Hnus, Velebnosti, jdu ....jt. Představa, že v tom přejdu dál, než z taxíku do lóže v divadle, (kde si je samozřejmě tajně vyzuju a o přestávce se do nich taky možná pak nevejdu). "Parádo trp", říkaly naše babičky. Ale proč vlastně? A hlavně výše uvedená společenská plavidla mi až tak krásná nepřipadají.
Problémem ghí je zbytek kaseinu - mléčné bílkoviny. Naše babičky si poradily lépe - máslo zahřály tak, aby se rozpustil tuk, přičemž se po ochlazení oddělila voda a syrovátka, která se následně odstranila slitím či sebráním horní vrstvy tuku. Po několikerém opakování vznikl čistý mléčný tuk, s minimem laktózy a kaseinu, dnes tak častými alergeny. Zároveň je tento způsob konzervace nejen účinnější - tuk bez bílkoviny lze skladovat déle, ale i šetrnější - nedochází k jeho přepalování.
Beránky ani jiné velikonoční sladkosti nepeču, nekupuju. Zbytečné kalorie. Velikonoce se dají oslavit i jinak. (Byla jsem vždycky zoufalá z babiček, které našim dětem neustále kupovaly sladkosti - nevynechaly žádnou příležitost - svátky, vysvědčení, narozeniny, jmeniny)..
To ovšem nic nemění na zoufalé situaci některých spoluobčanů v důchodovém věku, kteří opravdu strádají. Výše popsané za opravdový nedostatek nedokáži považovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Naše společnost postupně stárne, jak všichni víme. Co tedy dělat v případě, že jsou i děti už senioři a kvůli nízkému důchodu si musí přivydělávat. Ne aby si přilepšili a mohli si dovolit třeba lepší dovolenou. Jsou vyčerpaní, na pokraji sil, ale stále pracují aby byli schopni pokrýt své životní náklady. (Leckterá matka má například vyšší důchod než její dcera)... Autor článku je možná mladší nebo zdravý jako řepa. Nechápe proto, že spoustě lidí v předdůchodovém věku ubývá sil, práce je začíná zmáhat. Také životní náklady jeho rodiny rostou a rodiče se proto snaží více pracovat... Autor článku se sice právem zastává seniorů, ale srovnává, jak to bylo dříve a teď, což mi vůči mladší generaci nepřijde spravedlivé. Dřív se ve většině zaměstnání tak nedřelo. Ženy si odskočily, kam potřebovaly atd. Z běžného zaměstnání se ve valné většině člověk nevracel tak vyčerpaný jako dnes..