Nevím jestli zrovna tenhle článek je slátanina, ale nemlich to samé se mi stalo ne v Chorvatsku, ale v naší milé stověžaté Matce měst na konci devadesátých let. Bratr žije od roku 1984 ve Stuttgartu a přijel sem na pár dnů s několika kamarády. Byli to také Češi, až na jednoho, který byl Němec jako poleno. A tak se mluvilo německy, aby si mohli povídat všichni. Sice nešprechtím nijak oslnivě, ale domluvím se, takže jsem vedl dialog v témže jazyce jako ostatní.
Na oběd jsme zašli do restaurace, která měla být vyšší kategorie. Nebo se aspoň tak tvářila. Znalý místních poměrů, vzal jsem si cestou ke stolu jídelníček. Sedli jsme si, přišel číšník a s milým usměvem nám podal jídelníčky v němčině a odkráčel. No, nebudu to protahovat, ceny se lišily v průměru o 25%. Pingl dost zíral, když jsme na něj všichni spustili česky, co že to má jako znamenat. Blekotal jak Blekota, že je to asi nedopatření a jiné nesmysly. Odešli jsme jinam, mít naflusáno v jídle na talíři nikdo z nás nechtěl. Par let na to, už v tomto století, jsme zažili něco podobného v taxíku.
Bylo mi stydno, věřte mi, že jo. A ten pitomý argument, že "vepři" na to přece mají jsem slyšel taky.
U nás tahle praxe (snad) už vymizela, ale v Chorvatsku to frčí vesele dál. Stejný zážitek tam měl můj bývalý kolega loni a zařekl se, jako ten Poeův havran, že už "never more!"
Tak si říkám, že se zřejmě hostinský v restauraci třetí cenové skupiny "Na zastávce" v Modřanech buď okrádal nebo mu RAJ ten Prazdroj dotoval, protože tam jeden půllitr stál 4,60,-Kčs. Za byt 3+1 jsme platili včetně nákladů na energie a vodné a stočné 370,-Kčs měsíčně, atd. Ten kvíz je plný naprostých pitomostí. Kolik stálo máslo? Jaké? Dvojka 8,-Kčs, jednička 10,-Kčs. Kino? Byla kina, kde se platila jedna koruna do první brázdy lízat plátno, v Alfě na Václaváku to bylo podstatně více než těch uváděných šest kaček atd atd.
Je to už opravdu hromada let. Přijímací zkoušky na gymnasium jsem dělal v roce 1972. Ale pamatuji si dobře, že jsme v osm hodin zasedli do lavic. Zkoušky jsme dělali z češtiny a matematiky. Skončilo se v jedenáct hodin. Pak jsme se rozutekli po okolí, místní si skočili domů na oběd a ve dvě hodiny odpoledne visely na škole ve vitríně výsledky. Kdo zkoušky neudělal, kdo je udělal, kdo byl přijat i kdo nebyl přijat a podmínky, za kterých bylo možné podat odvolání. Během jediného dne za pár hodin, bez AI či jakékoli elektronické berličky.
Jak je možné, že tenkrát to zvládlo pár kantorů s tužkou a papírem v ruce a dneska se přes veškerou digitalizaci na výsledky čeká měsíc? Není náhodou něco špatně? Neplýtvá tu náhodou stát zbůhdarma penězi, které (prý) ve školství zoufale chybí? Nebylo by možné využít ty peníze třeba pro školníky či kuchařky, pro které (prý) finanční prostředky nejsou? Nebo je to zase o nějaké výhodné trafice pro někoho?
Dneska jsem četl, že obrana chce nakoupit transportéry třikrát dráž, než je koupili Britové před dvěma lety. Odkaz 1 Není ono to náhodou tak, že peněz je dost, jen se s nimi nezřízeně a zbytečně plýtvá?
Manželství či partnerství bez sexu a bez intimit se stává něčím jiným, protože ti dva netvoří pár, ale ekonomicky sociální jednotku. Tu klidně může chlap i žena vytvořit s jedincem stejného pohlaví. K tomu není zapotřebí láska, k tomu stačí kamarád či kamarádka, se kterým (kterou) si nebudou navzájem vadit. Pronajmou si byt, platí napůl společné náklady a jinak si jede každý po svém a za své. A budou to mít navíc o to jednodušší, že nemusí dumat o tom, zda je ten druhý (druhá) miluje.
Sorry, dámy, ale na takový "partnerský" vztah se klidně kraj-cvaj! Což platí oboustranně.
A jen mimochodem, nechci být rejpal, ale docela rád bych viděl, jak vypadá madam, když večer ze svého pečlivě udržovaného těla (jak jste tu některé napsaly) sundá všechny opory a podpory a smeje válečné barvy. O tom, že bude vypadat jako svěží žádoucí "třicítka", dalo by se s úspěchem pochybovat.
To nepíšu z žádné povýšenosti vůči ženám. Jsem naprosto dokonalý chlap dle Ivana Mládka, který v jedné písničce zpívá: "Já být tebou a mít sebe, byl bych rád a ticho, pamatuj, že chlapa dělaj´ brejle, pleš a břicho!" 🙂
Včera jsem jel kolem parkoviště a zapomněl jsem zaplatit za jeho nepoužití. Zítra jedu do Prahy, jako vždycky po okreskách, tak to abych si nezapomněl koupit dálniční známku, protože D8 vede stejným směrem.
Já blbec si myslel, že ČT tak finančně strádá, že kvůli tomu musí dneska platit výpalné každý, kdo má chytrý telefon, tablet nebo počítač. A ono je to, kupodivu, kvůli tomu, že pan odvolaný ředitel dostane 12 výplat a že by nebylo na trafiky pro kamarádíčky a příbuzné, kterých je tam plno. Tomu říkám hospodárnost! My si budeme užívat Tvoje peníze a Ty, blbečku občane, koukej platit!
No, dalo mi to práci, abych to vůbec dočetl. Takovou snůšku nepřesností, aby jeden pohledal! Snažím se být korektní, dalo by se to nazvat i jinak než nepřesnosti. Malíř Packal, řezník Drvota a další a další, o naprostém guláši co se týče rubriky "osoby a obsazení" ani nemluvě. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na pohádku, jak pejsek s kočičkou pekli dort.
Nechci být zlý, ale nebylo by lepší, si nejdřív látku důkladně nastudovat a pak teprve se pouštět do psaní? Protože tohle je naprostá tragedie a říkám si, jestli by autor místo psaní neměl raději prodávat erteple. Tedy, jestli ví co to je...
Cit. "Pokud totiž budete sedět daleko od pedálů, může se vám stát, že při jejich sešlápnutí až do plna dojde k propnutí vaší nohy, což může znamenat mírné trable či ekonomickou zátěž, ale také ohrožení vašeho zdraví a života." Konec cit.
To jako, že když mám nohy pokrčené, tak ušetřím finance? Nemělo tam náhodou být "ergonomickou zátěž"?
A nebo platí hodinky jako holinky, obojí se natahuje?
Už se těším na to, až se podle vzoru ČT zařídí všichni. Půjdu kolem veřejných záchodků a zaplatím za použití, při průjezdu kolem parkoviště zaplatím parkovné a díky vlastnictví auta kromě povinného ručení rovnou povinně zaplatím i dálniční známku. To bude krásný svět!
Pokud by platbu za sledování TV na internetu chtěl někdo opravdu řešit tak, aby platili pouze ti, kdo tuto možnost využívají, stačí málo. Kdo chce koukat na TV na internetu, musí se zaregistrovat, jinak mu internetové vysílání nebude fungovat a tím se automaticky stává plátcem koncesionářských poplatků. Jednoduché, průhledné a spravedlivé.
Jenže to bych chtěl spravedlivý svět a neúplatné politiky a to chci asi moc. Svoji polívčičku si ohřála další loby a svět je zase o kousek dál. Spolu a spol. mají u mě další "kladné" body.
Na houby ani nemusíte chodit, stačí koukat kolem sebe. Včera jsem na příjezdové cestě do naší vesničky cestou z nákupu uřízl nádherný sírovec žlutooranžový. Mladý, krásný, křehký. Dva dny kolem něj jezdila celá vesnice a nikdo si ho nevšiml. Tak jsem měl včera k večeři řízky a dneska čínu a ještě se dostalo na sousedy.
Teď začíná na sírovce sezóna, rostou v alejích a parcích na "načatých", především ovocných, stromech. Poslední dva dny, kdy pršelo, uspíšily jejich růst. Pro ty, co ho neznají: Odkaz 1
nebo Odkaz 2
Vím přesně,o čem píšete, paní Řiháková. Tak, jak to Vy máte se shibou, já to mám s tibetským španělem. Do vzoru poslušnosti mu toho chybí hodně, ale jeho vztah k "jeho" lidem a hlavně k dětem, je něco úžasného. Kromě toho je to nevyčerpatený zdroj úžasných nápadů a rošťák každým coulem.
Mojí fence Dorotce je čtrnáct a půl roku, takže to tu kroutí už přes tibeťácký věkový průměr a ačkoli je na ní ten věk fyzicky znát, prozatím udrží myšlenku i moč a rošťárny má pořád v krvi. Kdybych si pořizoval nového psíka, určitě to bude fenka tibeťáka. Což už dělat nebudu. Vzhledem k mému věku a zdravotnímu stavu bych si pořídil potencionálního sirotka a to tomu psíkovi udělat nemůžu.
Užívejte si život s novou společnicí a nechť Vám ta radost vydrží hodně dlouho!
Ono se to dá řešit různě. Léta už používám tzv. maltovníky neboli kalfasy cca 80-90 litrů. Do dna se vyvrtá pár děr na odtok přebytečné vody, dno vyložíte netkanou textilií, posadíte ho na dva trámky, naplníte zeminou a můžete sázet nebo sít. V jednom jsem loni měl ředkvičky a pak kulatou mrkev, v dalším kedlubny, jeden si pro sebe rozdělily naťový celer a plocholistá petržel, ve dvou bylo po dvou keřících rajčat a v jednom čtyři sazenice okurek nakladaček. Zalévání mám pořešené kapénkovou závlahou, takže rostliny suchem netrpí a já vodu šetřím. Výhody jsou jasné. Minimální pořizovací náklady, není problém se zarůstáním záhonů plevelem, nelezou mi na to plžáci.
U mě jsou vyvýšené záhony jediná rozumná možnost jak něco pěstovat, protože baráček stojí na místě, kde kdysi srovnali se zemí rozpadlý statek, takže na zahradě je cca dvacet čísel jílu a pod tím suť složená z rozdrcených cihel, tašek a malty a v tom vypěstujete lada starou belu.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Konečně někdo, kdo nepoužívá tu stále opakovanou pitomost o "hoře Svaté Heleny". Více o hoře najdete tady: Odkaz 1
Článek je dobře napsaný a je stručným popisem událostí. Kdo by měl zájem o podrobnější popis, na YouTube je několik velmi slušných dokumentů.