Problém je, pokud protivníkovi nestačí poklona, ale chce celý národ zničit. (Jak jsme slyšeli, žádná Ukrajina neexistuje, je to Malorusko.)
Rozpad Československa byl právě opačný případ. Tam nikdo nechtěl krást cizí území. Prostě se dva bratrské národy v dobrém rozešly, každý po svém. Pak jsme se zase sešli (v EU).
záleží jestli zničení národa znamená změnu gubernátora nebo plynové komory. My jsme byly dlouho jen součást mocnářství, Polsko několik staletí neexistovalo. Ono takové Sudety, Kosovo, Krym, Kypr, Slovensko, Afghánistán nebo Donbas si různí lidé vysvětlují různě.
Jasne xd Znovu - obcané jak oni tak i my mame povinnost k vlastní zemi. Nejak nechapu, proc je to pro lidi nepochopitelné.
je zajímavé že ukrajinské ženy takovou povinnost nemají (což se správné) proč by jí měli mít muži. Nechat se zabít protože všude na planetě kde se můžeme narodit je nějaký stát? Ten stát mi život nedal tak proč si myslí že mi ho může brát?
Jakže to o tom není? O tom to právě je. Tvrdíte, že kdo nechce bojovat, má uznat porážku.
Pokud byste čistě hypoteticky byl prezidentem a Rusko chtělo 30% území ČR výměnou za mír, uznal byste porážku a dal mu co chce? Ano nebo ne?
Tak já bych bojoval, pokud by byli občané ochotní bojovat a měli čím a za co. Tj. v případě že by došli dobrovolníci kapituloval bych. Tak to bylo v celých dějinách, ne vždycky králové nechali zdecimovat svůj národ, uznali, že není šance a jeli se poklonit před protivníkem. Naopak podle vaší logiky když chtěli Slováci 1/3 Československa měli jsme to řešit jak Jugoslávie?
Ukrajinci by si měli rozmyslet, co vlastně chtějí. Na jedné straně veřejné mínění tlačí na Zelenského, aby nedělal územní ústupky, na straně druhé se nikomu nechce to jít vybojovat a báby ječí, kdykoliv se vojáci pokusí odvést nějakého vojáka do uniformy. Tak co vlastně chtějí?
Pokud se ovšem rozhodnou pro potupnou kapitulaci, bude to znamenat, že se Putin oklepe, dozbrojí, vycvičí další vojáky a Ukrajinu dorazí. A pak bude pokračovat na Evropu.
U nás by bylo třeba vyjít vstříc nacionalistům, kteří chtějí vyhnat Ukrajince do ukrajinské armády. Ukrajina tak dostane své vojáky a pak nám bude ouzko, protože nám budou chybět tisíce lidí na místech, která nikdo z našich nechce dělat. Stavebnictví půjde do kytek, nemovitosti skokově zdraží, nebudou lidi ani v automobilovém průmyslu a Škodovka se začne trvale redukovat - bude to další důvod kromě toho, že chtějí vyrábět jen elektrovozy. Definitivně se zavřou některé provozy a Škodovka postupně zanikne. Jsme na nich už dnes životně závislí, ale od lidí schytávají jen nevraživost a nenávist.
ano stejně jako před časem v Arménii. Ti na které padaly drony a rakety, chtěli příměří, ti co seděli za bukem se nechtěli vzdát. Tj. ideálně každý otázka: chceš pokračování války? - jdeš na frontu, nechceš pískovnu za vesnicí? - nedovolíme ti koupit stavební materiál. Nechceš uložiště vyhořelého paliva v katastru? - obec odpojíme od el. soustavy. Rozhodovat o čemkoliv by měli jen lidé s osobní odpovědností kdy pocítí následky svého rozhodnutí.
Násilná mobilizace je jenom vražda v zastoupení. (něco jiného je pomáhat těm, kteří se chtějí bránit) Ale pokud takoví nejsou, májí se osobně zapojit "vládnoucí vrstvy skrývající se v bezpečí" nebo mají uznat porážku. Ne posílat za sebe na jatka někoho jiného. Snad se jednou přeživší a pozůstalí násilně mobilizovaných dočkají spravedlnosti. Dokud si to lidstvo neuvědomí, vždy se najde dost parchantů kterým bude další válka vyhovovat.
Chci Paralen zdarma. Chci hotelové služby v nemocnici zdarma. Je mi jedno, že by bylo víc peněz na lepší léky, péči a celkově lepší zdravotnictví....No nic..jdu na jedno.
tak já se zrovna chystal připlácet si za zdravotní péči, ale EU řekla ne, že si ty peníze vezme na emisní povolenky, inkluzi a neziskové organizace které mi vysvětlí co si mám myslet 🙂
Soud asi nechápe nic jako životní náklady nebo kupní sílu, jen tupě srovnává dvě čísla. Ten zaměstnanec, co v Praze měl o 3500 Kč "více", je vlastně oproti tomu olomouckému chudák, protože životní náklady v Praze jsou výrazně vyšší než v Olomouci. Stačí si srovnat nájmy...
„v žádné zemi, ani v rozvojové ani socialistické a kapitalistické neexistuje to" (konec citátu 🙂) aby zaměstnavatele zajímaly životní náklady zaměstnance !!!! (Jo možná Baťu ) Můžu žít v mamahotelu v Praze nebo platit hypotéku v horní/dolní a dát za povinné ručení nezbytného auta víc než Pražák za roční lítačku.
Nebo třeba proto, že v Praze má 2x více! zákazníků za stejnou pracovní dobu 🤷.
Tak znovu, měřením pracovního výkonu se zabývali průkopníci kapitalizmu už 19 stolení. Nadnárodní řetězce neprosperují tím, že se dohadují s dodavateli o každý haléř aby potom nechaly na venkově prodavačky vytížené jen na 50% procent jejich výkonu a dali jim za to 70% mzdy. Pokud má prodejna poloviční počet zákazníků, bude mít jen polovinu prodavaček. (nebrat doslova). A i ten poměr zákazníků může být klidně opačně ve prospěch spádové venkovské pobočky (ale i tam platí to co jsem napsal dříve - ten řetězec umí počítat).
Až na to, že ono to nepovede k tomu, že lidem v Horní Dolní přidají, ale k tomu, že lidem v Praze tu mzdu sníží. Výsledek bude, že v Praze neseženete pošťáky, protože už teď je to na úrovní ohrožení bídou. A není to jen o pošťácích, ale o všech, co mají nějakou státem garantovanou tabulku - policisté, hasiči, učitelé, úředníci atd. Proč by tyhle lidi zůstávali v Praze, když se můžou nechat převelet někam jinam, kde budou mít stejný příjem, ale nižší náklady na život.
tak samozřejmě že v Praze nikomu mzdu nesníží, protože by jim ti lidé opravdu chyběli. Ale stát si nemůže dovolit rozšiřovat sociální propast - která je vidět na každých volebních výsledcích, pokud to nemá dospět k nějaké společenské katastrofě.
Takže zaměstnanec šel do práce za předem odsouhlasenou výplatu mezi ním a zaměstnavatelem a pak to žene pres soud, že někdo v úplně jiném městě bere vyšší mzdu? Když to přeženu - proč nežaluje Český stát, že v Německu berou víc? Pokud si jsem vědom svých kvalit, tak jdu snad tam, kde je ocení (hlavně uvidí).
Zaměstnanec šel do práce za mzdu na kterou byl ochoten přistoupit, pravěpodobně v přesvědčení, že státní organizace bude znát a dodržovat zákoník práce - tj. věc tím samým státem vynucovanou. Ovšem podobná věc jako když státní orgány straší stíháním švarcsystému, ale potom zjistí že na tom funguje celá poslanecká sněmovna - ještě že jim k tomu tenkrát teta Mirka napsala, že oni jsou přece něco jiného (lepšího) tak ať se zákon vymáhá jen u poddaných.
To je zase prasárna... Tak ať pan olomoucký řidič platí stejné náklady na bydlení jako jeho pražský kolega. To už by se mu asi nelíbilo. Vždy platilo, že v hlavním městě je dražší život a vyšší mzdy. Dorovnat jen jednu část, to už není ani socialismus, to je zkrátka pitomost...
možná pražský kolega bydlí v bytě který zprivatizoval v 90. za pár Kč, a olomoucký kolega platí hypotéku jako prase. V hlavním městě je dražší život právě proto, že jsou tam vyšší mzdy (slepice a vejce). Bez vyšší kupní síly by tam nepřicházeli zájemci o práci a nerostly náklady na bydlení atd... Stejně úspěšně můžete třeba tvrdit, že za stejný výkon by měl brát muž vyšší mzdu než žena, protože ženy přece chtějí muže kteří vydělávají hodně peněz 🙂
Proč odškodné? Naučili jsme se jen natahovat ruku a státe dej na to a na to, nezadařilo se nám. Můj praděda soukromě ve větší míře zemědělčil za I. republiky (údaje mám od svého dědy, když ještě žil) a pokud nebyla úroda, jako, že bylo sucho, požáry, povodně, mrazy, nálety hmyzu a ptactva apod., tak prostě neměl výdělek a odepsal škody. Prostě musel žít z toho co měl našetřeno, nebo si musel půjčit, žádné žádosti na stát na odškodnění, žádná jiná pomoc. Jen pojištění úrody mohl mít, ale to bylo tak nehorázně vysoké, že to nikdo v té době stejně neměl. Ani v životě děda nemluvil, že by zemědělci pobírali za I. republiky nějaké dotace, prostě postarej se o sebe a svůj kšeft, pokud se ti nedaří, nebo to neumíš, tak běž dělat něco jiného. Na co si to pořád hrajeme, takhle bude za chvíli o něco žádat každý a stát a i ta EU se bude zadlužovat stále více a více a z toho začarovaného kruhu se v životě nevymotáme....
Vašemu pradědovi nekonkurovala dotovaná zahraniční produkce. Pokud se neurodilo, lokální cena se zvedla a sedlákovi to částečně kompenzovalo náklady. Dnes se doveze z druhé strany zeměkoule a výkupní cena pro zemědělce zůstane nízká.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud se jakýkoliv stát takto chová ke svým občanům, nezaslouží si nejen, aby pro něj občané umírali, ale ani vlastní existenci. Všichni kdo se na tom podílejí by měli po válce stát před obdobou Norimberského soudu jako váleční zločinci, od nejvyššího velení po poslední sekretářku. Snad se v tomto případě ukrajinské oběti (a pozůstalí) vlastního režimu jednou nějaké spravedlnosti dočkají.
1 odpověď