V první řadě je povinnost zákazníka mít peníze v odpovídající hodnotě, i když platit 200 dvackama není nic zvláštního. Většinou jsou naopak pokladní za drobné rády protože pak aspoň mají na vrácení.
V druhé řadě: vy si nemáte co natáčet pokladní bez jejího souhlasu.
V dnešní době nikdo neumí řešit konflikty normálně, tak každej tahá telefon s "já si vás natočím a udám".
Myslet si obecně o jakékoli investici že donekonečna poroste a vsázet na jednu kartu je spíš náboženství než rozumné uvažování.
Troufám si říct že vlastnit nemovitost pro vlastní bydlení se vyplatí vždycky. Vlastnit nemovitost na pronájem jak kdy (třeba teď už se to moc nevyplatí - ceny nemovitostí jsou tak vysoko že zhodnocení je nízké), a vlastnit nemovitost a držet ji prázdnou jen spekulací na růst ceny je vyloženě ruleta.
Aktuálně se má situace v ČR tak že nemovitosti jsou v poměru k příjmům jedny z nejdražších na světě, a věřit tomu že donekonečna porostou raketovým tempem a stát bude donekonečna dotovat nájmy příspěvkem na bydlení a zároveň držet nízké daně z nemovitosti je skutečně dost blízké náboženství. Začíná být čím dál větší tlak na to aby vlády tenhle problém řešit začaly, a pokud nezačnou vyřeší se později sám (viz nízká porodnost).
To že to neporoste donekonečna tímto tempem je jisté, ale to jestli bude propad nebo zastavení růstu cen za 5, 10 nebo 20let se odhadnout skutečně nedá. Také se může stát že Češi jako národ vymřou a budou nahrazeni imigranty. To už záleží na tom jak se jako národ budeme chovat.
Investovat se má do firem ne do nemovitostí, zásadní věc která musí zaznít je tato: "Bydlení není investice". Neprospívá to nikomu a ničemu. Ve správné ekonomice se musí peníze točit, u nás peníze leží v prázdných nemovitostech. Začíná tady být v tomhle ohledu situace fakt kritická a to tak, že ti co peníze mají tak je uloží do cihel (takže v ekonomice nefungují), a ti ostatní utratí obrovské částky za bydlení takže nemají dostatek peněz které by mohly utrácet a točit v ekonomice.
Nejvtipnější je že největší bojovníci proti zvýšení daně z nemovitosti jsou tady ti co nemovitosti získali skoro zadarmo, a ti kteří mají jednotky investičních bytů. Problém však jsou spíš ti co těch bytů mají stovky a to velmi často nejsou Češi, kteří si na to vydělali poctivě, ale často zahraniční majitelé z východu s pochybným způsobem získání peněz.
Měli bychom se řídit třeba americkým systémem zdanění: práce daněná málo, majetek hodně. Díky tomu se taky z USA stala ekonomická velmoc.
Pokud by EU šlo o dekarbonizaci a uvažovala pragmaticky, tak nasype ty stovky miliard eur do jaderných elektráren. Země kde převažuje jaderná energetika (například Francie) mají statisticky prokazatelně nejnižší emise z energetiky.
Pak je tady taky ta věc, kterou politici neberou v potaz, nelze prostě zprůměrovat potřebný výkon nebo třeba vzdálenost ujetou za den a na základě toho vybírat řešení. Energie je totiž potřeba v různé časy různé množství a ty časy se neřídí počasím a ukládat obrovské množství energie dlouhodobě neumíme. Musíme teda vycházet z extrémů, stejně jako si člověk pořízuje auto s dojezdem na základě nejdelší trasy kterou jezdí a ne na základě denního najetého průměru.
Dokud budeme mít drahé bydlení a obchodníci na věcech pro děti obrovské marže tak děti nebudou. A nějaké 3 tisíce fakt ničemu nepomůžou, protože je to prostě málo. Musí se stát to že byty nebudou primárně investice ale budou primárně k bydlení. Náklady na život pro mladé rodiny jsou obrovské a často je důvodem pro nepořízení dětí to že když přijdou o jeden plat tak nezaplatí ani nutné výdaje. A zodpovědný člověk si takto dítě nepořídí.
Takhle neříkám že se máme nějak špatně při porovnání třeba s afrikou, ale v článku jsou vyloženě lži. Třeba že všech objektivních ukazatelích jsme na tom dobře..akorát že vůbec, téměř ve všech ekonomických ukazatelích se řadíme mezi nejhorší (v Evropě). Ale co čekat od ODSáka. Sebereflexi určitě ne.
Je nesmysl porovnávat výši nájmu k cenám nemovitostí a z toho usuzovat že nájmy jsou levné oproti západu. Pro to jestli je něco levné by se měla porovnávat cena s výší příjmů a tam jsme dle statistik na tom o dost hůř než na západě. Zásadním problémem jsou příspěvky na bydlení, které jen uměle zvyšují ceny nájmů a v návaznosti na to i ceny nemovitostí k prodeji.
A takhle funguje překrucování informací, přečtěte si to radši v nějakých amerických médiích. Zakázaná slova v americké administrativě nejsou nic nového (měl je i Biden tam se třeba nesmělo používat slovo cizinec ale muselo se použít neobčan).
Ano zákaz některých výrazů je nesmysl, ale není třeba to překrucovat a zveličovat, třeba je sice zakázáno slovo žena "woman" ale místo něj lze používat třeba slovo dáma "lady". Tedy ne není to tak že by se najednou muselo psát něco jako "nemuž"
A zákaz se netýká běžných občanů, ale administrativy, tedy úřadů a žádostí o granty.
Tedy milé seznam zprávy, chtělo by to informovat trochu víc nezaujatě.
Buď to bude budíček pro politiky EU, nebo si dál pojedou svou a Evropu to zničí. Není to však Trump, ale vedení EU. To ničí Evropu. Tím že všechno řeší regulacemi/zdaněním, a fanatickým prosazováním zeleného náboženství. S příchodem Trumpa buď dostane EU budíček a bude víc racionální, nebo dojde k sebedestrukci.
Většina lidí nemá problém s tím něco dělat pro životní prostředí. To, co většině vadí je jen to, že Greendeal nám všechno rapidně uměle mimotržně zdražuje a to s nejistým výsledkem. Západní země jsou bohatší a i jejich běžní obyvatelé jsou z našeho pohledu bohatí, proto jsou ještě ochotni slevit ze své životní úrovně a místo 4 dovolených ročně jet jen na 3, ale u nás (ve střední a východní části EU) jsou lidé chudší a část lidí, kterým po zaplacení nutných výdajů (bydlení,energie,jídlo,doprava) nezbyde nic nebo naprosté minimum, je mnohem větší než třeba v Německu, Francii atd.
A přesně jak je řečeno v článku, USA jde na ekologizaci formou daňových úlev, Čína dělá to stejné, EU jde formou pokut, poplatků, restrikcí.
Proto to většině lidí vadí, jednoduše spousta lidí nemá životní úroveň natolik vysokou aby měli kam klesat = při poklesu by dokázali vydělat jen na nutné výdaje, ti chudší by klesli na úroveň obyvatel rozvojových zemí. Samozřejmě i u nás se najdou tací, kteří mají životní úroveň dostatečně vysokou na to, že jsou ochotni její část obětovat v zájmu životního prostředí, ale je jich prostě mnohem méně než třeba v Německu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ti u kterých chceme aby měli děti (vzdělaní lidé kteří se o sebe dokáží postarat a nespoléhají se na stát) jsou zodpovědní a nechtějí dítě přivézt na svět dokud na to nemají vhodné podmínky a největší vliv na jejich porodnost tedy mají finance, ceny bydlení, neplodnost atd.
Ti u kterých nechceme aby měli hodně dětí se množí jako králíci protože zodpovědnost jim nic neříká a stát se o ně postará. Často si z dětí a sociálních dávek udělali živobytí. Bohužel plodí sobě podobné a všechno to financuje právě ta první skupina, která kvůli tomu má zase horší podmínky pro život a zase míň dětí a tak pořád dokola.
Tenhle systém už z principu není udržitelný. Doporučuji film Absurdistán, ten krásně vystihuje tuhle drsnou realitu.
2 odpovědi