Rozsudek odvolacího soudu na věci nic nezmění. Pokud soud potvrdí prvoinstanční rozsudek, kauza pravomocně končí. Pokud soud rozsudek zruší a věc vrátí k novému projednání, končí kauza také, jelikož Andrej Babiš získá v září jako nově zvolený poslanec také novou imunitu. A nová sněmovna bude mít takové složení, že jej imunity na 100% nezbaví.
To je dobře. Kdyby seděl u nás na 15 let, mohl by si po polovině trestu požádat o podmíněné propuštění a za 7,5 roku by byl venku. Nevím, jak to mají s podmínečným propuštěním v JAR, ale i kdyby to tam bylo stejné, musí si odsedět alespoň 18,5 roku. Takže se do českého kriminálu dostane už jako starší pán a třeba mu to v souhrnu vydá na doživotí.
Já žasnu, jak pan Havlíček, který byl kromě jiného i ministrem průmyslu a obchodu, může tvrdit, že dopad amerických cel bude minimální. Mám obavu, že bohužel zanedbatelný nebude. Třeba včera byla reportáž, jak moc cla poškodí Volkswagen, který do USA vyváží poměrně významně. A i když škodovek se do USA tolik nevozí, tak jednak může Škodu poškodit, když bude mít problémy hlavní firma v koncernu, ale hlavně řada firem v ČR vyrábí díly do Volkswagenů. Po green dealu je toto další rána pro automobilový průmysl. Jinak nechápu, proč někdo motá dohromady Trumpova cla právě s green dealem. Ano, green dealem si škodíme, ale nevím jak nám Trumpova cla v této věci pomohou, snad mohou mít radost jen škarohlídi, kteří razí heslo čím hůře tím lépe. A co se týče odvetných opatření, tak ta podle mě zákonitě přijít musí, jinak ukážeme svoji ohromnou slabost a psychopat Trump bude vítěz.
Ono je to celé jinak, než se píše v článku. Statisticky je nejvyšší porodnost v těch nejchudších státech jako třeba Sýrie, nejnižší v nejbohatších státech jako je Švýcarsko. Pro chudou rodinu není totiž další dítě takový problém jako pro bohatou. Jestli se jich v malé chaloupce mačká 5 nebo 6 vyjde nastejno, nějaký ten chleba navíc seženou, dítě oblečou do obnošených hadříků po starších dětech a maminka je stejně bez práce, pracuje jen otec. V bohatých rodinách se řeší aby měli vlastní bydlení, každé dítě svůj dětský pokoj, jak bude finančně náročné, když maminka půjde na mateřskou, jak zvládnout odletět s děckem na dovolenou, jestli si budou moci dovolit zaplatit 5 kroužků atd. Proto jim přijde, že si nemohou dítě dovolit, protože by jim klesla životní úroveň. Takže snížení porodnosti není důsledek toho, že se máme špatně, ale toho, že se máme dobře. Spoustu lidí se mnou nebude souhlasit, ale zamyslete se prosím nad tím.
Já bych osobně o takových věcech také raději jednal bez kamer a mikrofonů. A po neveřejném jednání mohl být například společný brífink koaličních i opozičních stran, kde mohli uvést obecně na čem se shodli, aniž by přitom prozradili nějaké konkrétní tajné informace. Skutečnost, že ANO s SPD neveřejné jednání ignorovali, svědčí o tom, že jim vůbec nešlo o to projednat věci týkající se obrany naší země. Chtěli mimořádnou schůzi použít pouze jako předvolební kampaň, kterou by měli díky televiznímu přenosu zcela zdarma.
V novodobé historii státu jsme se agresorovi nikdy nebránili. 1938, 1939, 1968. Vždy jsme uznali, že protivník je silnější a občané i armáda byli vyzváni, aby okupačním vojskům nekladli odpor. Tedy aktuálně nelze čekat asi změnu i když si to prezident zbožně přeje. Sám nevím, co je správně. Podrobit se agresorovi a přijmout jeho diktát je zajisté problém a nesvědčí to o žádném velkém vlastenectví. Na druhou stranu argument, že jsme kapitulací zabránili většímu krveprolití, také nelze úplně pominout.
1. Původně kdysi dávno měla vést D4 z Prahy do Strakonic, protože silnice I/4 vede z Prahy do Strakonic a dále na hraniční přechod Strážný. Proto také všude v Praze je značen pouze cíl Strakonice. Z Nové Hospody do Písku jde o silnici I/20, která vede ze západních Čech přes Písek na České Budějovice. To, že silnice směr Písek vede z Prahy rovně a na Strakonice se musí odbočovat, bylo politické rozhodnutí při rekonstrukci křižovatky Nová Hospoda cca před 20 lety. Díky tomu se také vytvořila poměrně nebezpečná křižovatka, která se teď má znovu předělávat. V úseku do Písku se pak vybudovala 4 pruhová silnice I. třídy.
S článkem nesouhlasím. Sice dáváte za vzor Německo, ale tam se řidiči chovají ohleduplněji než u nás a navíc na spousty úsecích je rychlost stejně omezena značkami. Na dálnici je hlavním problémem skutečnost, že jí užívají vozidla s velkým rozdílem v rychlosti jízdy. Kamiony jedou 80 km/hod., autobusy zpravidla 100 km/hod., osobní auta 130 km/hod., někdo zajisté více, někdo zase měně. Zvýšením rychlostího limitu se zvýší počet situací, kdy vozidlo předjíždějící v levém pruhu jedoucí cca 100 km/hod. (např. zmíněný autobus) bude rychle dojeto autem jedoucím třeba 180 km/hod. Pak jsme svědky, jak nervózní řidič zezadu prudce brzdí, bliká, troubí... Jiné by to bylo u 3 pruhových dálnic v každém směru, ale těch je u nás hodně málo. Dalším důvodem regulace rychlosti je zmírnění následků dopravních nehod, náraz v rychlosti 180 km/hod. je opravdu devastující. Mě se naopak po nové D4 teď jezdí dobře, řidiči se bojí měření, dodržují 130 km/hod. a provoz je díky tomu naopak plynulejší.
Současné pracovní právo je postaveno na předpokladu, že tím slabším ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel je zaměstnanec. Proto obsahuje nesymetrie ve prospěch zaměstnanců. Zaměstnanec může dát výpověď bez udání důvodu, zaměstnavatel nikoliv. Otázkou je, jestli se doba nezměnila natolik, že tím slabším je nyní často zaměstnavatel. Najít zaměstnance je problém a najít schopného zaměstnance, to je přímo výhra v loterii. Problém je, že výpověď bez udání důvodu by měla podporu jen podnikatelů, majitelů firem a šéfů. Tedy je pár procent voličů. Ostatní voliči - zaměstnanci se této novinky bojí, byť většina z nich zbytečně. Proto návrh na výpověď bez důvodu nemá šanci projít.
Stačí trochu přemýšlet. I kdyby pan Šimečka vyhrál příští parlamentní volby na Slovensku, stane se premiérem někdy za tři roky. I kdyby nakrásně slíbil prezidentu Zelenskému vojenskou pomoc, tak by to mohlo být až v tomto časovém horizontu. Jelikož vůbec nikdo netuší, jak to bude na Ukrajině za půl roku, natož za 3 roky, nedával by takový slib aktuálně vůbec žádný smysl a pro Ukrajince by byl zcela nezajímavý. Tedy je patrné, že k ničemu takovému při jednání o obou politiků patrně nedošlo, protože by takové prohlášení v tuto chvíli jednoduše ani pro jednu stranu nedávalo žádný smysl. Výroky Roberta Fica tak opět bohužel vypovídají o tom, na jaké voliče cílí...
Mě to bohužel přijde už dávno, že jako západ se na jednu stranu pochopitelně bojíme vítězství Ruska, ovšem na druhou stranu se bojíme i porážky Ruska. A proto dáváme Ukrajině takovou podporu, aby hned tak neprohrála, ale zase ne takovou, aby měla šanci Ruské okupanty ze svého území vytlačit. V podstatě už 3 roky si jen kupujeme čas, který nás stojí nejen peníze, ale především prolitou krev statisíců vojáků i civilistů na obou stranách.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Za mě bylo problémové chování Eduarda Beneše i v roce 1938. Je hezké, že založil exilovou vládu, ale podle mě měl v těžkých chvílích zůstat doma s národem, i za cenu, že to nemusel přežít.
1 odpověď