Pokud stát potřebuje do trhu práce nějak zasahovat, tak by všechno tohle mělo být jen DOPORUČENÍ, respektive jedna z možností. Každý by měl mít právo si sám vybrat, jestli chce pracovat podle státem doporučeného zákoníku, nebo nechce.
Já podle tohohle paskvilu rozhodně pracovat nechci a tenhle zákon mě poškozuje. Pokud bych pracoval podle jiného zákoníku, tak tím nikoho nepoškozuju.
To je stejně blbé jako např. vnucovat všem stejný počet volných SMS u mobilního operátora.
Porušování nesmyslného zákona není "skandál", ale služba veřejnosti. Kolik lidí ještě bude muset NAPROSTO BEZPEČNĚ překračovat povolenou rychlost o víc než 100 km, než si veřejnost uvědomí, že chyba je v tom zákoně a ne v lidech, co ho porušují?
Hlavním smyslem práce politiků je jednání s ostatními politiky. Za skandál považuju to, že někdo mnou placený se ODMÍTNE setkat se zástupcem nějakého státu, a ne to, že se s ním setká.
Obecně spousta faktických nesmyslů, např. "tak široký rozsah lidských práv, který je ještě slučitelný se stejným rozsahem práv druhých": to znamená jedině "nulový" 🙂 Jakékoliv pozitivní právo je vždycky na úkor někoho jiného. Jedině negativní práva jsou navzájem slučitelná. Odkaz
Dojemný příběh samoživitelky představuje typický argumentační klam Odkaz
Pokud zastáváte nějaký názor ohledně solidarity s ostatními, tak se jím řiďte sám, ale nevnucujte ho ostatním formou nějakého celoplošného přerozdělování! Vás taky nikdo nenutí, abyste např. posílal většinu svých příjmů na pomoc dětem v Bangladéši.
Představte si, co by se stalo, kdyby se o přerozdělování hlasovalo "celosvětově liberálně demokraticky". Těch 70% lidí na světě, co vydělávají mnohem míň než 10 000 Kč měsíčně by okamžitě odhlasovalo 100% daň na všechno pro lidi, co vlastní víc než "jednu kozu, telefon a boty".
Politici svýma zákonama způsobili tuhle situaci, tak ať už hlavně nic dalšího nevymýšlejí. "Podpora bydlení" je asi jako vzít si kapky na kašel, když mám zápal plic. Léčí to jen příznaky, ne příčinu problému.
Příčina je a bude v katastrofálně přeregulovaném stavebním řízení. Rozumný první krok by bylo např. převzít stavební zákon, který mají v Polsku (tzn. mimo jiné nevyžadovat vůbec stavební povolení na RD). Odkaz 1 Odkaz 2 Odkaz 3
Pane Kasíku, věnujte se prosím vědeckým tématům, to Vám jde. Do politických se radši nepouštějte.
Všechny boxy "Proč to ve státní správě takto nefunguje?" jsou plné nesmyslů, dezinformací a vyjadřují možná něčí názor, ale určitě ne obecnou pravdu. Všechny praktiky, které fungují na volném trhu by měly fungovat i ve státní správě a pokud ne, tak je chyba právě VE STÁTNÍ SPRÁVĚ, která obecně pracuje naprosto neefektivně ve srovnání se soukromými firmami. Tento rozdíl je právě to, co musíme napravit.
1. Stát nemá do vzdělávání vůbec zasahovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Otázku ceny a slev vůbec nemá řešit stát 😄 Ať si každý prodává, za co chce, a ať to hlupáci kupují podle cedulek "SLEVA" a ne podle reálné ceny.
Pokud by zákazníci měli zájem o skutečné informace o ceně (např. srovnání aktuální ceny mezi jednotlivými prodejci, vývoj ceny za poslední období, atd.. tak by na to existovala např. placená mobilní aplikace, jejíž provoz by se vyplatil.
Ona neexistuje, protože zákazníci za tuhle informaci nechtějí platit, protože je to nezajímá. ČOI tady akorát neefektivně supluje službu, o kterou skoro nikdo nemá zájem (za peníze nás všech).