Byt se mi líbí velice a je vidět, že má paní režisérka minimálně výtvarné cítění, ne-li odpovídající vzdělání. Uklízečku jí pozitivně závidím. To znamená, že přeji, ale mě by se hodily alespoň dvě 🤣 Můj manžel by však z takového bytu byl na mrtvici, on preferuje zařízení jako v bytě Jaroslava Foglara (prvorepublikový autor Rychlých šípů, a jiné literatury pro mládež). Z toho jsou zase přiměřeně normální lidé na mrtvici. Teď také chystáme rekonstrukci a už dopředu se děsím, kromě toho, zda se na něčem shodneme s manželem, tak i toho, jak dopadneme s prováděcími firmami a řemeslníky. Ze svého okolí nemám dobré zprávy. Jeden řemeslník, co se už nevrátil, to nic není. I když by se ani to nemělo stávat.
Číňany zastaví jen špatná demografie, kterou si způsobili sami, jinak v Evropě ani v USA nemáme šanci. Trump se to pokouší hasit pět minut po dvanácté. Čína, nebo-li Říše středu (míněno středu světa), je jediná starověká říše, která se udržela dodnes a čeká na to, až bude moci vrátit koloniální pokoření "ďáblům ze západu".
To jsme to na "Západě" dopracovali, že o takové věci musí rozhodovat soud. Nemám nic proti lidem, kteří mají v této oblasti problémy. A problém to je, ne že ne. Ale v žádném případě nesouhlasím s tím, abych jako žena byla např. nucena snášet ve společných dámských šatnách, na WC, v nemocnici atd. biologické muže, kteří se prohlašují za ženu. Neberu jim, že se tak cítí, ovšem. kdo rozhodne, že mezi nimi nejsou takoví, co lžou? V tom případě je třeba vymezit jim nějaký jiný prostor, jinak je jejich začleňování tam, kam nepatří, diskriminací biologických žen (např. ve sportu zcela zjevně).
Mně je spíš celý život záhadou, jak takové "veselé" svátky mají vlastně vypadat. To jakože někomu přeji, aby juchal od rána do večera a pro jistotu i přes noc? U některých lidí jsem zaznamenala vyšší/hodně vysokou spotřebu alkoholu, to mě také neinspiruje. Je to podobné jako Silvestr. Jeden den se bavit nejlépe nepřetržitě, a druhý den (s kocovinou) sledovat vážně míněný projev prezidenta, a tak. Veselí nebo šaškárna? 🥴 Příjemné prožití, nejen velikonočních svátků, všem lidem dobré vůle 😁
Nejsem nejmladší ročník, ale rodinné sešlosti ve stylu, kdy se oslavenkyně nebo manželka oslavence, nebo snacha má snažit jako kuchařka a cukrářka, aby dosáhla mistrovských kvalit (a poté všechno uklízela), mě jaksi neberou. Buď si děláme oběd pro úzkou rodinu, nebo raději restaurace. Tím nemíním každý týden, ale stejně tak jsem nikdy nemínila vyvařovat hostiny týdně či měsíčně. Něco umím, něco mi nejde, nevím, proč by to měl někdo trvale posuzovat. Zásadním zážitkem pro mě bylo, když jsem se cca v 11 letech účastnila "oslavy" 70. narozenin babičky. Sjely se všechny děti (strýcové a tety) se svými dětmi. Všichni seděli u velkého stolu, kde mezi nimi pobíhala "oslavenkyně" babička v zástěře, která předtím navařila a napekla. A nikomu to nebylo hloupé. Moje maminka s jednou tetou jí pomohly alespoň uklidit. A tenkrát jsem si řekla: "Tak to tedy ne."
Nedovedu si představit, že by někdo zdravotní sestře tykal. Ale podle ostatních příspěvků se to skutečně děje. Osobně se zase setkávám s tím, že slušné a zdvořilé vystupování, natož omluva, jsou považovány za známku slabosti, a proto je možné se slušným člověkem jednat jako s hadrem. Drzé čelo a ostré lokty, to jsou "hodnoty", které vyznává část společnosti a často i politická reprezentace. Asi bude na nás ostatních, abychom jim to nedovolili. Slušně, zdvořile, ale rozhodně.
Osmileté gymnáziální vzdělání je ve většině případů kvalitní základ všeobecného vzdělání na celý život. Když se mluví o tom, že se u nás prý děti rozřazují příliš brzy, tak mě jako předčasné rozřazení připadají odborné školy, které od 15 let profilují děti na konkrétní obor, bez všeobecného rozhledu. Ale na druhé straně je jistě nějaký počet studentů, kterým právě toto vyhovuje. Po zavedení inkluze ve školství, jsou osmiletá gymnázia jedinou možností, jak zajistit nadanějším dětem kvalitnější vzdělání. Vždyť po absolvování prvních čtyř ročníků se dá v případě zájmu klidně přestoupit na čtyřletou odbornou školu. Idea inkluze sice vypadá hezky, ale současná praxe jasně ukazuje, že je chyba dělat ji masově (což je způsob komunistů, všechni podle jednoho mustru). Mělo by se k ní přistupovat individuálně. Naše základní školství místo toho většinou úplně zanedbává práci s nadanějšími a nadanými dětmi. Takže rodiče hlasují nohama, nic jiného jim nezbývá.
Kvůli porodnici už nemít žádné dítě? To raději vyměnit porodnici. Ale znala jsem paní, kterou první pobyt v porodnici také vyděsil k smrti. Ona tam totiž málem umřela, ačkoliv byla zdravá a dítě také. Personál při porodu jaksi zapomněl na to, že by měla porodit také placentu. A pak se všichni strašně divili. Už se nikdy nechtěla ocitnout znovu v jakékoliv porodnici. Vlastní zkušenosti mám také otřesné. Dvakrát jsem si dovolila přijet v noci. Už to samo o sobě je vůči personálu tak sprosté, že to takové hloupé ženské musí pořádně osolit. A to byl jen začátek.
3
Sledujících
6
Sleduje
3
Sledujících
6
Sleduje
Celá úvaha je špatně už od začátku. "Pořídit si dítě" to je opravdu hnusné vyjádření. Copak jsou děti totéž jako lednička, pračka nebo nové auto? A když je chcete, zajdete do obchodu, dáte část výplaty nebo několik, a dítě si "pořídíte"? Je pravda, že dnes se bohatý svět snaží, aby se všechno dalo prodávat za peníze. I děti pro páry, které je z jednoduchých biologických důvodů mít nemohou. Jsou u nás lidé, co mají děti místo kasičky, jenže zde se mluví o rozumu v "pořizování". A pak to tak dopadá, když má "normální" žena třetí, čtvrté nebo dokonce páté dítě. To už vůbec není normální. Tak je už od lékaře větsinou hned automaticky zařazena do škatulky nepřizpůsobivých sociálních případů. Dnes se většinou u "normálních" lidí přemýšlí jen o tom, že rodina si třetí dítě nemůže dovolit (nejvyšší počet potratů), místo toho, že tam, kde se vychovají dvě děti, tak se najde místo i prostředky na třetí.
1 odpověď