Vyspělá technologie? U 90 letého seniora aby si zavolal záchranku ? Rodiče tak učinili a pani doktorka mi důrazně vytkla že jeli zbytečně. Otec upoután na lůžko a docházíme 3 x denně pečovat plus pečovatelská služba. Dr. mi poradila zbavit rodiče svéprávnosti a umístit do DD. Takže asi tak funguje péče státu. Všichni jsou přetížení. Zásadní je péče dětí o rodiče. Ovšem pokud budou pracovat do 65 a více tak to nezvládnou bez pomoci státu, bez technologie.
Když nemají nárok, tak nemají. Budiž. Ale na druhou stranu, pokud je jednostranně změněna původní smlouva, mělo být schváleno přechodné ustanovení, že si může důchodce peníze vybrat i když spoření netrvá ještě 5 let. Jasné je nyní jedno. Je velké riziko šetřit v takovém penzijním systému. Ono se může stát, že člověk nedosáhne na všechny svoje uspořené peníze. Vláda možná i schválí pouze výplatu ve splátkách. A vůbec ji nebude zajímat, že například potřebuji 60 tisíc na operaci.
I kdyby byla pravda že inflace byla nižší než-li zvýšení důchodů za posledních 10 let, a pokud se průměrný důchod zvýšil za tu dobu o 18%, stále je potřeba říci z jak nízkého základu se vychází v roce 2015. Pamatuji si že rodiče měli směšné důchody. Rozhodný by měl být údaj kolik procent HDP se vydává na důchody. Podle údaje Eurostatu dosáhl v EU průměrný podíl výdajů na HDP na důchody v roce 2017 9,2 %, zatímco v České republice to bylo pouze 6,8 %. Důchodový systém v Česku patří dlouhodobě mezi podprůměrně náročné z pohledu celkových výdajů na důchody. Tyto výdaje dosahují 8,4 % HDP, z toho 6,9 % HDP připadá na starobní důchody, zbytek na invalidní a pozůstalostní důchody. V EU je tento podíl v průměru na 12,6 % HDP. Takže prostor tady je.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Především se musí zabránit zbytečnému plýtvání a korupci.