Pamatuju si na svá školní léta. Za naším domem rostl strom Třešeň. Kmen byl trošku vyšší, ale překážka to nebyla. Když se začal strom červenat, začaly závody, kdo ten strom zdolá. Když se dostal do koruny stromu, měl dvojnásobnou odměnu. Nějen že měl červené tričko za kterým se schovávala pořádná hromádka třešní, ale stal se také vítězem. Riskovali jsme hodně,protože mohl přijít majitel a bylo by po parádě. Přesto jsme ten strom zdolávali i když už na něm třešně nebyly. O to víc jsme měli v tělocviku lepší šance a strom byl pro nás stále místem, kde nás to nejvíc bavilo. Můžu říct, že k žádné zlomenině a jinému úrazu nedošlo.
U takových zpráv člověku srdce zaplesá, je krásné slyšet a číst co naši mladí dovedou, kéž je příkladem pro všechny, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnou. Fandím a držím palce všem mladým, kteří mají představu o tom jak by chtěli prožít svůj život a viděli jaký má smysl. Velká gratulce mladému studentu a jeho spolužákům. Máte náš obdiv.
Teď se mluví o prvňáčcích. Ale co bylo před tím. Matky si mohly rozhodnou jak dlouhou dobu budou na mateřské dovolené. Ty rozumnější plánovaly 2 - 3 roky, protože věděly že jednak peníze budou v rodině potřeba a taky, že jejich děti se dostanou mezi své vrstevníky, kde se učí jeden od druhého a taky se toho naučí daleko víc. Mámy, které si myslely, že být na mateřské 4 roky to bude lepší pro dítě a jí to bude vyhovovat už nedomyslely, že děti právě v těchto letech přichází o to přirozené získávání návyků, které doma nemusí získat. Přirozený režim a návyky získává právě v těchto letech jsou základem pro život. Když dítě tohle, jak se říká u nás prošvihne, tak bude o rok pozadu za svými vrstevníky a pak to bude dohánět. Ve svých prvních šesti letech dítě získává spoustu návyků, které jsou pro další život tím nejzákladnějším na kterém staví potom ty další. Když neumí mluvit, nemůže se učit číst, psát a počítat.
Zarazila jsem se při čtení nadpisu článku. Čekala jsem zase že někdo bude překrucovat z nedostatku poznání dané doby všechno, co pro ty starší znamenalo pěkné dětství a rádi na ně vzpomínají.Já sama za sebe chci poděkovat za připomenutí té doby. Byla to doba, kdy jsme poznávali všechno, co k tomu životu patřilo. I to, že, jsme měli pravidla, která si neseme po celý život. Díky za pěkný článek.
Každý máme svůj život. Edith jej neměla vůbec lehký. Mám knížku ze které čerpala autorka tohoto článku. Je v ní krásně popsán život této slavné šansonierky. Mám ráda její hlas a její šansony. Proto jsem se taky vypravila na místa, kde Edith chodila zpívala svoje písníčky už odmala. Dost to na mně zapůsobilo, když jsem právě tam uslyšela její hlas. Mám krásnou vzpomínku.
Nevím odkdy se do společni vyvádí. Pokud vím tak se mladí lidé do společnosti uváděli. Pojem vyvedl nechci dál rozvádět, ale možná to bude slušné a nikoho neurazím. Když chceme abychom se projeli na koni, tak jej vyvádíme ze stáje. Zrovna tak pojem vynést společenské šaty, vynášíme něco někam, ale šaty si většinou oblékáme. nevím ale proč dcera neoblékla šaty, které sluší mladým děvčatům. tyhlety z ní dělají příliš vyspělou mladou dámu.
Poslanci potřebují 700 tisíc na dopravu do paramentu. Kolik mají obyčejní lidé, kteří se denodenně dopravují do zaměstnání na vlastní náklady? Oni se vlastně ani nemohou lidem podívat do očí, protože, těžko jezdí do zaměstnání hromadnou dopravou. Mají taxi službu až před vstup do budovy. Když tak jen od oka počítám, člověk s platem 50.tis. měsíčně vydělá tuhletu částku za 1 rok a 2 měsíce
Přeposlat ředitelství škol. Informovat rodiče. Že děti ujíždějí se nedivím, ale možná by bylo dobré o těchto hrách si promluvit, tak jak se rozebíraly obsahy knížek, které děti měly číst jako povinnou četbu a dát jim šanci rozhodnout se pro to, jaký smysl má ta hra a k čemu vede. U pexesa to děti poznají hned při první výhře. Tady to konec nemá a když tak jen ten nepravý.
Taky mi chybí slovenské pondělky. Minulý rok k nám zavítala návštěva až zo Slovenska na akci kterou děláme v rámci společného názvu našich obcí. Využili této akce a přijeli. Moc se jim u nás líbilo a já jsem si zase jednou zopakovala slovenštinu. Národ tvoří lidé, ne politici. V tom je ten smysl a lidé najdou dřív společnou řeč.
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Možná chtěl být dobrý táta a věděl, koho má vedle sebe. ještě, že je jen jedna.
1 odpověď