Tak už se ale domluvte, jak to je. Vždyť jsme četli x článků, jak pivní kultura upadá, jak mladí už tolik nepijí, atd...., teď zase čteme pomalu opak.
A z osobní zkušenosti, je lehčí se s někým z mladší generace domluvit, že půjdete do fitka, jak do hospody na jedno. To i to kouření je možná rozšířenější, jak alkohol. Však i v zaměstnání bývají různé kuřácké pauzy, apod..., narozdíl od toho, kdo si chce dát jedno, ten si holt musí počkat po práci (a samozřejmě to má logický důvod).
Taktéž by mě zajímalo, zda z čísel byli vyjmuti cizinci/turisté v rámci tzv. Alkoholové turistiky, jak potom vychází ta čísla?
Jasně, můžeme se bavit o zákazu reklamy například na dětských televizních kanálech, mezi a před dětskými pořady na ostatních kanálech, ale nějaké zákazy na různých kulturních, sportovních akcích (obzvláště, když to je třeba pivní slavnost), mi přijde zcestné.
To samé nějaké omezení na specializované obchody, k čemu to bude? Budou ti prodejci důslednější, aby neprodali mladistvému?
Hlavně největší paradox je, že člověk u sebe dle zákona občanku nosit nemusí, ale obchodník nic jiného než občanku neakceptuje.
Tady evidentně většina nepochopila, že nejde o to, srovnat výsledný plat,mzdu flákače s pracantem,ale tu základní. A to je přeci správně, v čem se liší základní náplň práce doručovatele, strojvedoucího, prodavače, a dalších?
Doručovatel má stejnou povinnost doručit balík v Praze, jako v posledních kotěhůlkách, strojvedoucí má stejnou povinnost řídit vlak, atd...
Výslednou mzdu lze přeci navýšit osobním ohodnocením, příplatky, stanovením KPI, atd... A bude to dle zákona. A v tom se už to lišit může, i když samozřejmě musí být tyto odměny nastaveny pro všechny stejně, tedy nelze říct, tuto odměnu může dostat pouze Pražák a Ostravák ne, musí to být stanoveno obecnými pravidly, uplatnitelnými na všechny. Například bych si u poštovního doručovatele dokázal představit nějaký příplatek dle velikosti "rajónu", počtem adres, apod....
Pokud neznáme celý děj, tak se těžko soudí.
Není to tak dávno, co jednoho průvodčího chtěl národ lynčovat, protože opět byla natočená pouze jeho reakce, a když se rozklíčoval celý průběh, tak bylo zjištěno, že to cestující celou situaci vygradoval.
Jasně jeho reakce mohla být až nepřiměřená, ale co cestující? Nesnažil se prapůvodně řidič situace vyřešit mírně, ale nepomohlo to?
Máme jen vyjádření řidiče a vyjádření dotyčných napadených, ale co vyjádření třetí strany - cestujících?
Takže ačkoliv nechci obhajovat vyjádření řidiče, že tu nemají co dělat, apod...., tak třeba celé vyústění mohlo být vygradováno chováním cestujících.
Takže si máme vybrat co, kolikrát doktoři říkají, přijďte raději 3x zbytečně, než jednou pozdě, a teď by všem napálili poplatek do výše. Chápu, že zneužití s banalitou je problém, ale navýšit poplatek všem je, jak se říká, vylití vaničky i s dítětem.
Nejsme doktoři, ale laici, takže ne vždy dokážeme správně rozeznat příčinu a závažnost, na to vážení páni doktoři nezapomínejte.
Mají přeci onu "infolinku", na případné poradění, tak ji víc zpropagovat (sám jsem donedávna netušil, že něco takového existuje), aby to lidé víc využívali
Nejspravedlivější řešení.
Akutní stav 0,-
Neakutni stav, ale laik to nemohl zcela bezpečně vyhodnotit jako neakutní, zcela bez poplatku, nebo něco symbolického 70,-
Neakutní stav, ona infolinka dle informací po telefonu nemohla zcela bezpečně určit, že se jedná o opravdu neakutní stav 50,-
Neakutní stav, a i přes ujištění na oné infolince (podle podaných informací), že se jedná o neakutní stav, který snese odkladu do rána , přes víkend, dotyčný dorazil na pohotovost/urgenci - 150,-
Neakutní stav, skutečná banalita, kterou zcela bezpečně pozná i laik (zlomený nehet, apod...) - 500 - 700,- klidně.
Dotyčný prsten mám skoro třičtvrtě roku, a spokojenost, chvíli mi sice trvalo, než jsem našel tu správnou polohu, abych zaplatil hned na poprvé, ale pak už bez problémů. A jak říká autor článku z počátku velký údiv od prodavaček, apod..., když jsem platil, ale teď už dlouho jsem se nesetkal s údivem. Platil jsme tak i v MHD, poprvé revizorka koukala, a když jsem na tu samou narazil asi za 2 dny, tak mi jen řekla, počkejte na kolegyni (v onom spoji byly 2 revizorky), ta ještě prsten nekontrolovala.
To zvýšení o těch pár korun bych asi i přežil, ale vadí mi, že to chtějí rozšířit i na mobily (respektive na internetové připojení), opravdu už to připomíná vtip.
I když je potřeba se ptát, jestli je nutné mít 6 televizních kanálů a 26 rozhlasových stanic (12 celostátních a 14 regionálních). Nešlo by u TV nechat třeba 2 kanály a zbytek schovat za paywall, a ať si zaplatí, kdo se chce dívat (někdo sleduje art, na kterém jsem neviděl snad ani jeden pořad, a někdo nemá děti, tak se nedívá má déčko). U rozhlasu prozměnu zredukovat jak celostátní, tak regionální stanice, regionální třeba dle větších celků (Východočeský - místo PaK a KHK, Západočeský, Jihočeský, atd...),u státních tak jasnou vizi, nemám, protože je pravda, že ani snad nevím, co všechno za stanice vysílá.
Nevím jak teď, ale ještě před 10 lety na průmce, a tedy před nějakými cca 14 lety na ZŠ byl za mě lyžák povinný, a pokud člověk nechtěl jet z jakéhokoliv důvodu, tak jedině omluvenka, buďto zdravotní důvody (to muselo být potvrzeno lékařem), nebo finanční. Neexistovalo, že by člověk nejel, protože prostě nechce. Takže na ZŠ jsem byl a bylo to pro mě utrpení, respektive jsem se vzhlédl v běžkách, takže každý den, kdy se šlo na běžky, jsem se dobrovolně přihlásil, protože na svahu mi to nešlo, nebavilo mě to, a na konci ještě to mučení s tou soutěží ve sjezdu ve slalomu, který každý povinně musel jet.
A třeba to mě mrzelo, člověk dostal na výběr lyže x snowboard, ale neexistovalo, že by byly na výběr lyže, snowboard, běžky, že by někdo strávil, celý kurz na běžkách, to bylo jen v určité dny. A na celý lyžák tedy nemám dobré vzpomínky.
Nevím, jak nyní, ale pokud se nic nezměnilo, tak je to špatně, mělo by to být na bázi dobrovolnosti, stejně jako třeba Anglie, a další udělat mezi ročníky anketu, kdo chce jet, a podle toho uspořádat. Protože někdo třeba nechce jet, jen proto, že nechce, není na tento druh sportu, apod..., takže pak buď musí zkusit od doktora získat potvrzení, že nemůže ze zdravotních důvodů, nebo lhát, že na to nejsou finance.
Je dobře, že pošta to dokázala vzít z humorem, ještě video i sama sdílela. Jiné podniky by už třeba hrozily žalobami, atd...
S poštou mám jak dobré, tak i ty špatné zkušenosti (například predikovaný čas doručení je jen informativní, takže důvod k stížnosti nevidí), i když převažují spíš ty dobré, na druhou stranu, ani konkurence kolikrát není lepší, teď po dvakrát Zásilkovna dodala do úplně jiného výdejního místa. Poprvé místo Z-Boxu nějaký obchod, a zjistil jsem to tak, že od obchodníka jsem dostal e-mail, že zboží je na výdejním místě, ale v aplikaci se to tvářilo, že teprve míří na expediční depo. Pravda po zavolání na infolinku se paní omluvila, vysvětlila chybu, nabídla řešení (buďto nechají přeposlat na správné - což bude 2 dny navíc, nebo zadá do systému změnu místa, abych si zboží mohl vyzvednout). Po druhé zaměnili Z-Box, zjištěno až při pokusu vyzvednout si to z mnou zadaného Z-Boxu, protože žádná omluvná zpráva, že to z důvodu XY dali jinám nepřišla. Po zavolání na infolinku jsem se od arogantního pána dozvěděl, že co vlastně chci, vždyť si to můžu vyzvednout v druhém z Z-Boxu, je to jen 2 km vedle.
A podobnou zkušenost mám i s PPL jiný výdejní Box úplně bez omluvy.
Ono by bylo fajn (osobní zkušenost), když člověk zavolá sanitku k těhotné partnerce, protože ji praskla voda, aby operátorka na lince se člověka nesnažila přesvědčit, že má partnerku do nemocnice dovézt sám. Sanitku poslala až po otázkách typu, a nemůžete ji odvézt sám? Někdo z rodiny? Soused? Atd...
Baví mě tady, jak se někteří pohoršují nad mobily, v čem to je jiné, než když si člověk čte knížku, či noviny?
Přeci kvůli tomu, že jsem si sedl a není mi 50, tak nebudu stále koukat kolem sebe, zda náhodou někdo nenastoupil. Jistě já si zásadně nesedám na ty sedačky (většinou čtyřky), co jsou nízko, a určeny tedy pro hůře se pohybující, a volím raději ta vyvíšená místa, vyjma cesty s dětmi (lepší 2 leté dítě posadit, než aby za jízdy stálo), ale i tak chci nějak "zabít" čas, než dojedu na svou zastávku.
A ještě k tomu chování, jistě ne všichni mladší jsou slušní a spořádaní, už jsem si x krát říkal, co to zas nastoupilo, ale slušnost se jaksi neváže k věku, ale k vychování.
Kolikrát nervózní seniorka s RVHP taškou se cpe ke dveřím, aby náhodou nevystupovala druhá (bohužel toto chování jsem postřehl zatím jen u žen) a je dotčená, pokud se jí to nepodaří a s kočárkem vystupuji první (nehledě na to, že já jsem s kočárkem rychlejší než ona s RVHP taškou). Zažil jsem i seniorky, které odmítli uvolnit místo určené pro kočárky, protože ony musely sedět na těch sklopných sedačkách, co tam jsou. A v neposlední řadě taky jednu velice přechytralou paní, která by hned volala sociálku, protože si rodič dovolil vytáhnout telefon, aby napsal, že už je na cestě, samozřejmě neodpustíce si poznámku o nezodpovědných rodičích, nevěnujících se dítěti.
A ano, stejně tak jsem slyšel povýšené vzdechy od studentů, když viděli kočárek, stejně jako lidi ve středním věku sedící na krajní sedačce, aby si k nim nikdo nesedl náhodou.
Problém je, že doba se změnila, a daleko víc podniků funguje v nepřetržitém provozu, než dřív. A pro tyto zaměstnance by to potom prostě byla překážka nemoci si v neděli nakoupit, nikdo asi nechce jíst v neděli rohlíky ze středy. A pokud v práci skončíte v 7 večer, tak kolikrát to pečivo v těch obchodech prostě není.
Stačí už i ty vybrané svátky, pokud si člověk neuvědomí, že druhý den je svátek, kdy je zrovna zavřeno, skončí v 6 (v 8 ) večer v práci utahaný, říká si jo dobrý nákup udělám zítra, jenže druhý den ouha, ono je zavřeno.
Jak byste se tvářili, kdybychom takové zákonné volno nařídili třeba kinům, restauracím, nebo třeba v dopravě? Vždyť i tito zaměstnanci si zaslouží být s rodinou a odpočinout si.
Navíc, kdo říká, že by zaměstnanec měl skutečně volno, pokud by byl zákon postaven tak jako je současný o svátcích, kdy je zakázán jen prodej, tak klidně může zaměstnavatel říct, bude se dělat inventura, atd...
Cestou není zákaz, ale adekvátní navýšení minimálního příplatků za víkendovou práci, alespoň na výši státního sektoru (tedy 25%).
Je nutné platit České televizi 7 kanálů a Českému rozhlasu dokonce 26 stanic (12 celoplošných plus 14 regionálních)?
Co takto u ČT mít opravdu jeden kanál veřejnoprávní, a je jedno jestli 1 nebo 24, a zbytek schovat za paywall, nebo 1 financovat jako veřejnoprávní, a zbytek ať má možnost financovat se z reklam, apod... Jako komerční televize.
Rozhlas by zas šel redukovat, např. u regionálních stanic na Východní Čechy (místo Hradec a Pardubice), atd...
Nehledě na fakt, že ČT obchází zákaz reklam, který pro ni platí, a uvádí to jako sponzorování vysílání, což zákon povoluje. Nebo se za zvýšení poplatků závaží, že vyřadí úplně reklamy?
O rozšíření na všechny zařízení, která mají přístup na internet ani nemluvě, to je blbost na entou.
A já bych zas prosil zdravotníky, když člověk zavolá sanitku k těhotné partnerce, které praskla voda, apod..., aby operátorka se neptala a nemůžete ji odvézt, a na odpověď ne se neptala ještě jestli nějaký soused nemůže, apod... A z telefonátu to vyznělo, jakoby se jí tu sanitku posílat nechtělo.
Pravda, stalo se nám to pouze u prvního těhotenství u druhého vyslala sanitku bez řečí, ale co jsem tak zaznamenal, nebyl jsem ojedinělý případ, komu se to stalo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To vyjádření řidiče o nefunkčním PZZ beru s rezervou, toto totiž řidiči tvrdí rádi po každé takové nehodě, dokonce to jednou tvrdili, že blikala bílá, když to bílou nebylo vybaveno. A jen párkrát se skutečně prokázalo, že bycha byla v přejezdu. A ten záznam z kamery co je v reportáži? Ta je v takové pozici, že to není nic průkazného, a protože tam není spolehlivě vidět, zda svítí nebo ne.
1 odpověď