Pane prezidente, doufám, že nečtete příspěvky v téhle přiblblé diskusi našich přitroublých voličů. Souhlasím s vámi, že když nebude vyřešen otevřený problém mezi USA a RF nebude bohužel UA svobodná. Je mi ale líto, že USA prakticky UA do války zatáhly a teď od ní dávají ruce pryč. Neumím si představit, že bych měl opustit svůj domov a odjet někam na konec světa jen proto, abych přežil. Zkuste to mít na paměti. Byl jste zde v rodině vaší první paní a tak byste mohl mít pochopení pro lidi žijící na malém území ve Střední Evropě. My nemáme žádné velmocenské choutky. Zkuste nás nechat na pokoji, než si vyřídíme naše domácí hádky se zpitomělými libtardy.
Panebože, a on snad někdo čekal, že Zelenskij zavolá a Putin ochotně přiskočí a podepíše cokoliv? Takovéhle jednání vyžaduje dlouhodobou přípravu a šéfové jezdí až na závěr podepsat, co dojednali předchozí podržtaškové a odsouhlasili politici na obou stranách. Snad si někdo nemyslí, že na jednání na takové nejvyšší úrovni se jezdí dohadovat nějaké podrobnosti, ne-li zcela zásadní věci, a to v nějaké týdenní lhůtě přípravy. Možná, že to očekával Zelenskij, ale to vlastně není politik, ale komik a tomu odpovídají jeho očekávání. A hlavně - nejdříve si zakáže vlastním výnosem jakékoliv jednání s Ruskem a teď nasazuje Rusku psí hlavu, že neskáče podle jeho not. Kdyby podepsal tu smlouvu v únoru 2022, tak měla Ukrajina o statisíce mrtvých méně a měla prakticky celé své území až na Krym. Teď jí možná zbude jen bezpodmínečná kapitulace a návrat do matičky Rusi. Protože kdo věří, že UA porazí Rusko je naivní blázen. Myslel jsem si, že tu válku lze ukončit diplomatickou cestou, když všechny strany přijdou k rozumu, ale dnes vidím, že konec bude zřejmě jen až ho vyhlásí vojenský vítěz. A že by to byla UA i s pomocí KoZa se mi nechce věřit, s ohledem na katastrofický ekonomický úpadek EU. Ale možná, že z nás Uršula vydojí víc, než jsme si mysleli. Jen bych nerad, aby to byli i naši lidé.
Koukal jsem se na kus toho "amerického" vystoupení kandidátů "SPOLU" a bylo toho až moc. Opakování stálých frází, jak je vláda úspěšná, přestože reálná čísla hovoří o naprostém opaku. Jak jsem pochopil, podle mladistvých nadšených tváří a profesionálních mávátek a hesel, tak se jednalo o slezinu především voličů narozených po listopadu 1989, tedy lidí s min. zkušeností se strastmi skutečného života, většinou žijících v mamahotelech a válčících na internetu z gauče. Bohužel se obávám, že právě na takové voliče cílí pětidemoliční válec a budou tak rozhodovat o naší budoucnosti. Že půjde i o jejich budoucnost je jim dnes zřejmě vedlejší, teď jde o to porazit "základní problém české politiky" a to je Babiš. Je to smutné, ale je to tak. Takže jsem celkem spokojen, že u toho už nebudu, je mi jen líto vnoučat.
Jako celoživotního sparťana mě porážka samozřejmě mrzí, zejména proto, že jsme vítězství nešli dost naproti. Nevím jaký je problém ve sparťanské kabině, ale jako pouhý fanoušek, bez dalších informací, to beru jen jako prostý fakt. Ale ať se v té kabině děje cokoliv, rád bych hráčům připomněl jeden výrok bývalého šéfa mé manželky - když už nechcete pracovat za to co máte, pracujte alespoň za své nadstandardní platy. Mě jako fanouška Sparty to jistě neodradí, fandím Spartě od školních let. Ale sympatie se těžko získávají, ale lehko ztrácejí. A ty jejich platy jsou dost závislé nejen na prodeji vstupenek, ale bohužel i na přístup do reklam, což je dnes zřejmě nejvíce rozhodující (ale i nenáviděný) faktor financování sportu, a tím i sportovců. Takže chlapci vzmužte se, zkuste oživit svoji reklamní popularitu nejlépe výborným výkonem a vše bude v pořádku. Jinak vám zbude jen fňukání nad vlastním mizerným výkonem a nám přemýšlet, jestli vám má cenu fandit.
Pořád nemohu pochopit to nadšení na naší politické a veřejné scéně pro totálně zkorumpovanou zemi adorující nacistické veličiny a symboly. Myslel jsem si, že podpora nacismu je u nás trestná, ale zřejmě jsem se spletl. Když to podporují vládní představitelé, tak je to asi trochu jinak. Možná by se na to dívali jinak, kdyby v jejich rodinách byly nějaké oběti z německých koncentračních táborů. Dnes to spíš vypadá na snahu oslavovat nacisty , že nás bránili proti ruským bolševikům. Až na to, že ti ruští bolševici nechtěli vyhlazovat Slovany a Židy, neprovozovali koncentrační tábory. Měli jistě jiné vážné chyby, ale nedosahovaly německé dokonalosti.
K tomu vysvětlení pana Dostála a odkazu na paměť jeho rodičů. Já se narodil 2 roky po válce, kterou moji rodiče prožili v Sudetech, otec jako pracovně nasazený v dnešní Lovchemii. O válečných časech mi často rodiče vyprávěli, a to je zřejmě i podstata odkazu pana Dostála. Jestli se to někomu zdá směšné, jeho věc. Podle mě je naprostá ostuda, že do Moskvy nikdo z našich oficiálních představitelů nejel, nelze srovnávat situaci po válce se situací dnes, která je min. velice problematická v tom, kdo je za tu dnešní válku mezi bratrskými Slovany zodpovědný. Možná by si měli zdejší diskutéři zkusit představit situaci ve společnosti, kdy bezprostředně po válce, kdy si nikdo nebyl ze dne na den jist životem, přijede Rudá armáda na tancích a vyžene zbytek německých nacistických hord, jejichž cílem bylo vyvraždění českého obyvatelstva. Dnes se vraždění německých nacistů publikuje málem jako osvobození od ruské nadvlády. Až na to, že za ním jsou tisíce mrtvých z plynových komor koncentračních táborů. Pan Fico má můj obdiv, že přes svůj zdravotní stav po atentátu a přes neskutečnou kampaň proti němu ze strany nových fašistů (říkají si liberální demokraté), do Moskvy odcestoval. Děkuji, na rozdíl od našeho prý ministra zahraničí, ale spíše jen papouška bruselských poslaneckých lavic .
Pro pana Hradílka - kdyby nebylo Rudé armády, tak jste dnes těžko mohl závodit, protože byste možná nebyl. Víte vůbec co je to kolaborant? Pan Dostál jede do Moskvy proto, že nechce, abychom byli považováni jen za nevděčníky. To není žádná kolaborace, ale povinnost slušného politika. Pro paní Nerudovou - svými stupidními výroky devalvujete vysokoškolské studium, kterým se honosíte. Lépe byste udělala, kdybyste se neustále necpala do povědomí veřejnosti, to, že jste se prodrala do EP je zjevně maximum vašich možností, ale nehovoří to nic moc o vašich event. schopnostech, protože o většině poslanců EP nelze říci nic lepšího než o vás. Měla byste spíš mít na paměti, že vaše žvanění má zřejmě špatný vliv na okolí vašeho syna, který asi zakouší dost krušné časy od svých spolužáků. A zajímalo by mě co na vaše plky říká váš otec.
Nevím co se ve Spartě stalo, ale ty poslední zápasy (Plzeň a Jablonec) byla jedna veliká hrůza. Vypadá to, že se vrátily staré časy a ve Spartě opět nic nefunguje. Dnes jsem koukal na ten Jablonec a nevěřil jsem svým očím. Tým hrál zcela bez zájmu, na náhodu a v obraně odfláknul, co se dalo. Proboha, vždyť ti kluci mají nepochybně slušné platy, to nemohou hrát alespoň za ty peníze, když už je pro ně moc hrát za Spartu? Nechci svádět vinu jen na trenéry, kteří určují taktiku a vedou hráče v tréninku, ale to snad není normální, aby po dvougólovém vedení z prvního poločasu pokračovalo mužstvo ve stejné tragédii i po částečném vystřídání ve druhé půli. Tady je podle mě rozhodně vina na trenérech, kteří neumějí změnit systém hry a neumějí hráče nabudit na zápas. Fakt netuším, co se v té kabině děje, ale připadá mi to, jako by se vrátil Stramaccioni. Nevím, jestli ten malér způsobují zahraniční hráči, kterých je ve Spartě víc než dost a já bych osobně uvítal, kdyby základ ve Spartě tvořili více tuzemští hráči, kteří více chápou roli Sparty ve zdejším fotbale. Nic proti zahraničním, dnes to bez nich asi opravdu nejde, ale jejich zájmy jsou především dostat se do nějaké lepší ligy než je ta naše kaprliga. Jsem zvědavý co dokáže v letním přestupním období Rosa s bráchou. Dnes jsem viděl jen jednoho fotbalistu a to byl Michal Beran.
Proboha zarazte už Lipánkovi jeho politické kroky, dejte mu dudlík a uložte ho ke spaní, dřív než nás v rámci své aktivity zavede do války s celým světem. Co chce revidovat ve vztazích s Čínou? My nějaké vztahy, kromě nadávek máme? Ledaže by chtěl pomoci rozšíření obchodních styků s touto dnes již zřejmě největší ekonomickou velmocí světa. Což z jeho dosavadních keců rozhodně nevyplývá (nejdřív chce porazit Rusko a pak si to prý vyřídí s Čínou). Protože celý svět si nachází cestu k Číně, Rusku a Trumpovým USA, zato my hledáme cesty, jak s těmito velmocemi jít do války. Má na své ministrování on a celá vláda cca 5 měsíců, tak by jim měla sněmovna zakázat dělat ještě nějaké nezvratné politické kroky. Už jich za svého působení provedla tolik, že příští vláda bude moci jen napravovat. Takhle je to totiž u nás vždy, když se mění osazenstvo Strakovky. A to zas bude řečí!
Asi dostanu pořádnou čočku, ale s panem Rubiem naprosto souhlasím. Utrácet prachy za válku Ukrajiny proti Rusku je nesmysl, kterému mohou věřit jen naši veleduchové ve vládě a další v EK. Senilní Biden a jeho poradci válku začali, (nenuťte mi věřit, že prvotním agresorem je Rusko), tak by měla nová politická reprezentace USA tuhle ostudnou válku ukončit a věnovat se podstatnějším problémům, než je integrace UA do NATO, nebo obrana jedněch Slovanů proti jiným Slovanům. Němci se musí chechtat, jak se těch hnusných Slovanů zbavili, bez vlastního začlenění do té války, aniž by museli restartovat své koncentráky. Z dosavadního působení nové USA administrativy mám pozitivní dojem, že jim konečně jde o normální život, bez stupidních přívlastků, tak , jak jsme léta letoucí vnímali USA jako garanta svobody myšlení a podnikání. Svět by se měl vrátit k normálu, k hodnotám jako je rodina a etické chování. V tom je základ lidské existence a ne v nějakých šílených vizích o změnách biologického pohlaví, nebo klimatických změnách, které provázejí tuto planetu od věků, bez ohledu na činnost člověka. A zajímalo by mě jak ti klimatičtí aktivisté nahlížejí na to, že tohle nové klimatické náboženství zasahuje prakticky jen Evropu. To je "uhlíková" stopa nebezpečná jen díky Evropě? Že na to ostatní svět kašle nevadí?
Nevím, kam se ti lidé přestěhovali. My jsme se s manželkou přestěhovali do takové osady, spíše polosamoty. Hlavně, aby naše kočička neskončila někde pod koly aut. To se podařilo, dnes ale máme trochu problém, že je tu větší samota a klid, než jsme čekali. Ale nestěžujeme si. Soused kolem nás jezdí s traktorem, ale když máme nějaký problém, tak vždycky pomůže. To v městě nenaleznete. Největší přínos je, že sice máme internet, ale nijak nás moc nevzrušuje. Používáme ho jen když ho potřebujeme. A to je výhra! Dnes si myslím, že největší chyba současné civilizace je dostupnost internetu a sociální sítě. Kam se hrabe Rudé právo. Kdo není dnes v té správné skupině, je ztracený.
Tak za prvé - Agrofertu tu dotaci musel někdo potvrdit. Nevím, kdo byl v té době kompetentní osobou, myslím si, že pan Bendl jako ministr zemědělství za ODS (ale nejsem si jistý).
Za druhé - když paní Hovorková hlásá, že viník by měl neoprávněnou dotaci vrátit, tak bych jí rád připomněl všeobecně známou skutečnost, že se tak stalo.
Nejsem rozhodně přívrženec Babiše a nikdy bych jej nevolil, protože má na prvním místě Agrofert (pochopitelně) a nikoliv ČR. Ale tahle deset let trvající dehonestující demagogie už mě tak štve, že jsem napůl ochoten ho volit. Je jasné, že ten váš plátek by se bez potřebné finanční výživy ze strany současné vlády neobešel a vy tedy musíte psát ty bláboly, co píšete. Nevím jestli máte rodinu a děti, ale pokud ano, tak si připomeňte, že ty monstrózní dluhy současné vlády budou platit ony. Vy to svými kdy bohužel podporujete. Já už budu v klidu odpočívat v hrobě.
Nebyl jsem nikdy volič ODS, ale po odchodu pana Zahradila z té neuvěřitelné koalice hňupů, bych uvítal, kdyby zahraniční politiku ČR vedl někdo tak schopný a kompetentní, jako pan Zahradil. Po Lipavském všechno dobré, bez urážlivosti. Pan Zahradil, je podle mě ideální ministr zahraničí pro stát jako je ČR.
5
Sledujících
3
Sleduje
5
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Moc nechápu jak je Sparta v současné době řízena. Jak jsem pochopil, tak sportovním ředitelem je Tomáš Rosický, generálním ředitelem je pan Čupr a šéfem skautingu je Jiří Rosický. Moc nechápu pozici Tomáše Sivoka. Mám jen pocit, že v těch kompetencích k řízení Sparty je hodně zmatku. Neumím si představit jak pan Křetínský řeší podobné situace ve svých obchodech s evropskými elektrárnami. Osobně bych uvítal, kdyby se konečně na Spartu vykašlal, jako majitele Sparty získal nějakou akciovou společnost, obdobně, jako to řeší v SRN a nechal řízení tohoto nejstaršího českého klubu profesionálům. Jen moc nechápu, jak v téhle bramboračce dokázal fungovat a úspěšně pan Priske.
3 odpovědi