Co takhle sebrat 10/15% všem politicky exponovaným osobám? Pořád budou mít víc než dost a do státní kasy by proudilo mnohem víc peněz. Když chcete brát, tak berte těm, kteří mají na rozdávání a žijí mimo ekonomickou realitu. Dál by to chtělo se více zaměřit na sociální dávky. Kdo všechno je dostává a zda má opravdu nárok. Celkově nakládání se státním rozpočtem by chtělo podrobit řádnému auditu. Občas se něco na veřejnost dostane, ale to je jen špička ledovce. Těch děr v našem státním hospodaření je dost, ale důchodce bych do toho opravdu nepočítal.
Autor tohoto článku by si měl nafackovat, ikdyž mu pravděpodobně šlo jen o to, aby si ho přečetlo co nejvíce lidí, čehož už jen nadpisem článku docílí.
Soc. dávky se zneužívají ve velkém a trvá to už spoustu let, ale to je hlavně chyba systému, který to umožňuje. Je opravdu smutné, že se to řeší až po nějakých 20ti letech, v tomto ohledu řízení státu totálně zaspalo. Nicméně státní aparát je pořád větší mínusová položka pro stát. Nesmyslné platy a nepřiměřené příplatky, nemluvě o všech slevách a úlevách co k tomu všemu mají.
Řekněme např., že pro 10-15 procent populace to nebude až takový problém. Ale co ten většinový zbytek? 2050 je sice relativně za dlouho, přesto ten čas utíká jako voda, ale reálné mzdy takovým tempem nerostou. I v dnešní době je většina pracovních nabídek finančně ohodnocena v průměru na 30-35 tisíc hrubého (stačí si prohlédnout pracovní nabídky napříč různými portály), což je tak akorát na žití, ale nestačí to na extra výdaje.
Manažerské platy nejsou pro každého, protože ani ta práce jako taková pro každého není a kapacita takových míst je v rámci prac. trhu minoritní. Samozřejmě jsou i jiné dobře placené pozice mimo management, ale není jich mnoho. Například svářeči, elektrikáři, instalatéři apod. si mohou přijít na pěkné peníze, ale v dnešní době je spousta lidí absolventy spíše stř. škol s maturitou a studentů učňovských oborů tolik není, přičemž maturita dnes nemá prakticky žádnou váhu a výuční list se stává žádanějším a lukrativnějším typem vzdělání. Je to jedno s druhým. Trendy ve vzdělávání se míjí s trhem práce a málokdo najde uplatnění v oboru svého studia. Třeba taková obchodní akademie je škola prakticky k ničemu. Spousta lidí ji absolvuje, ale uplatnění pro ně je minimální.
Závěrem bych chtěl jen dodat, že celá EU se už dlouhá léta mění v kolosální nesmysl, který nebere v potaz individuální ekonomickou stránku členských států a ve spoustě zemí se stává spíše přítěží, než přínosem. Kdo ví,jak to s tou slavnou unií celé dopadne.
Je to z velké části o výchově. Někdy je přísnost a tvrdá ruka efektivnější, než nějaké TYTYTY.. Pořád nesmíme zapomínat, že ikdyž jsme inteligenčně jinde, pořád jsme jen další živočišný druh na této planetě.
Když např. kočkovitá/psovitá šelma vychovává svá mláďata, buďto je pleskne přes ucho packou, nebo je i trochu kousne (ne do krve), aby se mládě zarazilo a uvědomilo si, že překračuje určitou mez. My jsme také jen savci a děti jednají primárně na základě pudů a vlastních sobeckých potřeb, proto je potřeba jim stanovit určité mantinely, aby věděly co je správné a co ne.
Dnešní liberální a materialistický přístup bohužel nepřináší ovoce a z dětí se tak stávají nevychovaní smradi bez špetky respektu a disciplíny. Spousta rodičů dře, aby sebe i své ratolesti obklopili věcmi, ale kolikrát je to na úkor investovaného času do výchovy. Kolikrát se stává, že rodiče po práci nechají děti dětmi a jedou si své aktivity v domnění, že když je jejich ratolest u sebe v pokoji s chytrým telefonem/tabletem v ruce, že je to vlastně v pořádku, protože v tu chvíli je v klidu a nic po nich nechce. Chtějí mít svůj klid, což na jednu stranu chápu, protože konzumní doba a společnost je nutí vydělávat a utrácet stále více a sebere jim to spoustu energie. Avšak pořídit si dítě je velká zodpovědnost a rozhodně to nekončí porodem..to nejdůležitější přichází po něm. To rodiče nesou zodpovědnost za to, co z jejich dětí vyroste. Oni mají vysvětlovat, vychovávat, učit (nemyslím školské předměty, ale jak být dobrým člověkem) a věnovat svůj čas právě jim. Peníze nejsou všechno, přesto nám vládnou.
Paní asi sama nikdy ve školce nebyla. Školka je samozřejmě příprava na školu. Je potřeba dát dítěti určitou disciplínu, a to čím dřív, tím líp. Jistě, každý má jiné chutě a co se svačin týče, nezavděčí se každému. Sám si ze školky pamatuji dvě jídla, která mi prostě nechutnal, tak jsem je prostě nejedl a bylo. Spát se po obědě chodilo hromadně, ale ne vždy jsem usnul. V takovém případě jsem mohl do vedlejší místnosti, kde jsem si mohl v tichosti kreslit, nebo prohlížet knížky, abych ostatní nebudil a nijak mi to nevadilo. Chápal jsem, jak se věci mají a moje individualita tím nijak nezanikla. Samozřejmě jsem čas od času zazlobil jako skoro každé dítě a rázem mi to bylo vysvětleno,ale nemám z toho trauma, spíš výchovný základ a disciplínu. (tím netvrdím, že jsem vyloženě disciplinovaný člověk..puberta udělala své 😄)
Paní zde pláče na špatném hrobě. Má dát dítě do školky postavené na principech Montessori, kde si připlatí za individuální stravování a bude si moci dělat jen to, co samo chce, ale to děcko se naučí poslouchat jen samo sebe a bude ji a jakoukoliv autoritu mít na háku.
Dítě je nepopsaný list, které jedná na základě pudů a vnitřních (sobeckých) potřeb, proto je potřeba mu vštípit nějaké základní principy, jinak roste jako dříví v lese, což není dobře.
Rozhodně principy Montessori neuznávám už jen z důvodu, že se jedná o způsob, který byl primárně vyvinut pro potřeby dětí s mentálním postižením, jejichž sociální schopnosti a intelekt jsou omezeny. Proto není dobré ho aplikovat plošně.
Dnešní liberální nevýchova má více negativních,než pozitivních dopadů.
Tak určitě. Například obchody s potravinami jedou 7 dní v týdnu,takže těch se to netýká. Pak tady máme fabriky s třísměnným nepřetržitým provozem, zdravotnická zařízení, obchodní centra atd... Najdou se firmy, které se touto cestou možná vydají, ale plošně je to v našich podmínkách nereálné. Navíc kdyby to třeba bylo podmíněno tím, že se těch 8 pátečních hodin rozprostře od pondělí do čtvrtka, budou pak 10ti hodinové směny, a to také není žádný med. Průměrná produktivita jednoho zaměstnance už po sedmi hodinách rapidně klesá, což má zase negativní dopad na kvalitu odvedené práce a ve finále je to horší,než lepší. Pokud se někdy tento stát dostane na vyšší ekonomickou úroveň,pak to možná smysl má,v případě že se páteční směna nebude muset hodinově nahradit, ale zatím se mi to jeví spíše jako utopická myšlenka, reálná jen pro pár vyvolených.
Mikina i za dvojku je kapitální békovina. Pořád je to jen mikina. Asi nikdy nepochopím,že má někdo potřebu investovat zrovna do oblečení takový zbytečně vysoký částky. Dá se koupit kvalitní mikina do pěti set. Jen na ní není potisk či výšivka, které by dělaly někomu reklamu. Logicky by měli výrobci značkového oblečení platit lidem, kteří to nosí a tím je propagují. Je to jako reklamní polepy na autě. Firmy platí lidem, že jim někdo dělá reklamu, ovšem oděvní průmysl je postavený na hlavu.
V konečným důsledku,když si roztrhnu mikinu za 400,-, tak nad tím mávnu rukou. Kdyby se mi to stalo s mikinou za 4000, tak to už docela zabolí.
To je bohužel běžná praxe. Empatie se vytrácí a zákazníci se v prodejnách chovají jak arogantní hovada čím dál častěji. V dnešní době pracovat v přímém kontaktu se zákazníkem vyžaduje více, než jen ocelové nervy. Slušnost se vytrácí už spoustu let. Sám jsem v obchodě dělal spoustu let a už bych se tam nevrátil ani za zlaté prase. Navíc zaměstnanec prakticky nemá právo se bránit, protože je hned stížnost u vedení a riskovat zaměstnání si málokdo dovolí. Vítejte v "úžasném" 21. století.
Ještě v devadesátých letech to ve společnosti vypadalo nadějně, bohužel to už je jen minulost.
Aha. Platíme si paušály,internet v telefonu,elektřinu nutnou k provozu,tak ať jdou do p*dele. Už vážně jen čekám na daň ze spotřebovaného kyslíku.
Tak co národe, budeme zase jen přihlížet,nebo jim konečně jednotně řekneme NE? Už toho mám vážně dost. Naše daně se rozkrádají, jsou z nich placení neproduktivní politici, kteří tam šli jen pro peníze a je jim úplně jedno, že i střední třída už se dostává do finančních problémů.
Co se průměrného platu týče.. měli by z toho průměru vyškrtnout manažerské pozice,doktory,právníky apod., pak by teprve viděli,jaká je realita běžného zaměstnance.
Svinstvo a hyenismus..to je politika v 21. století.
V příštím roce tam zažijí velký příval turistů, jelikož vychází druhý díl dlouho očekávané herní série KINGDOM COME DELIVERANCE 2. Příběh této hry se odehrává právě ve středověké Kutné Hoře a tvůrci si dali opravdu záležet,aby vše odpovídalo skutečnosti.
Myslím,že se tam ještě budou divit,kolik lidí se tam požene. 😁👌
To je jen další nenažranost,žadná ekologie. Dnešní auta jsou kolikrát dělaná jen tak,aby vypadala,ale po technické stránce jdou rychle do kopru. Zářným příkladem jsou třeba motory TSI (Škoda, Volkswagen, Seat ...), které jsou velmi poruchové. Na to se můžete zeptat i lecjakého automechanika a ten vám to potvrdí.
Je to stejné jako se vším,co se vyrábělo například v devadesátých letech. V té době se ještě vyráběly spotřebiče a stroje, které měly potenciál vydržet i 20 let (pračky, ledničky, auta..), jenže dnes je to naopak. Přežije to dobu trvání záruky a po jejím vypršení už můžete jen čekat,co se podělá. Všechno je o konzumu. Výrobci nechtějí,abyste u nich nakoupili třeba jen jednou za deset/patnáct let. Ideálně to stáhnout na 5 let,ať se mají ještě lépe.
Je to všechno zase jen o penězích,jen se snaží to schovat za termín ekologie, protože přeci nemůžou na plnou hubu říci,že jim jde jen o prachy.
Tak se zde milý národe zase předvádíte v plné kráse. Tato diskuze je jasným důkazem toho,že nejsme schopní se sjednotit a táhnout za jeden provaz. Kdekdo má potřebu neustále vytahovat minulost, která už je napsaná a nikdo s ní nehne. Je potřeba řešit přítomnost s ohledem na budoucnost. To,že má náš bývalý a ne příliš oblíbený prezident pravdu,se nedá popřít. Ano,po válce každý generál,ale on aspoň v té "válce" byl a ví,co to obnáší. Ať už se v minulosti zachoval tak či onak, neodepírá mu to právo mít názor a pustit ho do světa. Ostatně to dnes dělá spousta lidí.
Jistěže je potřeba něco změnit, a to od základu. Je potřeba změnit vládu a způsob jejího fungování. Proč například nejsou ve sněmovně jasně nastavená pravidla, která by zamezila politikům,aby při svých výstupech řešili osobní spory a inzultace. Kdo tam dohlíží na to,aby ta jednání byla věcná a měla smysl? Takhle se tam akorát zbytečně handrkují, hází špínu jeden na druhého a stejně jako v této diskuzi, neustále vytahují minulost. Těmito dohady tráví dlouhé hodiny a jsou za to opravdu královsky placení. Jim je to zjevně jedno,ale nám by nemělo. Je to náš stát a naše peníze, se kterými tam oni "hospodaří".
Na závěr bych si dovolil jednu takovou poznámku k zamyšlení? Kolik jich je a kolik je nás? Stálo by za to,pročíst si pořádně ústavu a pak hrr na ně. Co kdyby třeba 10 milionů nespokojených občanů podalo hromadnou žalobu na stát,z důvodů jako jsou korupce, střet osobních zájmů, nehospodárné nakládání se státní kasou atd atd?
Stát je firma a politici manažeři. Co takhle vyházet ty neproduktivní?
Vybíjet si vztek za nedostatek akčního zboží na zaměstnancích prodejny není na místě. Oni to zboží neobjednávají,neplánují akce na vlastní pěst a nezajišťují zásobu daného zboží na prodejně.
Popravdě akce v supermarketech neslouží k tomu,aby se dané zboží dostalo na všechny. Primárně jde jen o marketingový tah,s cílem přitáhnout do obchodu co nejvíce zákazníků. Ředitelům obchodních řetězců je v konečném důsledku jedno,zda je na jejich prodejnách akční zboží dostupné celý den,nebo jen pár hodin,než se vše prodá. Hlavně že jste tam přišli,pak je větší šance že si koupíte i něco,pro co jste tam nepřišli.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tohle západní spojenectví není o "přátelství". Vždycky jim šlo a jde jen o peníze. Ať už je to Trump,nebo Putin, jde jim jen o to, aby se obohatili na úkor druhých.
Bude jen dobře, když se Evropa obejde bez západního trhu. Ať se tam na tom svým "zlatým" kontinentu s "nejlepším" národem třeba po**rou. Celkově tu americkou aroganci a zlo, které z jejich státu proudí do světa, nemůžu vystát. Nakonec se k nim všichni otočí zády, což už se pomalu děje.