Tak si postaví mezisklady jako aliexpress, do EU to dojde jako paleta mixu zboží a po EU už jako balíčky. Jinak největším "parazitem" je při přímém dovozu z mé zkušenosti vždycky zásilková služba a její "poplatek za proclení", pravidelně vždy v ceně cla a daní.
Přizpůsobili se DPH, a clům od 0kč, oni se přizpůsobí i tomuhle a ceny na eshopech se ani moc nehnou.
Pro ostatní co nadávají na přeprodejce, zkuste si to sami, ani 500% přirážky na ceně nevyváží opruzování s českým zákazníkem podle českých zákonů ekomerce, zatímco číňanovi v číně stačí kašlat na chat.
Konečně si někdo vzpoměl, že tam mají taky kus francie? Divím se že se to nevytáhlo mnohem dřív na problematické migranty z celé EU, Francouzská Guyana je úředně stejná Francie jako Paříž nebo riviéra, takže žádná deportace do třetí země, hezky jenom z okresu do okresu (který je jenom shodou okolností francouzského státního uspořádání na druhé straně altantiku).
Jedna zkušenost s celoročními mi stačila (a to nebyly žádné budgety, ale Michelin CrossClimate2). Na sněhu to bylo v pohodě a nebál jsem se jet i do hor, ale v létě to bylo docela dost znát, hlavně když bylo velmi hezky s odpovídajícíma teplotama. Komfort cestování v hodně utrpěl, takže jsem se vrátil zpátky na kombinaci Letní+Zimní set (Continental Premiumcontact 7 a zimní budu nakupovat na podzim).
Dokud je to těžké pro všechny a bere se podle kapacity bez nějakého ostrého omezení tak je to dobré. Nejhorší je mít třeba na vysvědčení trojky protože chodíte na "těžkou prestižní školu" a lempl z pofidérní střední co má dobré známky za účast a proto aby škola nepřišla o akreditaci se na VŠ dostane bez příjmaček "za průměr".
Mnoho lidí totiž přišlo na to, že když se proti vám nikdo nepostaví, tak si můžete dělat co chcete. Motivace zaměstnanců naprosté většiny zařízení a insitucí dělat pořádně svoji práci se postupem času absolutně vytratila. Často díky mizernému ohodnocení a ještě častěji z vědomí, že když se do něčeho zapletou tak je jejich nadřízený obětuje a utopí. Proto si nikdo nechce dělat problémy když nemusí, chyby se přeci dějí pořád a nadřízení je mají radši než přílišnou horlivost.
A hodně lidí si toho už všimnulo a nebojí se otestovat morální a osobnostní pevnost protistrany a získat tím výhody na které nemají nárok, často to totiž vyjde. Slušné a sebejisté vystupování bez pochyb, že na danou věc máte nárok (ikdyž nemáte) dokáže ohnout mnoho pravidel...
Vypadá to že vedení této MP má dobrý obraz u svých podřízených a ti se proto nebojí prosazovat pravidla pro všechny, u mnoha jiných by první hlídka bez hlubšího zjišťování odjela a neřešilo by se nic.
V čem se liší uklízečka co pracuje ve škole od uklízečky co pracuje pro uklízecí firmu, případně kuchařka ve školní jídelně od kuchařky v restauraci? Tyhle pracovníky by měl financovat zřizovatel a ne MŠMT....
U učitelů ty plošné platy chápu, jinak by každý chtěl učit v Praze (což stejně chce) a do "regionů" by nikdo nešel. Ale proč by se cokoliv dalšího nemohlo financovat tržně (třeba jedna uklízecí firma pro všechny školy ve městě) nechápu.
Až nebudou na VŠ profesoři kteří se honosí schopností zlikvidovat 70% ročníku tak se možná image technik mírně změní. Matematika se sice okecat nedá, ale zjistit jestli člověk matematiku ovládá se dá mnoha způsoby.
O výuce programování a její naprosté zastaralosti se moc rozepisovat nebudu protože "na škole" se stejně programování pro praxi nenaučíte, nicméně je to hezká průprava na to až se bude člověk co umí programovat ucházet o místo programátora a přijde na pohovor "programátor z teamu" a bude vás zkoušet z pitomostí (a někdy i názvosloví) co potom stejně nikdo v teamu nepoužívá.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Hledal bych v tom spíš psychologickou motivaci. Když bude existovat takováhle třída sedadel tak najednou už turistická nebude "nejnižší a nejlevnější" a hned máte obhajobu proč za ni chcete víc peněz.