Obecně je problém v tom, že i v pneuservisu to utáhnou rázovým utahovákem, a momentovým klíčem pouze zkontrolují, že to není málo utažené.
Takže obecně to přetáhnou. Povolit kolo, zejména přední, klíčem z povinné výbavy je pak opravdu oříšek.
K tomu vyvažování: když najedu za rok 5000 km, a nevymetám kanály, asi zbytečnost.
Když najedu za rok 70 000 km, tak to taky v půlce léta nenechám převážit.
253 úseků dálnic? ...možná kilometrů...
Jinak se mi líbí, jak se v Čechách staví dálnice - nejdříve jeden kousek, pak druhý - aby to stihla dělat vše jedna firma nebo sdružení.
Mimochodem jsem jel dnes ráno tímto úsekem, byla lehká mlha, přede mnou Superb s modrým (vypnutým) majáčkem na střeše, ale s denním svícením t.j. vzadu nesvítil, a odbočil na stavbu - zřejmě vezl pana ministra, tak na co svítit.
Otevření "DÁLNICE" stylem jeden pruh na Prahu a jeden na Písek,
omezení na 80 km/h a zákaz předjíždění, tak to tleskám.
Další několikaměsíční uzávěry před sjezdem na Příbram, a před Pískem.
Jezdím zde poměrně často, a je prima, když nemůžete desítky kilometrů předjet přetížený kamion. Čím více se blíží dokončení dálnice, tím se mi prodlužuje dojezd.
Víčka jsou pitomost, ale vracení lahví, když jdu nakoupit, mi problém neudělá. Pivaři taky vrací lahve, a nemají s tím problém. Svoz asi taky problém nebude, budou se méně vyvážet žluté kontejnery, protože pet lahve budou v obchodu.
Spíše bych omezil plnění piva a limonád do hliníku. Když to do toho nestočí, tak to nikdo nemůže koupit, nemusí se nic vracet....
Tak jestli jsou ty kotouče 4000 km po výměně, tak potěš koště.
Jinak jsem měl více Fabií, většinou bez problémů i s vyššími nájezdy.
Za mě zatím nejlepší Fabia III, motor 1,0 , 81 kW, 6 rychlostí.
Zvláštní je, že po přesednutí z 1,0, 70 kW, 5 rychlostí - zcela jiné, a výrazně lepší auto. Se čtvrtou generací nemám zkušenost, ale při vysoké ceně a absenci kombíku, zcela chápu, že to nikdo nekupuje.
Pamatuji dobu, kdy se vozidla starší xx let nedala dovážet a přihlásit. Zrovna tak vozidla s volantem vpravo. Tím se jednoduše omlazoval park. Pak to najednou pustili výměnou za poplatky. Nejmenší uhlíkovou stopu uděláte, když si koupíte diesel a najedete s ním více než 500 000 km.
Benzin ani elektrokrám se tohoto nájezdu s malými výjimkami nedožijí. Neustálá výroba nových vozů, převážení komponentů přes půl zeměkoule, distribuce nových vozů a problematická recyklace baterií zanechávají větší uhlíkovou stopu než auto s velkým nájezdem. Navíc výroba elektřiny zrovna ekologická není, a fotovoltaika a větrníky to jistě nevyřeší.
Je to hlavně kvůli elektrododávkám. Obecně jsou dodávky rozvážející materiál nebo potraviny přeložené, takže by je stačilo vážit a vybírat pokuty. Jinak jsou to jen kecy.
Auto je vyrobené na určitou celkovou hmotnost, a když se přeloží, ta je průser za rohem, zejména kvůli brzdám. Za mě ať si laskavě řidiči dodělají řidičák C a profesák, chodí na pravidelná školení, a dodávky (a obytňáky) ať jsou homologované na větší hmotnost. Pokud povolí i těžší vleky, je jen otázka času, kdy přijdou další nehody. Dva roky praxe, nebo lépe dva roky vlastnictví řidičáku skupiny B je málo, motorky jsou odstupňované více, a má to podle mě logiku.
Tady se jen protěžuje elektromobilita, a schovává se to za obytňáky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zásadní je, proč se dále nesmí jet 130 km/h. Proč musí končit dálnice, když dále je čtyřproud. Pokud je tam zatáčka, která nevyhovuje, tak to měli postavit lépe, a ušetřilo by se za značení.
1 odpověď