Daň za bezdětnost měli i v Sovětském svazu, moc to prý nepomáhalo, i když to ještě nebylo 1.4 dítěte na matku. Na téma porodnosti se toho natočilo už hodně a rozhodně za tím není jeden důvod, někdy i jinak pozitivní: Rušení dětské práce, pokles dětské úmrtnosti, osvěta, antikoncepce, rovná práva žen s muži, kariéra vs. biologie, šíření ateismu, agnoticismu či nihilismu, strach z budoucnosti, krize vedle krize, efekt Myší utopie... Vidět to lze různou optikou a je otázka, jaká je objektivní pravda a co má jaký vliv.
Trump chce z USA udělat montovnu, že tím sníží životní úroveň v USA, v okolí i Evropě, to už neřeší. Evropu tlačí blíž Číně, i když je ještě možnost posílit obchod s Latinskou Amerikou, Indií nebo jihovýchodní Asií.
Jinak MAGA je slogan, co existoval už začátkem 20. stol. a měl znamenat návrat k politice 19. stol., kdy byl v USA v kurzu izolacionismus, protekcionismus a imperiální tendence (např. převod dluhu Haiti pod CITI bank).
Nahlížení do elektronických zařízení? V USA to dotáhli k "dokonalosti". A tím nemyslím, že se někdo dívá, jestli dotyčný má v mobilu německé fekalporno, My Little Pony, indické electrostronzo... ale že údajně stačí někde kritizovat Trumpa nebo na těle mít tetování. Vyhoštěni už byli vědci, programátoři, punkáči a údajně to nebylo za podporu Palestiny a jiné kontroverze.
V ČR pořád máme asi přísnější psychotesty a kultivovanější přístup, ale i tak se obávám, že z toho bude slušný paskvil (jedno, jestli to zavede ODS nebo ANO).
A já měl za to, že první start z kontinentální Evropy po dekádách skončil úspěchem, když loni vypustili svoji malou raketu PLD. 😉 Miura 5 s tunou na LEO má startovat z Ománu, protože je blíž rovníku a má pár výhod oproti Franc. Guianě, ač je to Blízký Východ. To je ta firma, co míří i na supertěžký segment (raketa podobná Falcon Heavy s 5 boostery) a pilotované lety.
Většina kosmodromů má Evropa víc na sever. RFA má starty ze Saxavordu a Kourou (Franc. Guiany). Ostatně ze Saxavordu má startovat více společností. Jedna firma startuje třeba z Islandu, i když jde o malé rakety a snad jen suborbitální. Evropa pak nemá tolik "raketových" firem, co USA nebo Čína a v ČR jsou snad jen dodavatelé (narozdíl od Německa nebo Polska), ale dávno už to není jen Rusko a Arianne.
Když má zaměstnanec akcie, tak je to aspoň nějaká vějička k motivaci, aby uspěla celá firma. Samozřejmě to dává smysl hlavně v prostředí, kde každý člověk je motivován (ať už cukrem či bičem), aby byl co nejvíc samostatný a nesl zodpovědnost za svou práci.
Je tedy otázka, jak to bude fungovat v typické české firmě, kde řemeslníci jsou schopni otentovat, co jde a zákazník ať jde radši jinam nebo si to udělá sám.
Roboauto žije! 🙂 Pamatuji si, kdy to ještě byla výzkumná skupina na FIT VUT (cca 10 let nazpátek) a krapet je předběhla Tesla a tuším Toyota.
No výpravě přeji hodně zdaru s ICE. Většina kolegů, co zvažovala cestu do USA, ji radši zrušila. Stačí mít tetování nebo někde kritizovat Trumpa. Tuplem, pokud se ostraha špatně vyspala.
Když jsem jednou letěl pracovně, tak cestující neměla všechny papíry (manželka pilota Lufthansy, co letěla domů). Zpoždění 20 minut, nejspíš i dalších letů, ale vše se vyřešilo na letišti, takže v rámci možností. Takže mě nepřekvapuje, že se něco takového stane pilotovi, ale spíš, že když se už dostal do letadla, tak nikdo neměl jiný záložní plán, než po dvou hodinách letadlo otočit zpět.
Rozhovor zajímavý, ale s pár věcmi nemůžu souhlasit: 2+kk, i kdyby mělo kliky posázené diamanty, dveře jak trezor do banky, trojitá okna ze safíru, vířivka místo sprchy, vše zateplené na třídu A++, všudy LEDky, akcenty ze santalového dřeva nebo pravého zlata, všechny přístroje zapojené do chytré sítě a všechny pravidelně aktualizované (hodně velká vzácnost), vlastní garáž třeba s Rolls-Roycem, tak to pořád nebude luxusní bydlení.
Prase s rtěnkou je pořád prase a ty metry jaksi chybí. Děti chtějí vlastní pokoje, dospělí by rádi měli vlastní domácí kancelář (i pokud nepracují z domu), šatnu, někdo vanu, saunu, posilku, dílnu, garáž, kam pořád nepoleze náhodný Ujo z ulice, velký sklep, zahradu, atd. Souhlasím, že jen o metrech to není, ale hrají roli.
Základ je zateplený dům, kde není třeba pořád seřizovat okna (jinak než nastavením přítlaku), s kvalitní zvukovou a vodní izolací mezi byty (ani jedno není standard), dostatečnou rozlohou a ve městě a nedaleko místa práce, nikoliv Horní Dolní jen "hodinu" jízdy. To je luxus, který si většina lidí nemůže dovolit. Pro stavební "vývojáře" jsou luxusem už futra z oceli nebo PVC podlaha.
Co jsem viděl v IT, tak hlavní problém je, že většina malých zavedených českých firem platí hůř než korporát, tuplem mimo Prahu a Brno. Navíc v korporátu bývá větší výběr projektů, včetně výzkumu, než v malých firmách nebo možnosti vzdělání (certifikáty). To se pak i líp vyjímá v životopise, když např. programátora zaujme nějaká menší firma.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak omylem, lední medvědi a tučňáci by měli mít nějakou výjimku? 😉