Pokud si mladá generace neváží hodnot, jako mír, bezpečnost a svobod, pak to dopadá všude stejně. Právě ti politici a média, kteří nejvíce volají pro demokracii a svobodě, jsou ti, kteří ji neustále oklešťují a omezují. Stačí se podívat na našeho pana premiéra a jeho hrůznou koaliční vládu. Ta rozsévá ve společnosti nenávist a nesoudržnost, která se nám již dnes nevyplácí. A nejde přitom pouze o nějaký ten Green deal či válku na Ukrajině. Jde i o soužití generací, o bezpečnost či zejména o budoucnost celé České republiky a Evropy.
Že se někdo vůbec diví. Ano, i na našem MO či v AČR bují korupce, ale ne v takovém rozsahu. Problém ovšem je, že za peníze našich daňových púoplatníků jsme tuto korupci nejen podporovali, ale umožnili jsme ukrajinským oligarchům zbohatnout na válce s Ruskem. Když jsem od samého počátku varoval, že to takhle může dopadnout, pokud si Evropa nepohlídá toky peněz, byl jsem za to kritizován. Dnes se ukazuje, že realita je ještě horší a odnášejí to nejen Ukrajinci, ale i naši občané.
Opět platí, že potrefená husa zakejhala. Ptám se, co udělal pan premiér, ministr zahraničí a další členové vlády proto, aby vyjednali s USA nižší cla? Co udělala EU a EK pro to, aby zabránila celní válce s americkou administrativou? A souhlasím s M.Kalouskem, že to odneseme všichni snížením životní úrovně a také konkurenceschopností. Záměrem USA je totiž přesun firem do Spojených států. velská byrokracie a administrativa, vysoké ceny energií a nepříliš příznivé podmínky podnikání v EU způsobí odchod firem či vznik dceřiných společností v USA. O negativních dopadech pro evropskou ekonomiku raději mluvit nebudu.
Souhlasím s názorem, že celní válka sníží životní úroveň obyvatel a zhorší konkurenceschopnost zboží. Problém vidím ve dvou rovinách. Tou první je politická chyba EU a představitelů jednotlivých členských zemí, kteří namísto aktivní politiky vůči americké administrativě, zvolili pasivní vyčkávání. Teď mají možnost reciprocity na globální americké hráče. Což opět roztočí kolo dalších celních omezení. Druhou rovinou je nutnost evropské spolupráce s USA a s Čínou v oblastech hi-tech technologií, vědy , výzkumu, vývoje a AI. Prostě v oblastech, kde Evropa zaostává. Proto namísto výdajů do železa by bylo z pohledu dlouhodobé konkurenceschopnosti daleko lepší investovat do výzkumu, vývoje a vzdělávání.
Nehodlám kritizovat rozhodnutí francouzského soudu, ale pokud prvo instnční soud zakazuje účast politikovi účastnit se volebního klání, pak z toho ční ůpolitické" zadání jak sláma z bot. Nejde přitom pouze o Le Penovou, ale i v Rumunsku se soud takto zachoval, když nejprve zrušil výsledk prvního kola prezidentských voleb a poté vítězného kandidáta nepustil do volebního klání vůbec. Je to omezování svobod a oklešťování demokracie. Na to Evropská unie brzy dojede.
Pokud všechny evropské země, o čemž pochybuji, začnou více zbrojit, pak cena vojenské techniky stoupne a prodlouží se dodací lhůty. Tím se opět nakoupí méně vojenské techniky a zároveň se roztočí inflační spirála podpořená dalším zadlužením. USA se oprávněně domnívá, že Evropa bude upřednostňovat evropské zboží i ve vojenské oblasti. Nicméně je třeba nadále s USA v bezpečnostní a obranné politice spolupracovat, protože potřebujeme hi-tech technologie, AI technologie a podílet se na výzkumu a vývoje.
Pozitivem nového průzkumu je postupná podpora Sociální demokracie na 3,5%. Stále to není na vstup do poslanecké sněmovny, ale postuný růst naznačuje, že politický program SOCDEM je reálně založený a hájí zájmy zaměstnanců, seniorů a rodin s dětmi. Přesto je třeba přidat, aby podpora naší nejstarší a dnes jediné levicové politické strany rostla spolu s návratem důvěry široké veřejnosti.
Poblázněný průzkum, který má toliko politické pozadí. Má totiž v Evropě zdůvodnit navyšování zbrojení a zvyšovat strach u obyvatelstva. EU je bezzubá, kterou dnes téměř nikdo nebere vážně. Sama si svými rozhodnutími podkopala ekonomiku a konkurenceschopnost. Doposud papouškovala zahraniční politiku USA a když se politika změnila, sama nemá připravený scénář, jak postupovat v Green dealu, ve vztazích s USA, RF a Čínou a jakou pozici zaujmout vůči mírovému úsilí současného amerického prezidenta na Ukrajině. Nahota a pokrytectví Evropské unie a zejména Evropské komise je do očí bijící. A ti, co volili představitele politických stran, které zvedli ruku pro současnou předsedkyni EK opět ukázali bezobsažnost jejich politiky.
Podvodníci jsou v každé politické straně či koalici. Podívejme se na SPOLU či PirStan, to přece byl podvod na voličích také. Prostě si politické strany a hnutí nemusí nic vyčítat. Jedou na negativních kampaních bez reálných politických programů. Stačí vyvolat emoce a mít pořádný balík peněz na PR kampaň.
Piráti nejsou opoziční, ale oportunní politickou stranou. Nejprve jde proti ODS a ČSSD, poté jde proti A.Babišovi, pak vstoupí do pravicové vlády, kde pokazí, co se dá, aby poté, co z vlády je "odejítá" skončí v opozičních lavicích. Tam však dělá oportunní politiku. Současné vedení Pirátů jde liberální a neo-liberální cestou.
Já nesouhlasím, protože státní dluh bude muset někdo splácet. Co to je za pravicovou vládu, která zvyšuje daně a poplatky a zároveň zvyšuje zadlužení země svými návrhy a to bez uzardění. A mé varování, že tuhle cestu bude podporovat i pravicové ANO2011 se potvrdilo.Stokrát mohou tvrdit, že se to nedotkne veřejných služeb či platů a důchodů. Navyšování zadlužení zvýší náklady na obsluhu státního dluhu, zvýší inflaci a tudíž zvýší i ceny. Ale hlavně inflace sníží reálné mzdy a penze.
Chce to rebelii v členských zemích EU. Dnes se bude trestat maďarsko či Slovensko a zítra ČR a další země. Jak je možné, že se doposud netrestají ty země EU s měnou Euro, které neplní Maastrichtská kriteria ohledně zadlužení. Nová německá vláda ukaztuje, kam chce, aby EU nadále směřovala. Namísto více demokracie a svobody to bude cenzura a utahování opasků u těch, kteří mají oprávněné výhrady vůči současné EK a směřování EU. Je to ostuda i naší země, která jde také na vyšší zbrojení na dluh na úkor životní úrovně občanů.
Tentokrát musím s J.Landovským souhlasit. Ano, EU a obecně Evropa vůbec neví, co činí a slibuje nemožné. Dokonce něco, co nemůže splnit. Nejhorším scénářem pro Evropu by nebyl odchod Američanů z Ukrajiny a ponechání zemi svému osudu. Daleko horší by byla dohoda mezi USA a RF bez ohledu na Ukrajinu či Evropu s tím, že si rozdělí sféru svého vlivu. Například nechápu EK, proč nezačala vyjednávat s USA o hrozbě vyššího zdanění aut a dalších výrobků tak, aby se nenyvašovaly daně na evropské výrobky. Ukazuje se, že ochranářská politika a podkopání konkurenceschopnosti dlouhodobě oslabuje ekonomickou a politickou sílu Evropské unie. Vždyt Evropa stále neřekla, zda podporuje příměří a cestu k míru. Evropa nedělá kroky k omezení cílů Green dealu, které výrazně omezují konkurenceschopnost evropské ekonomiky. Zejména emisní povolenky či pokuty za nevýrobu elektroaut, je mimo mísu. Evropa vyčkává, ale nevíme na co...
Dlouhodobě se něco v týmu děje a stále to není hra, která by odpovídala kvalitě kádru. Chápu, že za vše může trenér a ten zřejmě po sezóně skončí. Peroblém je, že mužstvo dělá obrovské chyby a neproměňuje své šance. Je ostuda prohrávat po prvním poločase doma 4:0 a ještě předvádět takový nepohledný fotbal.
Nevím, čím si předseda SR VZP zasloužil svoji odměnu, vždyť mnoho občanů nemá praktického lékaře či zubaře, nebo musí za ním jezdit desítky kilometrů. Je to i otázka kontroly poskytovatelů zdravotní péče. Také problémy s odměňováním zdravotníků se doposud nevyřešilo tak, jak bylo slíbeno. Takže odměnu ano, ale měla by odpovídat skutečnému stavu zdravotnictví v naší zemi.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Opravdu by mne zajímalo, kteří odborníci se shodují nad tím, že zrušit nákup F-35 by byl nesmysl. nesmysl totiž byl v tom, že F-35 naše vláda nakoupila. Vymlouvat se na to, že to chtěla armáda je dalkší nesmysl z dílny paní ministryně obrany a jejího týmu. Pokud dnes naše vzdušné síly využívají kolem 65% schopností Gripenů, pak v budoucnu budeme využívat toliko 50% schopností F-35. To nám iopravdu stojí za to, abychom oslabili bojeschopnost jiných jednotek AČR a obranyschopnost ČR?