Výcuc: "Máme nejvyšší ceny bydlení v poměru ke mzdám v Evropské unii." a podle výše mezd "K tomu dodejme, že Česko má jednu z nejnižších daní z nemovitostí z celé Evropské unie." což je v pořádku: Mzdy a daně mají být v rovnováze, i když v Česku obojí na nízké úrovni.
Zvýšení daní z nemovitostí pošle občany České republiky do ještě větších finančních problémů. Volení demokratičtí zástupci evidentně nemají zájem na tom, aby pracovali v zájmu těch co je zvolili - sami jsou i s rodinami zabezpečeni, tak co by se starali.
Takže když zdanit nemovitosti, tak zdanit ty oficiálně prázdné - pak by dlouho prázdné nezůstaly. Problém je ve vlastnících těch prázdných nemovitostí - nepůjdou sami proti sobě.
Ještě nikdy jsem neviděl zákon, který by sofistikovaně s ohledem na všechny okolnosti řešil problém. Ono by se u toho psaní muselo přemýšlet nad možnostmi, to raději budou autoři přemýšlet nad tím jak vytvořit novou podnikatelskou příležitost.
Daň z nemovitosti je stejně jen příspěvek vlastníků na státní byrokracii.
Ochrana zemědělského půdního fondu je sice "lepší" než před rokem 1990. To se stále jen kecá o novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, ale vždycky z toho vyleze jenom nějaký lobbistický paskvil.
Proč se nestaví tam, kde není orná půda? - protože by to nebylo na rovině a bylo by to dražší.
To je výsledek demokracie, kdy o důležitých věcech rozhodují volení nevzdělaní zástupci občanů kterým je jedno, co bude za pár let. Oni už budou mít svůj díl doma.
Naše demokracie je přímo líheň příležitostí pro úředníky a volené jak si "přivydělat".
Kam jdou peníze z povolenek? - Na ekologické aktivity určitě ne.
Takže je to jen další lukrativní podnikaní stvořené Bruselem pod záštitou údajných snah ochránit přírodu.
Z EU slyšíme jen kecy o ekologii a hned za nimi nařízení, které ve skutečnosti Zemi ubližují.
Nikomu tam o žádnou ekologii nejde - připomíná mi to libovolnou jinou stranu z historie co svým učením kryla zlodějiny.
Stále platí "Za vším, co se ve světě děje, hledej peníze, aneb toho, kdo z toho má zisk."
Ten článek je sám o sobě součástí brutální předvolební kampaně, a je naprosto jasné odkud vítr fouká.
V českém "politickém" prostoru stejně není koho volit. Skoro každý z kandidátů na "voleného demokratického zástupce občanů" si sebou totiž vleče nějakou vinu z minulosti.
Třeba příslušnost k totalitní moci, zlodějiny všeho druhu, promrhané (přesněji odkloněné) státní prostředky, prosazování zákonů výhodných pro kamarády a příbuzné, omezování práce policie a soudů, no jen si vzpomeňte na posledních třicet let.
Politika je svinstvo, na které slušný člověk nemá žaludek.
Nevím jak se kdo v této zemi cítí, ale na mě už to fakt dopadá tíživě:
"Pokud se vláda obává občanů, máme svobodu. Pokud se občané obávají vlády, máme tyranii." Thomas Jefferson
Zelené zdroje energie bez fosilních zdrojů nebo možnosti laciné akumulace elektřiny (a ta určitě nebude) mění pohled do budoucnosti na temně zelenou dobu blackdownů.
Ve špičkách nebude od koho koupit elektřinu. Možná z Polska, Ukrajiny, Ruska - prostě od těch, kteří si s Evropou nyní na dobu zelenou nehrají. Asi čekají až to technika dovolí.
Kupujte svíčky.
Vypovídající je už část podnadpisu: "... dovedla dobře využít dotace, má lepší státní správu i vyšší konkurenci".
U nás je to mezi politiky a úředníky a firmami samá tichá dohoda směřující na malá domů nebo velká domů. Mentalita úředníků se od totality nezměnila a volení zástupci tím přístupem načuchli taky - jejich rozhodnutí jsou v souladu s požadavky lobbistů.
Stačí se jen podívat, kolik žádostí o dotace z EU se buď "nestihlo" podat nebo byly špatně vyplněny. Nebo na nový "pokrokový" stavební zákon, jeho autory a snahu o "digitalizaci" stavebního řízení.
A ty státní zakázky - poslední ukázkou je dostavba D3, kdy si soutěžící firmy stěžovaly na přemrštěně nízkou cenu vítězné nabídky od česko-slovensko-maďarského sdružení, a tím se zdrželo rozhodnutí ŘDS, které trvalo od Září do Dubna, protože ostatní firmy chtěly prosadit své přemrštěné ceny.
Takže po stránce hospodářské se tomu rozdílu mezi zeměmi nelze divit, tady se totiž státní peníze neinvestují, tady se vyhazují.
Teď jsem si všiml na Seznamu aktuální ukázky: Odkaz 1
Od té doby, co ERU místo závazných vyhlášek vydává doporučení (předběhl i premiéra s jeho signály), tak je tady v cenách i v cenách VT/NT (doporučení rozdílu ceny je všem prodejcům putna) hodně velkej binec. A teď, snad po 10 až 15 letech by měli zase něco řídit?
Kdyby posledních pár let dělali alespoň nějak svou práci, tak by Bohemia Energy nepadla, protože by ji museli kvůli jejím obchodním praktikám dávno předtím zrušit - odebrat licenci.
Stejně než se takový úřad k něčemu vyjádří tak to bude jako vždy "s křížkem po funuse".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Více než před třiceti lety jsem četl v českém tisku zprávu o ruském inženýrovi, co si udělal baterii pro celý dům z odpadu z jaderné elektrárny. Měla velikost krabice od bot a vynález zveřejnil po tříletém zkoušení - tři roky mu napájela rodinný srub někde na západním svahu Uralu.
Druhý rozhovor s ním už nebyl - zmizel. No asi to v Anglii zveřejnil taky.