Je to dáno tím, že zdravotnictví upadá do 'temných časů'. Není kvalifikovaný personál, protože za to nejsou odpovídající mzdy. Proto je nedostatek kvalifikovaných doktorů, sester a celého aparátu. To se navíc projevuje jejich neochotou a arogancí vůči pacientům. Je potřeba nalít do zdravotnictví více peněz, pokud si máme udržet jejich bezplatných služeb. Například zvýšením odvodu ze zdravotního pojištění ze 4,5 na 5,5% u zaměstnanců pobírající minimálně průměrnou mzdu v ČR a zvýšením u OSVČ na 14,5%. U zaměstnavatelů, pak také zvýšit o 1 na 10%. Dále je potřeba důkladně potírat krádeže na vysokých postech, provádět pravidelní finanční audity nemocnic. Peníze a personál by se pak jistě našli.
Tak upřímně, ono mu už asi nic jiného nezbývalo. Všichni a hlavně ti nejbohatší v USA se od něj odvrací a jen pouze oni mají na trumpetu vliv. Čína se obchodní války nebojí. K tomu, aby mělo USA alespoň teoretickou šanci tuto obchodní válku s Čínou vyhrát, nemůžu bojovat se cly na vícero frontách. Proto si myslím, že k tomu došlo. Proto, protože začíná cítit tlak nejbohatších v USA a taky proto, že z obchodní války s Čínou nechce odejít jako poražený - stejně mu to ale nepomůže.
Víte, tak nějak mě připadá, že USA ovládá několik šašků v čele s trumpetou. Dokonce si někdy dost protiřečí a nevědí co si mají nezávisle na sobě myslet a co pouštět do světa.
Například cla
Cla dle trumpety, byla založena na základě obchodního přebytku EU s obchodováním s USA. Je to samozřejmě dáno tím, že EU vyváží více výrobků do ameriky, ale jaksi pozapomněl že USA zase více prodávají v EU služby. USA nemají na takové úrovni průmysl, jako Evropa a nikdy jen tak nebudou. Proto zavádí Trump cla, aby se průmysl přemístil do USA. To mu jaksi nevyjde, protože s jejich zahraniční politikou v oblasti migrace nebude mít kdo v tom průmyslu pracovat, protože již nyní mají nezaměstnanost pouhých okolo 4%.
Bezcelní zónu, po jaké prahne MUSK Evropa nabízela USA již několikrát, naposledy v roce 2013. Tankrát to mělo název TTIP - Transatlantickém obchodním a investičním partnerství. Diskuse o TTIP začala v roce 2013 a do února 2016 se uskutečnilo již 12 kol vyjednávání. Evropská unie nabídla Spojeným státům, že v rámci TTIP bude odstraněno až 97 procent cel, které tehdy platily pro export amerického zboží a služeb. Nakonec jednání bylo ukončeno nezdarem stranou z USA.
Co si tedy o tom myslet? Že v USA mají nekompetentní politiky jako my v EU xD.
Měl by se schválit zákon, že jestliže jakykoli cizí stát zařadí naší zemi mezi nepřátelské, mělo by s ní okamžitě Česko přestat spolupracovat ve všem. Tj. diplomaticky na minimum, zákaz podnikání - vyvádění peněz, omezit spolupráci ve výzkumu a ve všech oblastech. Zaregistrovat všechny lidi dané země - riziko podvratných činností. atd... Jak je možné , že si tu někdo z russka otevře obchod?
Evropa se zase bude půl roku scházet ( to jí jde ) a bude čekat jak se cla vyvinou a hlavně budou jednat. Já si myslím, že jednat s USA měla Evropa už dávno. Dávno mohla EU zrušit, nebo srovnat cla s USA. Teď to její dlouho nic nedělání, akorát podráží její rozhodnost. Reakce by tak měla být okamžitá a né teď čekat.
To je tak, když se snaží obchodník ovládat masu lidí, narozdil od politika. Proto si lidi sakra rozmyslete o co Babišovi jde. Nejde mu o vás, nebo o budoucnost ČR, kde mu o moc. Jako jde o moc všem, co už nevědí co s penězi. Jména si dosaďte sami. Tento jev je celosvětový a jedná se o poslední stadium chtíče lidí, co již mají všechno. "Jejich život přeci musí mít nějaký smysl", když už dosáhli všeho.
Ač s jeho prezentací, či způsobem vyjadřování nemusím souhlasit, má tento chlápek pravdu. Dokonce za doby jeho působení ve vládě jako premiér, se snažil navýšit obranný rozpočet své země. V listopadu 2020 Boris Johnson oznámil navýšení výdajů na obranu o 16,5 miliardy liber během čtyř let, což bylo popisováno jako "největší posílení obranných výdajů od konce studené války" . Toto navýšení bylo nad rámec již dříve slíbeného závazku zvyšovat obranný rozpočet o 0,5 % nad inflaci pro každý rok parlamentu, což v součtu představovalo dodatečných 24 miliard liber. V červnu 2022, ke konci svého funkčního období, Johnson na summitu NATO přislíbil zvýšit britské vojenské výdaje na 2,5 % HDP do roku 2030. Zvýšení výdajů bylo zaměřeno především na nové high-tech technologie, jako je umělá inteligence, drony a kybernetická válka.
Takžo ano je to tak, Evropa se chovala jako totál vyžírka. Je potřeba aby byla Evropa zase silná. Bez Demokracie to ale nepůjde. První odstraňte nikým nevolený šmejdy z vyrcholné politiky EU, dejte green deal k ledu, vykašlete se na mnohočetná pohlaví, stačí 2 a zbytek tolerujme a začněte se soustředit na d§ležitějčí věci pro Evropu. To je bezpečnost, věda a vývoj, technologie, růst, správné investice, autonomie na zbytku světa atd..
Apeluji na voliče. Toto chcete? Chcete volit toto zlo, co nemá vlastní názor a udělá si ho až na základě preferencí, ačkoli obrana země by měla být na prvním místě každé strany? Chcete volit tuto nekompetentní stranu, která si utváří názory na základě voličských preferencí? Chcete stranu, která slibuje nesplnitelné, jak nebude zvyšovat daně, jak všem bude přidávat, jak krásně sníží zadlužení? Už se proberte, nic nebude zadarmo a tato novodobá kasta vám zkrátí život minimálně o 4 roky, po kterých si poté uvědomíte, jak jste byli hloupí a naletěli na špek. Je spousta jiných demokratických stran, vybírejte s rozumem.
Američanům nejde o pomoc, ale o zisk a maskují to za slovo pomoc. Historie ukáže, jak byli chamtivý a možná se za to budou jejich děti stydět.
V českém jazykovém prostředí je slovo "pomoc" primárně chápáno jako přispění někomu, kdo se nachází v nesnázích nebo nouzi. V nalezených definicích není explicitně uvedeno, že pomoc musí být nezištná, ale její podstata naznačuje altruistickou motivaci.
Z lingvistického hlediska se jedná spíše o obchod nebo půjčku, nikoliv o pomoc v pravém slova smyslu.
Pokud je "pomoc" podmíněna finanční návratností (navíc s úroky), nejedná se o pomoc v jejím základním významu, ale o obchodní transakci, nebo obchod.
Nejenom v českém jazykovém kontextu, když někdo očekává protihodnotu nebo zisk ze své "pomoci", jde spíše o obchodní vztah, i když se to může z diplomatických nebo marketingových důvodů nazývat "pomocí". Takže
Když z poskytnuté z podpory očekávám finanční návrat nebo jinou protihodnotu, jedná se o obchod, nikoliv o pomoc v pravém slova smyslu. Pomoc by měla být ze své podstaty poskytována především s úmyslem přispět druhému, nikoliv primárně s očekáváním vlastního prospěchu.
Všichni ti UŠÁci by tu svou podporu měli nazývat správným názvem, tedy: obchodním vykořisťováním demokratické země, která se brání světové velmoci za demokratické uspořádání nejen ve vlastní zemi, ale především za demokratické hodnosti a práva celosvětově.
Fuj Ameriko!
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Docela dobře si dokáži představit co tento narcis zítra udělá. Zavolá své modle do russka kde ho druhý dementní stařík přesvědčí, že to oni chtějí opravdový mír a nikoli Ukrajina. Narcis pak bude volat Ukrajinu s tím, že nemají karty a že se musí vzdát všech 4 oblastí a i míst, která russko ještě nedobylo. A pokud Ukrajina nepoleví, bude to opět Ukrajina v očích narcise, která mír blokuje. Jak průhledné....
1 odpověď