V květnu 92 na Strahově to mělo neuvěřitelné kouzlo, jako celá tehdejší doba a atmosféra. Navíc, předkapely Soundgarden a Faith No More, fantazie. Jeli jsme tehdy s kamarádem z Liberce autobusem, bez lístků, že si to jen poslechneme před stadionem. Když jsme tam dorazili, ještě prodávali lístky, tak jsme dali za to všechny prachy co jsme měli (tehdy myslím nějakých 300Kčs - ranec! 🙂) a byli jsme uvnitř, ke konci koncertu asi 10m od scény. Doteď jeden ze životních hudebních zážitků!
Ale dnes bych už na ně nešel, není to už co to bývalo...
Na úvod: Jsem fanoušek IM od roku 1988, a byl to můj 4. koncert. Bohužel, ne ten nejlepší, ale je to nejspíš subjektivní.
Poté, co se Dickinson hned na začátku rozplýval, že nás je tam 60tis, bych čekal trochu intenzivnější interakci s davem. Ano, set list v pořádku (až na 7th Son bych to odsouhlasil, jen mi chyběla Children of the Damned), ale sklatby odehrané přesně jak na albech, žádné improvizace, prodlužování sól, rozezpívání publika, nic takového se nekonalo. Asi jsem moc náročný, sorry.
Možná mi také dojem kazil fakt, že jsem toho moc neviděl, přesto že jsem stál jen kousek za úrovní zvukařů. Místo muzikantů na scéně jsem viděl hlavy, ruce, mobily, a naštěstí i obrazovky. A po celý koncert se odtud nedalo hnout ani vpřed, ani dozadu. Pořád jsem vzpomínal na pohodu na stejném místě přesně před dvěma lety, na koncertě Def Leppard/MC, kde se dalo v klidu si dojít pro pivo a na záchod, a pak si znovu najít celkem dobré místo. Nevím, zda ještě někdy půjdu po tomto nezážitku do Letňan na další megakoncert. Snad se dočkáme někdy IM v menším prostoru, třeba jako Saxon letos v únoru v LMB.
Ničení pomníků padlým vojákům je hanebnost, která si samozřejmě žádá vyšetření a potrestání pachatele.
Rusko a jeho představitelé nemají samozřejmě právo nic nařizovat ani sami vyšetřovat.
Pan ministr by se měl i na sítích chovat diplomaticky, i vůči jakémukoliv hloupému výplodu z ruska. Stačilo slušně vyjádřit, že si s vyšetřováním poradíme sami, zmiňovat Krym je úplně mimo téma.
titulek dost zkresluje to, co Treťjak vlastně řekl. Navíc, v roce 75, jen 30 let po válce, jet hrát do Mnichova, muselo být bylo pro sověty opravdu velmi emotivní. Prakticky každý měl v rodině někoho, kdo bojoval na frontě nebo v týlu. A samozřejmě Němci pro ně byli potomci nacistických zločinců. Že toho sovětská propaganda náležitě využila, a nenávist vůči všemu západnímu pořádně přiostřila, je jasné.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
hned bych do té Opavy jel, ale bohužel, nemám čas... :-(