Koukám , že už to je se Slovenskem tak, že jeho premiér dostává z Kremlu stejné notičky jako Medvedev. Oba ve vzácné časově shodě vyhrožují třetí svetovou válkou. No co se dá dělat, co si Slováci zvolili to mají. I my bychom se měli zamyslet, jestli je v této situaci výhodné zvolit si dalšího Slováků za premiéra. I když nepopírám, že proruští švábi jsou jasné v řadách STAČILO a minimálně půlka v spletenci kolem SPD. Naše ANO spíš ve stylu Járy Cimrmana neříká tak ani tak.
Tak ono zalozit politické hnutí na falešné glorile závodníka prostě dlouhodobě nejde . Problém toho hnutí je to same co u Prisahy. Nikoho kromě lídra si nikdo nevybavi. Někteří voliči jsou nepoužitelni a pořád někoho takového volí. Stačí si vzpomenout na Věci Veřejné a jednu dobu nejoblíbenějšího politika Radka Johna. Opravdu moc nevím jaký důvod má nekdo volit Motokáry, které veřejné tvrdí, že půjdou do vlády s AB takřka za každou cenu. Tak proč rovnou nevolit ANO. Ti co chtějí pryč z EU voli SPD , Ti co Stačilo o Motokarach neuvažuje, Ti by nejradši, kdyby tu zas byli Rusaci s tankama.. No a ti co jsou naštvaní na ODS, že se utapi ve Spolu, to buď kousnout, protože nebudou chtit hodit svuj hlas do kose nebo nepřijdou k volbám.
Snad je to naděje, že se Německo po tom co ho svazačka a kdo vi jestli ne agentka Merkel učinila závislým na Rusku a navic mu na krk hodila milion uprchlíků, konečném pod Mertzem vzpamatuje a postaví z hlavy na nohy, než to tam vezme do rukou nějaký další Adolf z AFD, který se domluví s Putinem a rozdělí si Evropu jako kdysi Hitler se Stalinem Polsko. Je tam určitě dost lidí co by jim to nevadilo.
Trump není stavěny na konfrontaci s někým kdo před řečí peněz dává přednost ideologii. Nechápe vůbec mentalitu Rusů . Těm totiž nejde o obchod, spolupráci a rozvoj sce země, ale o ovládání a ovlivňování cizich zemi. Rusko je v podstatě pořád koloniální velmoc, protože své kolonie v podobě Sibiře a Dalného Vychodu nikdy na rozdíl od evropských kolonialnich státu nikdy neztratilo. Jsou stále v 19, stoleti, jen misto šlechty vládnou klany jejichž bossem je Putin. Trochu to připomíná Hungry Games. Kde Moskva, Petrohrad a okolí to je takový Kapitol, který všichni ostatní živi a za jeho slávu bojují. Lidi v Kapitolu mají své jisté, takže nějaký obchod a rozvoj celé země je nezajímá, když bude zle, tak ještě více zmáčknout kolonie. Takhle to evropské koloniální státy jako dělaly staletí. Takže není divu, že si Trump s Putinem rozumí nejlíp v otázce potomků, jinak to musí být rozhovor hlucheho se slepým.
Dnes pobavil Vondráček, když prohlásil, že když dělá program Karel, že to bude bomba, ale on nic víc neví. No a pak to ale trochu přiznal, budou lépe vybírat daně včetně znovuzavedení EET, bude lépe komunikovat s státními zaměstnanci, lékaři apod.. asi aby nechteli moc pridat, ale hlavně zvýší DPH. Jak, to asi neví ani Karel, ale už teď se asi modlí, protože, aby všechny své sliby zaplatili museli bychom růst tak o 5 procent, Nicméně jako odpověď je to super. Jenom nevím, jak to koresponduje s kritikou rozpočtu na rok 2025, kvůli nezajistenym příjmům. Ale jsem celkem klidný, že by se nad tim nějaký volič ANO zamyslel. Volba ANO není o rozumu, ale o víře. A v tom případě není co řešit.
Rusko čím dál víc připomíná Německo po nástupu Hitlera. Myslím to, že stejně jako Němci byli frustrovani z porážky v první světové a chtěli satisfakci a taky prvně navrácení Poruri pak bratry v Rakousko, svoje lidi u nás a pak bylo na rade Polsko. Rusové frutsrovani z porážky v studené válce touží taky po satisfakci. Nejprve Čečna, Osetie, faktické ovládnutí Běloruska, nyní chrání svoje lidi na Ukrajině. No a vychází to opět na to Polsko.
Trump dělá stejnou chybu jako kdysi Merklova s plynem. Věří totiž, že pokud budou Rusové bohatnout z obchodu nebudou mít tendence zabírat cizí území. Že to vede jen k tomu, že se otřepou, výzbroji a budou dál předkládat svá řešení základních otázek jako nyní na Ukrajině, třeba v Pobaltí, Polsku nebo rovnou k celému východním bloku NATO je zcela jasné z mnohaleté zkušenosti, ale to už Trump v Bílém domě nebude.
Výsledek je v celku jasný. Voliči vlády a Piratu jsou prozapadni, prodemokraticti občané. Voličům ANO je to celkem jedno, oni se už v životě lecčemu přizpůsobili, takže se přizpůsobí znova, pokud bude potřeba, hlavně když bude líp. No a voliči SPD a Stačilo vypadají jako jasně proruští a protidemokratičtí lidé. Otázka je kolik z nich jsou skutečně fanoušci Ruska, asi většina Stačilo protože to jsou komunisti ti to maji v genech. U SPD to bude tak půl na půl. Jedná půlka fandi Rusku a silná ruka toho správného vůdce by jim nevadila a druhá půlka budou věčni kverulanti, kteří budou vždy proti jakémukoliv establishmentu. Šíleně je kolik lidí co se kdysi v ODS angažovali a odešli do SPD či Trikolory dnes Putinova politika nevadí a dokonce jeho zbrojení bagatelizuji. Viz. Bývalý obdivovatel Thatcherové a Reagana Klaus. Co by mu asi Margaret řekla. No možná se uvidí za chvíli na onom světě. I když asi těžko, protože on asi skončí v jiné části než je ona.
Nevím, co ti evropští vůdci čekali. Jenom samé apely a žvaněni. Trump to samé v bleděmodrém. Putina tento tvrdy postoj nic nestojí. Jasně řekl, že za ním stojí celý národ. On nemá kam spěchat. Jestli zabije dvacet nebo dva tisíce civilistů je mu jedno. Aby o nějakém míru, který by nebyl faktickou porážkou Ukrajiny vúbec uvažoval, musel by Trump a všichni ostatní politici opravdu mít koule a pořádně na Rusko zatlačit. Jak ekonomicky, tak vojensky dodávkami raket s dlouhym doletem.. Jenže oni se bojí, jak by na tuto eskalaci zareagoval Putin. Nechce se jim kvůli Ukrajině riskovat. Takže se bude čekat jak dlouho to vydrží. Brzký mír, za důstojných podminek pro Ukrajinu, čekat nelze. BTW: Putin se jim všem směje, až se stěny Kremlu otřasají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Evidentně nikdo ty dluhy platit nechce a čeká se na dražbu. Pecina to s.r.o založil někdy koncem března. Jaké peníze za ním stojí je otázka. Je například Honorarnim konzulem Turecké republiky. A Turecko celkem dost oceli vyrabí a do Evropy dováží. A v Liberty už se žádná zcela určitě vyrábět nebude, ale valcovat může ostošest.