Pokud je rostlina jen nalomená, jde ji narovnat a v místě zlomu něčím zpevnit, třeba jednou nebo dvěma špejlemi, velmi volně omotanými nití nebo isolepou. Rostlina se zahojí a zpevnění jde celkem brzy odstranit. Když jsem vylamovala větší zálistky (vlky), píchla jsem je do země až po první listy a zalila, velmi rychle pustily kořeny a byla další úroda.
asi sedm let jsme bydleli na vesnici, kluk chodil ven s kamarády od sedmi, ale museli být spolu. Někdy se najedli všichni u některého z kamarádů, jindy mi přišli všichni k nám a dostali oběd u nás. Pak jsme se přestěhovali do města a do deseti let se musely děcka držet kolem domu, max. na blízké hřiště nebo v okolí.
Za život jsem byla u čtyřech gynekologů. Dvakrát doktorky, které se asi učily u Mengeleho, jeden doktor, výjimečně empatický, jemný a citlivý a nakonec jedna paní doktorka, která je tak neosobní a přitom zároveň jemná a skoro nic není cítit, že mě její chování uklidňuje a necítím se být otravný kus masa, ale respektovaný člověk.
Existují ostnaté pásy na vrch plotu proti kočkám nebo vodorovné volně rotující válce, přes které kočka nepřeleze.
Kočky nesnáší pach tee three oilu, takže kam ho kápnete, tam kočka nejde. Je olejovitý, takže v hlíně nebo máznutý na plot vydrží poměrně dlouho a velmi silný, takže ho stačí opravdu jen máznout prstem nebo pár kapek do vody v ostřikovači rozprášit.
Pokud dáte někam do rohu zahrady sypkou zeminu nebo větší hromádku štěpky, kočky by mohly chodit na záchodek tam, místo do záhonů. Lze tam i nakapat kozlíkové kapky, které je vábí a udělají místo lákavější než ten záhon.
Existují plašiče zvířat se senzorem pohybu. Možností je mnoho a nenásilných, jen popřemýšlet.
Rybenky jsou celkem neškodné, mají rády vlhkost a tmu a živí se zbytky rostlinných organických látek, má ráda papír, zbytky mýdla, celulózu, žere i plíseň v koupelně, ale vydrží hladem i rok. Pokud se nepřemnoží někde v knihovně, není potřeba je hubit, živí se i roztoči z prachu, takže i nějaký užitek mají.
Asi jsem už stará, protože pamatuju za mého dětství byla vejce jen bílá, později je postupně vystřídala vejce hnědá. Teď se zase vrací k bílé a je mi to naprosto jedno. Protože kvalita vajec je v tom, čím je slepice krmená a ne v barvě skořápky. Umožněte jim pastvu na trávě a uvidíte, jak budou žloutky oranžové a husté. Nebo jim přidejte aspoň do krmení sušené kopřivy, jsou obrovsky výživné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bububu, bojte se a plaťte supermarketům. Stejně z tohoto světa živí nevyváznete. Ještě nikdo svůj život nepřežil. A zemřít zdravá a nevědět na co, to by mě vážně naštvalo.