navýší. To co se podle mne už vyplatí méně je předimenzovat baterii, protože to je ta část která bude nejrychleji ztrácet životnost a projekt prodraží, stejně vám to pokrytí zimy nevyřeší. Ale já se znám, kdybych si zajišťoval fotovoltaiku tak to také předimenzuji a pak přemýšlím co s přebytky :-)
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jo před lety jsem si už řekl, no co jsem singl tak pojedu sám na dovolenou, nejprve spíš poznávání měst, památky, muzea a galerie. Pak jsem si řekl že zkusím i moře sám. Vlastně mne to i baví, že se nemusím na nikoho ohlížet a naplánuji si výlety dle sebe. To co mne ale štve dost, že mi přátelé kolikrát řeknou, že ve dvou platili za dovolenou stejnou cenu jako já sám. Obvykle je tam nějaká lehká sleva třeba na jídle, ale například zaoceánské lodě což bych vážně rád zkusil to mají v podstatě nastaveno, "jedeš sám tak plať za dva", takže tohle jsem si ještě nedopřál.