Čím delší smlouva, tím méně jistoty. Dělá se to proto, poněvadž Korejci mají úplně jiný právní systém. Tedy podstatnější než kamion papírů je určení způsobu, jak se bude postupovat v případě rozporu, dále která jazyková verze bude směrodatná atd. Nakonec se v červnu dozvíme důvody, proč je stále nutno jednat. Kdybychom to celé prováděli již od roku 2015 na mezivládní úrovni, tedy na bázi, že za celkový výsledek ručí stát dodavatele jaderného ostrova, tak už v Temelíně mohli stát a dodávat do sítě ty zbylé dva bloky za dva roky, přesně v okamžik, kdy dojde uhlí. Až se naučíme sobě vládnout, můžeme mít tyto strategické stavby. Přehazováním horkého jablka zodpovědnosti docházíme k tomu, že nakonec buď budeme energetický závislí na Německu nebo na Rusku. Dukovanské bloky, pokud se někdy postaví, jen nahrazují ty stávající. Nic navíc to není!
Myslím si, že všichni ti, co si mysleli, že transatlantická vazba nás jako Čechy, Moravany a Slezany ochrání, by měli odejít z politiky tak, jak to statečně udělala Markéta Pekarová-Adamová, byť k tomu měla i jiné důvody zdravotního charakteru, jak uváděla. Když se tak podíváte po té politické krajině ČR tak vám tedy moc politiků nezbyde. Dávám jim však k hlubokému zvážení, aby se vzájemně našli a vytvořili politickou sílu, kterou by volili jistě minimálně ti, kteří už 15 let chtějí, aby české země vstoupily do systému ERM II. Už 10 let jsme mohli mít euro, takto dobrovolně platíme transakční daň cca 3% z objemu zahraničního obchodu, tj. těch 250 mld, které by mohl soukromý sektor místo dotace finančnímu sektoru dát do investic na výzkum, vývoj, inovace v rámci obranného průmyslu. Dostali bychom se takto dokonce na těch chtěných 5% prezidentem Trumpem. Tedy jen se odbrzdit a pojďme do toho!
Nevím, nevím. Asi Vám něco ujelo, pane Švamberku. Prostě někdo stále nechtěl věřit svým uším, až mu to vysvětlil pan viceprezident USA. Ti co vnímají, vědí už téměř 10 let s kým mají tu čest. Tedy si přejme, aby zítra schůzka v Paříži definovala evropskou pozici a aby CDU/CSU získala za týden alespoň 35% i zásluhou definování amerického postoje. Předseda CDU Friedrich Merz i CSU Söder se vyjadřují zřetelně a jasně. Velice pravděpodobný budoucí německý kancléř Merz se přihlásil k odkazu Konráda Adenauera a Helmuta Kohla. Držme palce!
Teď jde jen o to, zdali ze strany policie a prokuratury jsou ty věci nedbalostní nebo úmyslné povahy. Vědomosti z přelomu dvacátých a třicátých let by měly varovat i budoucího německého kancléře. Nebudou-li můžeme se připravit na opakování scénáře po 100 letech. Jediné co bylo obranou, bylo to Kohlovo oblíbené: "Lepší evropské Německo než německá Evropa".
Opakují chyby dvacet let staré. Buď budeme součástí technologického pohybu nebo definitivně zaostaneme, což povede v konečném důsledku k rozpadu Jednotného trhu a nevýznamu Evropy ve světě. Doplatí na to především občané Česka, Slovenska a Maďarska podle úsloví: "Čeho se bojím, dostanu největší díl".
Pan ministr by si hlavně měl uvědomit, že Německo je jednou pětinou Evropské unie, tedy zbývá ještě rozvíjení jiných vazeb. Největší problém u nás je, že se nejraději obchoduje s těmi, kam se dojede autem. V prvním desetiletí tohoto tisíciletí nám mohla orientace na automotive přinést velký posun, ale s řešením finanční krize jsme měli měnit i strukturu průmyslu a obchodu. Za to současný ministr nemůže, ale bylo by fajn, kdyby si sedl s vedením Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy a konečně po 35 letech vyrobil průmyslovou strategii. To by mu umožnilo i dokončit základ všeho, což je Státní energetická koncepce do roku 2050.
Je to celé k smíchu, kdyby to nebylo tak smutné, jak pan Fiala znevěrohodňuje jeden ideál listopadové proměny za druhým. Nejkřiklavější je jeho boj za spalovací motory, přičemž ve Velké Británii bude platit zákaz výroby vozidel se spalovacími motory od roku 2030. Další absolutní ignorance závažných mezinárodních setkání typu znovuotevření Notre Dame. Není v tom sám, zdařile mu sekundují i členové jeho ministerské rady. Vláda vypadá jinak.
Hloupost pro ekonomiku uprostřed Evropy. Naší jedinou šancí je volba primátora Varšavy polským prezidentem na jaře příštího roku. I kdyby se Vláda ČR rozhodla pro vstup do Eurozóny v roce 2026, znamenalo by to být členem až v roce příštích voleb do Evropského parlamentu, které se budou konat na konci jara roku 2029.
Nezapojením ČR do Evropského měnového prostoru v této dekádě riskujeme úspěšné dokončení energetické a digitální transformace v dekádě příští. Co by toto znamenalo pro příjmy obyvatelstva v České republice není snad tak těžké si domyslet....
Je stejná jako Jurečka. Tento stav je od začátku. Každého, kdo by ji chtěl konkurovat, pomocí nepřimých metod zpomalovala. Doplatila na to celá Evropa. Teď pomožme Ursule von der Leyen, aby vrátila Evropu do bodu, kdy byl odejit Helmut Kohl. Mimochodem kdyby si dnes všichni přečetli Amsterdamskou smlouvu, tak by zjistili, jak jsme to poslední čtvrtstoletí promarnili v oblasti vlastní obrany a bezpečnosti. Odmítnutí změny uspořádání evropských institucí v roce 2005 již obstarávali dnes již zocelení profesionálové v práci s pravdou na sociálních sítích a v řetězových e-mailech v Nizozemsku i Francii. První volba Donalda Trumpa a Brexit konečně vzbudili protistranu. Jak vše jde nebo nejde nám brzy ukáže novopečený kancléř. S tím nejspíše bude souviset i řešení na východním evropském křídle. V každém případě se braňme bezčasí jehož mistryní byla tato dáma.
Řešením není ani jeden a ani druhý. Rozumní lidé by se měli dát v jednotlivých volebních krajích dohromady a vytvořit kandidátky Volba pro republiku s realistickým programem vycházejícím z našeho půdu sebezáchovy před východními siláky. Postaveno na více než tisícileté tradici sounáležitosti s vyspělými národy Evropy. Máme jim dnes znovu co nabídnout. Není to sice stříbro jako za Karla IV. nebo nakonec nezdařená produkce zlata jako za Rudolfa II., kdy se mimo jiné začaly razit jáchymovské tolary. Prvopočátek všemocného dolaru. Nerozdělovat společnost, ale spojit se v nabídce kulturnímu světu našeho talentu pro věci technické a průmyslové. Nová Evropská komise bude hlavně podporovat inovace a vzdělávání. To je naše cesta pro využití všemožných brownfieldů po celé republice a znovunastavení výrobních podniků na éru nízké závislosti na minulosti, včetně fosilních paliv. Třinecké železárny mohou připravovat technologie pro bezuhlíkatou výrobu produktů značky oceli s investicí přes 1 mld EUR. Podobně bude postupovat nový indický vlastník Nové huti. Stejně připravuje Rolls-Royce výrobu součástí SMR v prostorách bývalé Škody Plzeň. To nepíši o zbrojních programech. Ani současná vláda a ani opozice nemá dostatek kvalitních lidí ve svých řadách pro rychlou implementaci novèho způsobu koordinace výrobních sil a prostředků. Kdo má odvahu, ať jde do toho a založí krajské sdružení za účelem uskutečnění záměrů nové éry, která příští týden začíná v prostoru evropském a po 20.1.2025 se bude vše upravovat na poli světovém. Volby v Německu jsou 23.února. Tedy neváhejme a připravme se, prosím
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To asi bude fajn. Měli bychom přibrat členy Commonwealth Austrálii a Nový Zéland