"Všechny útoky na civilisty je proto třeba odsoudit v jakémkoliv kontextu a nadále podporovat všechny mírové iniciativy,“ napsal slovenský ministr zahraničí Blanár. Přeloženo do srozumitelné řeči to znamená odsoudit všechny útoky na civilisty, včetně těch v Gaze, pokud nechceme připustit dvojí metr.
Tak, jak jsme Trumpa poznali v předvolební kampani i po jeho inauguraci, lze jen těžko předpokládat, že opustí svojí vizi o ukončení války jen na základě ruských náletů. Dosavadní civilní oběti jsou, v porovnání se ztrátami na frontě, i s tím, co předvedla izraelská armáda v Gaze, nesrovnatelně nižší. Dnešní masakr byl, i podle sdělení našich médií, výjimečně krvavý a doufejme, že v tomto rozsahu i poslední.
Je zřejmé, že Praha je na ukrajinské žáky dobře připravena. Mír je už nyní na spadnutí, takže po jeho uzavření lze očekávat další vlnu válečných uprchlíků, včetně dětí. V Praze je spousta volných míst ve školských zařízeních a v nich už jistě s velkou radostí očekávají, až tato prázdná místa zaplní děti ukrajinských bojovníků.
O tom, že momentální duševní rozpoloženi ovlivňuje fyzický stav (krevní tlak, hormonální procesy apod.) snad netřeba diskutovat. Pokud tento stav trvá delší dobu, může pravděpodobně ovlivnit i činnost imunitního systému. Imunitní systém lze samozřejmě nabourat i jinak, např. různými jedy, jako je alkohol, cigarety, radioaktivita, výpary chemických látek apod.
Autorka v závěru článku konstatuje: "Nemoc není ničí vina. A zdraví není odměna za správný životní postoj." Měl jsem kamaráda, který zemřel ve 46 letech na rakovinu lymfatického systému. Byl to od dětství optimistický člověk, radující se ze života a nade vše milující svou manželku a rodinu. Pak ale přišlo těžké životní období, kdy ho jeho syn (ve kterém se viděl jako v nikým jiném) těžce zklamal a kriminálním činem ohrozil život svůj i celé rodiny. Dostavily se deprese, které zřejmě přispěly i k těžkému pracovnímu úrazu, který by se za jiných okolností nejspíše nestal. Ačkoliv to ve společnosti nedával na sobě znát, prožíval mimořádně složité období, které zřejmě i ve spojitosti s úrazem dospělo až k fatální smrtelné nemoci.
To je naprosto oprávněný nárok a EU těmto občanům vychází uvědoměle vstříc. V Praze, Brně a Plzni, tedy největších městech ČR, je zřejmě stále dostatek volných bytů pro tyto občany a jejich primátoři je jistě rádi přijmou a zabezpečí pro ně důstojné ubytování včetně finančních prostředků pro jejich rodiny. Není nic krásnějšího než nezištná, pokud možno nekončící, pomoc našim ukrajinským bratrům a sestrám.
Úryvek z článku: "... ústup ukrajinských jednotek byl skutečně spojený se značnými ztrátami, hlavně techniky." Co to je za informaci, to přece nikomu nemůže vadit?! Zvýšíme daně a energetické odpustky, upravíme ceny másla, vajec a dalších potravin směrem nahoru, navýšíme ceny zboží v reakci na zvýšená americká dovozní cla ... a rozšíříme a znásobíme množství zbraní a munice pro naše ukrajinské přátele. Vždyť je to tak prosté, tak proč se rozčilovat nad nějakým investováním pár desítek miliard do války?
Na rozdíl od už skoro zapomenutého, státem řízeného, socialistického hospodářství, kdy byla většina zboží nedostatková a obstarávala se za úplatek nebo ze známosti tzv. "pod rukou", se dnes výrazně projevuje zcela odlišný fenomén a tím je, bojkot zboží neboli dobrovolné odmítnutí věci, která je jinak mimořádně oblíbená. Holt jiný kraj (jiná doba) - jiný mrav.
Do tohoto pořadu se hlásí dobrovolně mnoho manželských párů, zřejmě za vidinou snadno vydělaných peněz. Přestože velká část z nich končí předčasně nebo v slzách, tak stále čeká dlouhá fronta dalších zájemců si tento mimořádně oduševnělý pořad vyzkoušet na vlastní kůži. Ale že by jinak psychicky zdravý jedinec jen na základě příkazů režiséra, byť emociálně vyšinutého, po svém týdenním hereckém vystoupení spáchal sebevraždu, je skoro neuvěřitelné.
V situaci, kdy na Slovensku a v Maďarsku přibývají další ohniska nákazy, už i v blízkosti našich hranic, a vytyčené ochranné pásmo zasahuje i území Rakouska, bych očekával mnohem přísnější opatření na všech hraničních přechodech s oběma našimi sousedy. Pokud by nákaza zasáhla i ČR, došlo by k zákazu chovů, ztrátě pracovních míst v zemědělských regionech a růstu cen masa. Současně by byl zakázán export masa pro všechny české farmáře, min. na 12 měsíců od posledního utraceného zvířete ze zasaženého chovu. Fakticky by tak české zemědělství bylo vyřazeno z mezinárodního obchodu s masem min. na dva roky.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Úsměvně vyznívá konstatování Soni Spěvákové, že se sice podařilo vybrat od individuálních dárců 200 tisíc korun, ale potřebné služby v terénu, jako například právní podpora na ubytovnách a doprovody k lékařům, nebudou fungovat v takové míře jako předtím. Jinak řečeno: lidé přispěli 200 tisíci na chudé právníky, kteří by jinak zadarmo nehnuli ani prstem.