Já tedy nevím, ale oni si v USA zřejmě tak nějak neuvědomují, že ti migranti do Evropy míří i protože Evropa je zatím stále považována za bohatou a uprchlíci tam míří velice často ze zemí, kde se USA vojensky angažovaly? Ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku, z některých zemí Afriky? No a mají to také blíž.
Možná trochu mimo. Nicméně takové malé srovnání. V roce 1996 stříbrná z ME při absolutně defenzivním fotbale. Jako fakt to bylo spíš štěstí, než kvalitní a koukatelny fotbal. O osm let později nádhera. Bohužel jen bronz. Dneska nemáme ani na jedno. Ta současná parta má pár řekněme lepších hráčů, ale tým jako tehdy rozhodně nevypadají. S tím, že faerane budou hrát jak hráli, si naši moc neporadili.
Se slzou v oku vzpomínám na co se týče politiky klidné období devadesátých let minulého století. Bush st , Jelcin (sic, ale byla sranda), Mitterand, Hemut. Slavná aféra Clinton Lewinski. Čína jen jako levná pracovní síla, Indie bez ambicí, svět se těšil na lepší časy. Pro Evropu kromě války v Jugoslávii klidné období. Žádná hrozba migrantů z muslimských zemí, žádný Greendeal, Mee Too, historické postavy ve filmech hráli lidé odpovídající barvy pleti, dvě pohlaví...
No, možná by Hitler mohl dočasně porazit Anglii, ale těžko by to bylo nadlouho. Nesmíme zapomínat, že tehdy ještě de facto existovalo Britské impérium s obrovskými zdroji po celém světě. Kanada, Austrálie, Indie atd. Navíc lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že i kdyby se Německu podařilo vylodit v Anglii, místní odpor by byl obrovský. Pokud by Hitler nenapadl Anglii, mohl mít daleko větší šance na východě. Tedy proti SSSR. Ale stejně by se dostal do velkých obtíží, pokud by začal ohrožovat britské sféry zájmu. Jen by válka trvala déle.
Když se to vezme z historického hlediska, tak naposledy jsme měli silnou armádu co se týče kvantity tak před třiceti a více léty. Co se týče odhodlání do jisté míry i kvality, tak před Mnichovem 38. Když tak sledují současné dění, tak minimálně třetina lidí si myslí, že armáda je nám k ničemu, že by se na ní mělo šetřit. To je vcelku zarážející. Pokud si máme zachovat hrdost a svrchovanost našeho území, musíme tomu něco obětovat. A samozřejmě mít spojence, kteří nezradí. Bohužel i s tím máme hostorickou zkušenost. Ať už to byla za Mnichova Francie, nebo později náš velký přítel a bratr Sovětský svaz. I když u něj se o přátelství dá pochybovat. Ale hiistoricky i kulturně přes všechny ty kotrmelce patříme do Evropy víc, než národy na východě od Tater. Byl bych rád, kdyby to nějakou tu další generaci tak bylo. A děsí mě představa možného budoucího premiéra původem z těchto končin, který ani nemá konzistentní názor na situaci ohledně války na Ukrajině.
V podstatě veškeré války v historii byly vedeny za účelem obohacení vládců a jejich impérií. Existují snad jen dvě světlé vyjimky v historii. V první i druhé světové válce pomohly USA té správné straně. Od té doby se víceméně chovají stejně jako jiné impéria. I když ještě jedno pozitivum bych vlastně našel. Politika USA a rozpad SSSR.
Teď nezbývá, než aby se Evropa vzpamatovala. Ale bude to těžké.
Kdyby měl zlomenou holeň nebo stehenní kost, tak bych titulek chápal. Ale má zlomenou lýtkovou kost. Ta sice je součástí nohy, ale je to jako by svého času hrál Jágr se zlomeným malíčkem a titulek by zněl, že má zlomenou ruku. Navíc je to mladý kluk a pokud není potřeba operace, za tři týdny může zase běhat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mě by tedy zajímalo, proč, když jsou na tom tak dobře, stále k nám dojíždějí za prací.
2 odpovědi