A neměl by ten cíl být, že jsi jsou všichni rovni? Když jsi jsou všichni rovni, tak přece pak není potřeba zdůrazňovat něčí práva? Jako zaměstnavatele by mě mělo zajímat, jak jsou lidé šikovní a chytří. Ne počítat, jestli jsem splnil kvótu na muže, trans, LGBTQ+, černochy a asiaty atd. Aby se pak místo člověka do konstrukce nehledala LGBTQ+ černá žena a případná znalost konstruování byla nepodstatná, jen aby podniky nedostaly pokutu za nevyváženost.
Sankce se obchází vždycky. Akorát je pak komplikovanější a dražší to zboží sehnat. Níkdy není nic 100% a zvlášt, když má rusko v okolí bývalé "spřátelené" satelity, tak není ani moc komplikované to embargo obejít. Drogy se taky dostanou všude, i když jsou zakázané a daleko více hledané, alkohol za prohibice také v USA šel "sehnat". Méně lidí si to zboží může dovolit, ale sehnat jde. Proč tedy rusko zavádí potravinové lístky s tím, že část obyvatel nemá na základní potraviny, když embargo a válka na ceny v rusku nemají vliv? Luxusní zboží, kterého se prodá pár kusů a není problém ho propašovat bych nebral jako ukazatel toho, jak embargo funguje. Navíc GYM byl zásobovaný luxusním zbožím i za totality - byla to taková luxusní výkladní skříň o které byl článek třeba i v učebnici ruštiny.
Neměli by odpůrci EU a podpory Ukrajiny spíše slavit? "Konečně" se našel Čech, který podojil státy EU a přinesl přes miliardu do české kotliny. Německo se o to tak zajímá, protože velká část financí na nákup těch granátů šla od nich a od dalších států v EU, česká republika je v podstatě jen prostředník a zprostředkovatel.
Zredukovat státní aparát a hned bude volné pracovní síly dost. Baťa si stěžoval na přebujelý stát v době, kdy na jednoho státního zaměstnance vydělávalo 10 nestátních, že to zbytečně zvyšuje daňové nároky a snižuje konkurenceschopnost. Teď na jednoho státního zaměstnance vydělávají jen 4 lidé. Takže z daní připadajících na jednoho nestátního zaměstnance se musí uživit skoro 1/2 důchodce a 1/4 státního zaměstnance.
Mně přijde nejjednodušší nakoupit, zaplatit a jít. Cokoliv navíc je otravování zákazníka, sbírání dat o něm. Zákazníku, dej mně všechny data o sobě a já ti dám drobnou slevu. Moc to nezabralo, tak jedou na druhou stranu, nechceš nám svoje data dát, tak začneme zdražovat věci pro ty, kteří to nechtějí.
200Kč mně nezruinuje, princip nezávislého zpravodajství chápu, na to nemám problém přispívat. Proč by ale pod to měli být zahrnuté další pořady? Pořady, které zvládají pouštět i jiné televize? Vždyť programy Primy a Novy mají skoro stejný programový obsah a zvládají to bez poplatku. Reklamy na Čt stejně jsou. Není to pak nekalá soutěž? Proč to třeba nerozdělí na zpravodajství placené z veřejných peněz a ostatní programy ať se uživí z reklamy, jako jiné stanice, když tam ty reklamy stejně jsou?
Pochopím, když by státní nezávislé médium mělo na starosti zpravodajství a na to se přispívalo - na to by stačila čtvrtina stávajícího poplatku. Aby byli informace z domácí nebo zahraniční politiky "nestranné". Oddělit zpravodajství a ze zbývající většiny udělat normální komerční televizi - ať si ji platí ten, kdo se dívá. Nechápu ale, proč mám přispívat na drahé sportovní přenosy, pořady typu stárdence, nekonečné seriály, když podobný obsah zvládají jiné kanály jen z příspěvků z reklamy, nebo za malý poplatek. Rád bych si platil jen ten obsah, co mně zajímá a ne abych platil něco, co mně nezajímá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak proto chtějí dětem s diabetem prvního stupně seškrtat příspěvky na senzory. Docela by mně zajímalo, co je náplní jeho práce, že si za to zaslouží tolik peněz, kromě škrtání peněz pro nemocné děti?