undefined
Vyhledat
Osobní menu
Seznam.cz
Hlavní stránka

Roman Chalupa

0
Sledujícich
0
Sleduje
Příspěvky730Příspěvky a odpovědi1 tis.Líbí se107
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 18 hodinami

    Ale to už komouši jednou udělali a pak byla diktatura proletariátu.

    Po komunistickém převratu v únoru 1948 byl Senát Národního shromáždění zrušen.

    Komunistický režim směřoval k jednokomorovému parlamentu, který měl být pod plnou kontrolou komunistické strany. Nová Ústava 9. května 1948 zavedla jednokomorové Národní shromáždění, čímž Senát zanikl. Všechny další volby za komunistického režimu se konaly do tohoto jednokomorového orgánu.

    Senát byl v Československu znovu zřízen až po pádu komunistického režimu, s přijetím Ústavy České republiky v roce 1992.

    NOVINKY.CZ
    SPD i Stačilo! chtějí zrušit Senát
    Zrušíme Senát, slibují před sněmovními volbami hnutí SPD i Stačilo! O (ne)potřebnosti horní parlamentní komory se diskutuje už od počátku milénia, podle ústavních právníků ale Senát hraje nezastupitelnou roli. Většinu v něm momentálně drží strany vládní koalice a ani po příštích senátních volbách v roce 2026 ji neztratí. Senát by tak mohl bránit ústavním změnám, které by teoreticky mohly vzejít ze Sněmovny, pokud by v ní po podzimních volbách měly ústavní většinu ANO, SPD, Stačilo! a Motoristé.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 2 dny

    Strany slibují a blázni se radují

    NOVINKY.CZ
    Ve vládě snížíme korporátní daň, firmy po tom volají, slíbila Schillerová
    Pokud se hnutí ANO dostane po volbách do vlády, sníží korporátní daň. Závisí to ale na tom, jak se podaří navýšit výběr daní, konstatovala předsedkyně poslaneckého klubu hnutí a exministryně financí Alena Schillerová. Po snížení daní podle ní volají zástupci korporací, například z řad nadnárodních firem.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 2 dny

    Ten samolibý narcis už toho nasliboval 🤔

    EKONOMICKYDENIK.CZ
    Zvednu telefon a válka skončí! Trump slibuje mír s Putinem po pondělním telefonátu
    Americký prezident Donald Trump dnes na své síti Truth Social uvedl, že bude v pondělí telefonicky hovořit se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem o zastavení rusko-ukrajinské války. Šéf Bílého domu dále sdělil, že pak bude mluvit s ukrajinskou hlavou státu Volodymyrem Zelenským a s představiteli různých zemí Severoatlantické aliance (NATO).
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 2 dny

    Bravo paní Němcová 👍

    Nejhorší zločiny komunistů v Československé socialistické republice zahrnovaly širokou škálu represivních a nelidských činů, které postihly tisíce nevinných občanů. Mezi nejzávažnější patří:

    * Politické popravy: V období stalinistického teroru v 50. letech byly na základě vykonstruovaných obvinění popraveny stovky lidí, včetně významných osobností veřejného života, armádních generálů a dokonce i členů samotné komunistické strany. Mezi nejznámější oběti patří Milada Horáková a generál Heliodor Píka.

    * Nucené práce a věznění: Desítky tisíc lidí byly bez spravedlivého soudu poslány do pracovních táborů a věznic, kde čelily nelidským podmínkám, mučení a často i smrti. Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu odhaduje, že ve věznicích a lágrech zemřelo nejméně 4 500 lidí v důsledku nelidských podmínek a brutality.

    * Pronásledování a perzekuce: Komunistický režim systematicky pronásledoval a diskriminoval široké vrstvy obyvatelstva na základě jejich politických názorů, náboženského vyznání, sociálního původu či příslušnosti k "nepřátelským" skupinám. Statisíce lidí přišly o práci, nemohly studovat a byly vystaveny neustálému strachu a šikaně.

    * Zabránění emigraci a vraždy na hranicích: Režim násilně bránil občanům opustit zemi. Na hranicích s Rakouskem a Západním Německem byl vybudován ostře střežený drátěný plot pod vysokým napětím. Při pokusu o překročení hranic bylo zastřeleno nejméně 143 lidí, ale odhady se pohybují i výše.

    * Psychický teror a cenzura: Státní bezpečnost (StB) používala rozsáhlou síť udavačů a brutální metody k zastrašování o

    NOVINKY.CZ
    „Vy mě nebudete školit!“ Mezi Němcovou a Konečnou to v debatě vřelo, kniha letěla vzduchem
    Vášně planuly v nedělní debatě v České televizi mezi senátorkou Miroslavou Němcovou (ODS) a šéfkou komunistů Kateřinou Konečnou, která je lídryní uskupení Stačilo! Knihu „pohádek“, kterou Konečná Němcové dala, senátorka v přímém přenosu odhodila.

    2 odpovědi

  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 4 dny

    Taky jsme s těmi ruskými darebáky kamarádili, na věčné časy a nikdy jinak. Pak nastal červen 1991 a táhli zpátky do svých zemljanek.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Rusko je připraveno vést válku věčně, vyhrožoval ruský vyjednavač podle médií
    Rusko je podle vyjádření šéfa své delegace připraveno válčit s Ukrajinou „třeba věčně“. Na prvním přímém jednání po třech letech odmítlo příměří a předložilo řadu požadavků, které Kyjev označil za nepřijatelné.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 5 dny

    V technologické výrobě Čína utekla celému světu

    FONETECH.CZ
    Čistá energie na 6 000 let? Čína má thoriový reaktor, o kterém se na Západě nemluví
    To, o čem se v odborných kruzích zatím jen opatrně spekulovalo, se stalo skutečností. Čínští experti oficiálně spustili experimentální „solno-thoriový“ reaktor v poušti Gobi.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 5 dny

    Bobo buduje ten komunismus špatně. Tam to má být tak, že bude všechno zdarma a každý si bude brát podle svých potřeb. To mě o komunismu učili ve škole, Bobo byla asi nemocná a na té důležité hodině občanské výchovy chyběla.🤣

    SUPER.CZ
    Chléb, šunka, máslo a sýr: Jana Bobošíková honí politické body jako Žena za pultem. Jiřina Švorcová by zbledla závistí
    Předvolební kampaň nabírá na síle a Jana Bobošíková coby hvězda Stačilo! je toho zářným důkazem. Slibuje Čechům levnější potraviny a činí tak způsobem, za který by se nestyděla ani Jiřina Švorcová v legendárním seriálu Žena za pultem.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 5 dny

    Prosťáček a Jonákova podržtaška.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Turek jezdil s helmou s nacistickými symboly. „Nechápeme,“ říkají historici
    Europoslanec Filip Turek jezdil během své automobilové kariéry s helmou s nacistickými symboly. Odhalilo to mapování jeho nevalných závodních úspěchů. Politik to nechal bez komentáře.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 5 dny

    Ani na okamžik jsem nepochyboval o dalším Putinovu podrazu. Jo, jaký pán, taký krám.

    NOVINKY.CZ
    Já jsem tady, vzkázal Zelenskyj Putinovi po příletu do Turecka
    Kreml vyslal do Istanbulu na jednání o ukončení válečného konfliktu na Ukrajině „třetí ligu“, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poté, co dorazil do Ankary na jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Reagoval tak na skutečnost, že ruský vůdce Vladimir Putin odmítl výzvu k osobnímu jednání a nedorazil. Ukrajina o svých dalších krocích rozhodne po schůzce s tureckou hlavou státu.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 10 dny

    Ubožáci Ruští, můžou hrát s Čínou 😂

    NASTARTU.CZ
    Bez Ruska přišel šampionát o 99 % zájmu, brali bychom zlato, tvrdí o MS Michajlov
    Jde o obavy konkurentů, kteří by ztratili šanci získat medaile a pravděpodobně přímo zlato. Tak vysvětluje sankce proti Rusku ze strany Mezinárodní federace ledního hokeje IIHF bývalý trenér sborné Boris Michajlov.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 14 dny

    Putin nebude žít věčně a pak se Ruská federace sama rozpadne.

    FORUM24.CZ
    Třetí světová válka je na spadnutí a nejspíš bude jaderná, myslí si velká část západních Evropanů
    Vypuknutí třetí světové války v příštích pěti až deseti letech se obává významná část obyvatelů západní Evropy i Spojených států amerických. Vyplývá to z průzkumu britské agentury YouGov. Podle většin…

    2 odpovědi

  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 14 dny

    Pokud máte jako volič tolik příležitostí, komu dát svůj hlas? Dám ho těm, kterým je totalita proti srsti.

    MEDIUM.SEZNAM.CZ
    Hrozí černý scénář: Fialově vládě uštědří drtivou porážku vlastní voliči
    Jako volič vládní koalice se dívám na nové grafy se zděšením. Jestli se něco nezmění, Babiš vyhraje a klíče od Česka mu odevzdáme my sami.

    1 odpověď

  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 15 dny

    Jsme členy NATO a pan prezident je kompetentní vrchní velitel ozbrojených sil ČR. Ať se Havlíček věnuje tomu, čemu rozumí, armáda to určitě není.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Pomoc Ukrajině má řešit NATO, říká Havlíček po schůzce se Zelenským
    „Individuální aktivita různých zemí Rusko neodstraší,“ řekl po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 15 dny

    Jj, u nás v Kocourkově.🤔

    TN.NOVA.CZ
    Stavba přehrady na Bruntálsku v ohrožení. Soud projedná žalobu ekologů
    Už v úterý se bude Krajský soud v Ostravě zabývat žalobou ekologické organizace Děti Země, která napadla územní rozhodnutí ministerstva zemědělství pro stavbu přehrady v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Vodní dílo má proti povodním ochránit například Krnov nebo Opavu.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 17 dny

    Bravo 👍

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    Zelenskyj: Kyjev nemůže zajistit bezpečnost účastníků oslav konce války v Moskvě
    Na pozadí moskevských oslav výročí konce 2. světové války pokračuje diplomatická část války. „Ukrajina nebude hrát hry, aby vytvořila milou atmosféru a umožnila Putinovi 9. května dostat se z izolace,“ nechal se slyšet Zelenskyj.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 18 dny

    Jsou snad nějaké statistiky, které jsou veřejně dostupné a vláda z nich vychází. To jsou skutečné údaje, žádné bláboly kovidového estébáka.

    ECHO24.CZ
    Fiala chválí růst a nízkou inflaci. „Lžete lidem i sobě do kapsy,“ tepe ho ANO
    Premiér Petr Fiala se po čase ocitl pod palbou kritiky kvůli dopadům inflace na českou ekonomiku a vývoj mezd. Zatímco vláda tvrdí, že se ekonomika zotavuje a meziroční míra inflace se vrátila na nízkou úroveň, opozice poukazuje na to, jak moc se zvedly ceny v průběhu let, a obviňuje kabinet z historického zadlužení země.

    1 odpověď

  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 18 dny

    A potom budeme znárodňovat majetky, rozkulačovat, postavíme nevé kriminály pro nespokojené, vystoupíme z NATO atd.

    NOVINKY.CZ
    Babiš, SPD a Stačilo! mají stejný plán: zestátnit ČEZ. Stálo by to asi 200 miliard
    Program hnutí ANO, SPD a Stačilo! pojí jeden významný bod: zestátnění skupiny ČEZ. Bránit mu nebudou podle slov předsedy Petra Macinky ani Motoristé. Ekonomové náklady na vykoupení menšinových akcionářů odhadují na částku okolo 200 miliard korun, není však jasné, kdo by je zaplatil - zda stát, nebo samotný ČEZ, který by se kvůli transakci hluboce zadlužil, a neměl by tak z čeho státu platit miliardové dividendy. Loni na nich přitom státní pokladna inkasovala téměř 20 miliard korun.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 18 dny

    To by se jistě komoušům a Burešům líbilo. Uvidíme co a jak bude.

    NOVINKY.CZ
    Až 400 tisíc voličů Spolu nechce k volbám
    Tři a půl roku vlády Petra Fialy (ODS) stovky tisíc jejích příznivců zklamalo, ukazují data agentury Kantar. Její analytik Pavel Ranocha upozornil, že pokud by se volby konaly nyní, přišlo by k urnám téměř o pět procent méně voličů než v roce 2021, kdy volilo 65,4 procenta. Zůstat doma chtějí zejména bývalí fanoušci vládních stran, nejvíc z koalice Spolu. Výzkum agentury STEM ukazuje, že ANO má našlápnuto k vítězství ve většině krajů, v některých překročí i 40 procent.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 18 dny

    ČSSR okupovali na věčné časy a nikdy jinak. Jak mužici dopadli, ví každý.

    NOVINKY.CZ
    Ukrajina se nikdy nevrátí do hranic z roku 1991. Nedovolíme to, tvrdí Moskva
    Rusko vyloučilo možnost, že by se Ukrajina mohla vrátit do svých mezinárodně uznávaných hranic z roku 1991. Zdůraznilo to ve čtvrtek ministerstvo zahraničí v Moskvě s tím, že takový scénář „nikdy nedovolí“.
  • Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    Roman Chalupa
    Roman Chalupa

    0

    Sledujících

    0

    Sleduje

    komentoval
    Před 19 dny

    Zhrzená teta Bobo Závist. V prosperující společnosti se Bobošišce a podobným bezzubým kecálkům, příliš nedaří.

    SEZNAMZPRAVY.CZ
    „Jsem zhrozena z toho, co se stalo z práce,“ hecovala důchodce Bobošíková
    „Dobré ráno, soudružky a soudruzi,“ znělo z kladenského pódia, před nímž se shromáždila čtyřicítka místních. S nimi přijela oslavit 1. máj středočeská lídryně hnutí Stačilo! Jana Bobošíková. A vsadila na komunistické jistoty.
  • Kariéra
  • •
  • Nápověda
  • •
  • O Seznamu
  • Ochrana údajů
  • •
  • Reklama
  • Smluvní podmínky
  • •
  • Vývojáři
Copyright © 1996–2025, Seznam.cz, a.s.