Jak jsem to dělal i jinde. Není problem otevřít aplikaci, udělat screenshot (některé aplikace to mají zakázané, ale jde to buď vypnout v nastavení nebo není problém udělat jiným mobilem fotku) ten screenhot jsem si nahrál do PC a pak si ho zabrazil na monitoru a oskenoval mobilem do Stocard. Původní aplikaci pak odstranil. Čárový kód je jen řetězec čísel, QR už je složitější, ale stále jen řetězec znaků přeložených do strojového kódu a je úplně jedno z čeho si někdo další ten řetězec oskenuje, z papíru, kartičky nebo mobilu. Pokud doložíte svoji identitu k naskenovanému kódu občanským průkazem není co řešit. Odmítnutí skenovat z papíru je jen neznalost, stejně jako jsem se hádal v Lídlu, že mi neuznali vytištěnou oskenovanou účtenku, protože původní po roce už je nečitelná. Na účtence jsou všechny informace (datum, kód transakce apod.) abych dokázal, že platbu jsem dělal já, když chci reklamovat zboží.
Já se hádám ohledně předpisů celkem rád, ale spousta lidí kolem mne prostě ne. A oproti krokům co popisujete je vlastně asi jednoduší vyzvednout si nálepku. Taky to neřeší případy, lidí, co aplikaci mít nemohou(třeba kvůli starému os). Nevím, jak to implementuje ISIC, ale třeba u kuponu lítačky by to nefungovalo, protože qr kódy se mění a mají jen omezenou dobu fungování.
Souhlas, a plati to i v zájmu staršich občanů, někteři též nemaji chytrý telefon,a obcas se na ně pal zapomina, kdyz některe aplikace jsou pouze pro chytré telefony ořipadne PC. Má babička bohuzel chodí kolem PC obloukem, naštěsti to k ni mam teď pár stanic tramvaji, ale pak se občas ptám co komu ti starší udělali❓️
Babička studuje univerzitu třetího věku, že má ISIC?
Škoda, že jsou plusy tohoto opatření zmíněný až na úplném konci v nepoměrně kratším odstavci. Přitom tam je i napsáno, že petici podepsalo 1000 uživatelů karet z celkových 650k. Nepřináší to úplně rovnoměrně informace.
Nemalé množství vlastníků karet jsou nezletilí (karty fungují i na SŠ a některých ZŠ), takže petici podepsat nemohou. A podepsat petici vyžaduje výrazně více práce, než ji nepodepsat, tedy porovnávat čísla je v tomto kontextu absurdní.
Pokud je nutná aplikace, tak jde vlastně jen o možnost, kde se zobrazí QR nebo čárový kód, protože prodlužování platnosti tímpádem je pouze elektronicky a nikoliv přes nálepku. Takže vlastně stačí s sebou nosit jen ten QR nebo čárový kód někde vytisknutý o ničem jiném to není. Nebo mít screenshot v mobilu nebo mít ho nahraný do Google Wallet, Stocard nebo Portmonky a pokud původní aplikace nic dalšího nenabízí, tak zbytečné ji mít na instalovanou.
To spíš nejde, aplikace je zabezpečená, aby to z ní spíš nešlo tahat ven. Navíc pochybuji, že by mi průvodčí jako isic uznal náhodný vytištěný qr kód
A mohl bych vidět člověka na VŠ bez chytrého telefonu? 😄
Často to není o absenci chytrého telefonu, ale aplikace Isicu podporuje jen celkem nové verze operačních systémů Android a IOS. Můžete mít chytrý telefon, ale třeba jen trochu starší (stačí pár let), nebo jiný systém na něm, a už také aplikace nespustíte
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ne oovinne to vazne neni. Ale zase neni povinnosti vyvojaru podporovat kdejakou prapodivnou odnoz OS. Pokud chce normalne jako clovek fungovat, tak se holt bude muset prizpusobit.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
1) tenhle problém přeci kartičky s nálepkami řeší
2) tohle je hodně důvod čím dál tím silnějších inicitiv, aby kód veřejných služeb byl open-source, díky čemuž si ho kdokoliv s nepodporovanou verzí třeba OS může zkompilovat pro sebe (nebo to někdo jiný udělá za něj). Viz třeba iniciativa public money, public code.