Objevil jsem jednu chybu v článku, a to, že jsme průmyslová země. Byli jsme, ale už dávno to neplatí. Průmyslníci zaspali dlouhá léta, aby si toto prvenství udrželi, a zaspali také spolupráci se školstvím, což vedlo k nedostatku praxe pro studenty a následně i k nedostatku pracovních míst pro mladé. A nejsou schopni nabízet zvýhodnění pro šikovné.
V dnešní době je mnohem důležitější všeobecné vzdělávání, ať už v technických oborech nebo humanitních. Každý podnik si dnes stejně své zaměstnance vyškolí sám, a v těch montovnách, které u nás převládají, to ani není nutné.
Ano, nechte děti, ať si vyberou svou profesi. Ty šikovné si poradí, průměrné se přizpůsobí a ostatní si poradí a najdou cestu. Dnešní generace není hloupá, jen je jiná než my, tak jak jsme my byli jiní pro naše rodiče. Právě pro jejich budoucnost jsme tento svět vytvořili, i když není dokonalý, a jsou takoví, kteří se snaží ho ničit v zájmu různých techno-zeleno-ideologií.
Nafoukly problém pro reklamní účely. Zde je odpověď AI na tuto problematiku:
Poděkování AI skutečně stojí energii, ale je to zanedbatelné množství v porovnání s celkovým energetickým nákladem konverzace.
Funguje to takto:
Když napíšete zprávu (včetně poděkování), celý tento text je poslán do datového centra AI.
Neexistuje žádný předběžný filtr, který by odstraňoval "zbytečná slova" nebo poděkování ještě před odesláním do AI datového centra. Veškerý váš text je zpracován.
Každý token (zhruba část slova) vašeho vstupu spotřebuje energii při zpracování, ale množství je velmi malé.
Mnohem větší energetická náročnost vzniká při generování odpovědi AI, protože to zahrnuje mnohem složitější výpočty než pouhé zpracování vašeho vstupu.
Takže z energetického hlediska je rozdíl mezi "Díky" a žádným poděkováním naprosto minimální v kontextu celkové spotřeby energie konverzace s AI. Pokud chcete poděkovat, klidně tak učiňte - je to přirozená součást lidské komunikace a nepředstavuje to významnou energetickou zátěž.
Nevím, proč se stále dokola rozebírá, co se v minulosti stalo, místo abychom se soustředili na současné problémy, které nás trápí. Dnes bychom měli být schopni to zvládnout mnohem lépe, kdybychom měli vůli a ochotu.
Bohužel se často setkáváme s opakujícím se názorem: „A proč bych to měl udělat já? Proč bych to měl podporovat já?“ Tento postoj pouze odráží pasivitu a nezájem o společné dobro. Je snadné hledat výmluvy, proč se do něčeho neangažovat, ale tím se situace nezlepší.
Pravda je, že žijeme v sobecké době, kdy bychom chtěli mít všechno, ale pouze za podmínky, že nemusíme pohnout prstem. Mnozí z nás si přejí změnu, ale málo kdo je ochoten udělat první krok. Každý z nás má moc ovlivnit svět kolem sebe, není třeba se vymlouvat nebo nadávat na Husákové dětí.
Elektromobily nejsou drahé pouze díky vysokým nákladům na výrobu, cena baterií tvoří největší část nákladů. Kdyby byly elektromobily prodávány za spravedlivou cenu, mohly by konkurovat spalovacím motorům a tím by nastaly zásadní změny na trhu.
Příkladem může být nástup LED žárovek, které postupně snížily spotřebu energie na osvětlení až o 80 % . Tento pokles měl významný dopad na energetický průmysl a přispěl k úsporám jak pro domácnosti, tak pro firmy. Energeticky průmysl musel dorovnat tuto ztrátu "jinak".
U elektromobilů si však nechtějí dovolit opakovat chybu a vědí, že pokud ceny příliš klesnou, může to destabilizovat trh. Proto se musí držet určitého cenového rámce. To má za následek, že lidé nemohou dosáhnout energetické nezávislosti ve větším měřítku, protože zůstávají závislí na nákupu buď elektrické energie, nebo paliv.
Tak se elektromobily, ačkoliv nabízejí ekologičtější alternativu, stále mají problémy, které brání jejich masovému rozšíření. Je vidět že lidí nechtějí přijmout aktuální ceny které neospravedlňují nedostatky elektromobilu vůči spalovaků.
Kolik nových lidí bylo třeba, aby nahradili neandertálce? Když je nahradili, proč stále každý druhý člověk od určitého věku vykazuje rysy neandertálce? Co když je všechno jinak? Možná se ukáže, že naše představy o neandertálcích a jejich vyhynutí jsou příliš zjednodušené. Měli bychom zkoumat nejen genetické, ale i kulturní a ekologické faktory, které mohly ovlivnit naše předky a jejich interakci s neandertálci. Možná jsme si více podobní, než jsme si dosud mysleli.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Mohla byt jen náhoda, nebo nešikovnost pilota.