Největší inflace vzniká tehdy, když na investice místo investičních přídělů od státního aparátu používáte úvěry. Čím vyšší je úroková míra, tím vyšší je potom inflace. Příděly od státního aparátu se nezapočítávají do cen, úvěry však ano.
Je-li potřeba investovat do chovů, zpracování nebo skladování potravin, potom není jedno jakým způsobem tak učiníte.
ČNB by měla uvnitř státu začít uplatňovat odpisové právo a peníze poskytované na stavební investiční činnost uvnitř státu odepisovat jako odměnu za vykonanou práci, která již dále není na prodej.
V minulosti činily investiční příděly na bydlení od státního aparátu 80 - 100 %, spoluúčast od občanů byla 0 - 20 % na celkových nákladech stavby. ( U hendikepovaných to bylo 0 %, u zdravých pracujících do 20 % ).
Investiční příděly byly vázány na projekty staveb, investiční dohled měli správci bytových domů a u více bytových staveb museli mít plnou moc od budoucích nájemníků, potvrzenou notářem a přiloženou k žádosti o příděly, aby se nestavělo zbytečně.
Někteří lidé mají dojem, že bankovky v trezoru budou rodit bankovčata, nebo že se jim tam začnou líhnout. Ti ostatní však vědí, že bankovky se tisknou a mince se razí. Chcete všichni více peněz dostávat každý měsíc, či každý rok za stejnou práci? Tak potom se nedivte, že pořád roste inflace.
Zatěžujete firmy úvěry a úrokovými mírami a dividendovými nároky, případně ještě jinými nároky? No tak se potom nedivte, že zboží se stává nekoupitelné, ať už pro zaměstnance nebo pro důchodce, kteří jsou zákazníky v obchodech. Oddaluje vláda lidem důchody a místo toho je odměřuje na úřadu práce? Tak oni budou také odměřovat své výdaje.
Vyrábí se na automatech, aby firma ušetřila zaměstnance? A místo výplaty mají jen příděly od úřadu práce? Pak se sníží poptávka po zboží a službách.
Nevíte proč se podvojnému účetnictví říká " podvojné " a porušujete pravidla pro podvojné učetnictví, nebo je neznáte, upravujete si je po svém, chybí vám povědomí o korporativním právu?
Toto vše může ovlivňovat ekonomiku a peněžní oběh ve státě a následně i politická rozhodování. Mnozí se pak diví, že se nechali oblafnout, nebo že vznikly nějaké "ha ha" systémy, které se jen vysmívají poctivě pracujícím lidem.
Pokud někdo tvrdí, že se chce mít lépe než ostatní a není schopen si uvědomit, že je to vždycky jen na úkor těch ostatních, pak vzniká otázka, jestli ti ostatní jsou povinni mu takové počínání dovolovat. A právě lichvaření je jednou z takových záležitostí.
Ono se řekne "Green Deal" . Možná by se daly vyrobit "Free generátory" ( viz Odkaz ), fungovaly by bez potřeby jakýchkoliv paliv, ale i k jejich výrobě je potřeba nějaké kovové materiály. Jiná otázka je, zda by šlo udělat takový generátor většího výkonu a ne pouze jako náhradu za elektrocentrálu. Umím si však představit nové typy elektromobilů bez zbytečné bateriové zátěže. Možná by stačil pouze jeden akumulátor na rozběh a případně měnič napětí.
Chovat bažanty je pro lesáky ztrátové?
Naaranžovaného bažanta v obchodě kvůli prodeji bažantího masa jsem viděl pouze jednou v devadesátých letech a to za takovou cenu, že mě přešla chuť. Nejspíš to bylo v době, kdy se chtěli zbavit bažantů v bažantnici Štípky u Šilheřovic. Od té doby je uzavřena a chátrá. Lesáci akorát občas odstraní z okolí lesních cest přerostlé nebo náletové dřeviny.
Jestliže umělá inteligence (AI) je jakýsi "výcuc" inteligence lidské, pak jsou zcela oprávněné obavy, aby se z AI nestal jen "fekální vůz" z různých "výlevů" lidských myslí.
Už Ježíš Kristus kdysi řekl, že "Šťastní jsou ti, kdo jsou milosrdní na duchu, protože takovým bude projeveno duchovní milosrdenství boží."
A pokud se už snad zlobíte, potom nehřešte proti Bohu.
A možná je to o tom, že bankéři nejsou ochotni investiční náklady odepisovat okamžitě po skončení stavební a instalační práce jednorázově po vystavení kolaudačního listu. Poté by se tyto investiční náklady už nezapočítávaly do prodejních cen. Prodejní cenu by tvořily jen náklady provozní. Požadovat od stavbařů a montážníků, aby odměnu za práci vraceli bankéřům zpět je v rozporu s právem člověka na důstojnou existenci.
Vysoké ceny nemovitostí jsou také tehdy, když bytoví správci nejsou ochotni dodržovat pravidla podvojného účetnictví a pletou si investiční příděly od státního aparátu s úvěry od bank. Byt či dům není nic na prodej po dostavění nebo po rekonstrukci, protože stavitel chce v tom domě a bytě také bydlet. Nemá v úmyslu ho tedy prodávat. Pokud by vám chtěl bytový správce, nebo úředník z radnice města či obecního úřadu vnucovat úvěry, lze to z jeho strany považovat za překračování pravomoci veřejného činitele. Máte však nárok pouze na jeden byt pro vlastní potřebu. Výjimku mají pouze ti, kdo z pracovních důvodů potřebují přespávat na dvou či více místech (například řidiči dálkové dopravy, někteří politici, zaměstnanci firem či organizací objíždějící filiálky, apod). Stavění bytů bylo možné jen tehdy, když bytový správce byl domluven s budoucími bydlícími a měl od nich podepsánu plnou moc k vyřízení hromadného investičního přídělu. Táto plná moc musela být podepsána notářem, který na domovní schůzi či schůzi s budoucími nájemníky - vlastníky nebo podílníky družstva byl přizván. Nemělo se totiž stavět zbytečně a plná moc neměla být zfalšovaná listina ani opsaný hřbitov.
Mluvíte zde o dluzích a úvěrech v domácnostech. Větší problém však jsou úvěry u firem, které si peníze půjčily, a pak návratnost úvěrů promítají do cen za zboží a služby a tímto způsobem vytváří inflaci a předraženost či nekoupitelnost zboží a služeb. Jak už v článku bylo uvedeno, ne všechno si člověk musí pořizovat. Toto předražování může být i násobné ve vazbě :
a máte v ceně i 5 úvěrů.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Konkurence se silniční nákladní dopravou? K tomu by bylo potřeba mít železniční vlečky jak k výrobcům, tak i obchodním nákupním centrům, aby se náklad nemusel překládat. Muselo by se s tím počítat už při projektování nákupních center, aby k nim vedla železniční vlečka.