Jak se autorka zmiňuje o "úniku mozků" za minulého režimu, zapomněla uvést, že v době normalizace, jedním z velmi důležitých požadavků, byl ten "správný kádrový profil". Pokud ho třeba velmi inteligentní žák neměl, a navíc pocházel z velkého města, možnost dostat se na střední školu - byla velmi ztížená.
Taky jsem se v dětství bála zubaře. Když jsem byla puberťačka, tak jsme dostali nového krásného mladého. Obdivně jsem na něj zírala s otevřenou pusou, ačkoliv mi se zuby prováděl kdovíco. Od té doby jsem se přestala bát.
Mimochodem, později jsme zažila mnohem horší věci. Takže návštěvu zubaře teď beru jako zpestření šedi všedních dní.
Četla jsem, že chov hmyzu je ekologičtější než chov krav a nepřispívá tolik k oteplování planety. Také, že hmyzí mouka obsahuje proteiny. To jsou zřejmě hlavní dva důvody proč je chovat. Určitě by bylo zajímavé přepočítat náklady na chov hmyzu verzus na chov skotu. Ne na mouku z pšenice. Určitě bychom se dostali k úplně jiným číslům.
Myslím, že stačilo, kdyby se tito slavní obézní, nastěhovali do činžáku do 5. patra bez výtahu a ze sklepa, aby se trochu procvičili, nosili třeba uhlí. Pak by jistě pochopili, že je něco špatně. Viděla jsem jednu 130 kg vážící slečnu, jak se pokoušela vyjít do 4. patra. Pot z ní jen lil, zadýchávala se a v každém mezipatře musela usednout, napít a dlouze vydýchávat. Jestli toto je něčí ideál?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Docela mě překvapilo, že i při dnešním počtu středních škol, mají nadaní žáci takové problémy s přijetím. A že často obdrží zdůvodnění že, nebyli přijati pro "nedostatečnou kapacitu". Za minulého režimu, kdy bylo středních škol podstatně méně, byli žáci odmítáni větou "že mají žáky, kteří lépe splňují požadavky". Ale to se přihlíželo i ke kádrovému profilu. Zdá se tedy, že "únik mozků" se nezastavil.