Bilion, též bilión (1 000 000 000 000) je přirozené číslo rovné milionu milionů, tedy tisíci miliard.
V zemích, kde se používá krátká škála (především ve většině anglicky mluvících zemí), se toto číslo nazývá trillion, přičemž billion zde znamená 1 000 000 000, tedy naši miliardu.
Akorát (viz moje odpověď) je těch kombinací 43 trilionů (dlouhá škála), nebo 43 quintillionů (krátká škála)
Je to úloha z matematiky, ne z češtiny. Pokud se na to koukáte chladnou logikou a ne básníckým rozborem, tak vám velmi snadno vyjde 20. "Paní Šťastná tvoří celek N (krabičky s cukrovím), který se skládá z neznámého počtu věci Z (krabička s cukrovím). Na každé Z potřebuje 1*X (krabička) a 3*Y (cukroví). Jíž vytvořila 4/5*N. Jestliže jí zbývá 12*Y, kolik X nachystala paní Šťastná?" Takhle si to přečtu já coby programátor, tedy někdo kdo je vyloženě trénovaný aby četl logiku a ne text. Krabička s cukrovím =/= krabička. Takže já bych se naopak klidně hádal, že jediné možné řešení je 20. Tak jako tak jde o úvahy, které v žádném případě nemůžete chtít po dětech v 7 třídě během časovaného testu.
Programátor? Kup 6 rohlíků a jestli budou vejce, kup jich 10...
Tak co jste donesl domů? ;-)
Tyhle vědce obdivuji, pracují vlastně s něčím, co ani není. Už od puberty mě myšlenak o vzniku světa fascinuje a dost děsí. Jak sakryš mohlo tohle všechno vzniknout z ničeho? Když neexistovala ani jedna častice, ani atom, ani žádný prvek, jen bílá barva, vlastně ani ta ne, ani žádný z Bohů, nic. Jak z ničeho vznikne něco? Z čeho vznikla ta "božská" částice, kterou objevil? Kdykoliv se nad tím hlouběji zamyslím, začne mě z toho mrazit - nepochopitelné.
E=m*c^2
A jak to tedy podle vás je ? Do čeho se podle vás vesmír rozpíná?
Přesně, to je děsný, jak si lidi myslí, že se něco nafukuje jako mýdlová bublina. Ale to je VELKÝ, VELKÝ OMYL!!! Ta mýdlová bublina je v NAŠEM časoprostoru. Jsme uvnitř toho časoprostoru. Nelze říct, do čeho se rozpíná, neb vně našeho časoprostoru jaksi nemusí fungovat naše pojetí fyziky, nemá to smysl.
To je chybná úvaha. Nic se nemůže pohybovat rychleji než světlo a ještě jedna zvláštnost - rychlost světla je konstantní bez ohledu zda mu jdeme naproti nebo se naopak vzdalujeme.
Proto ty uvozovky. Ta galaxie "tam" stojí, tak jako naše Galaxie stojí... Jen se prostě mezi námi časoprostor rozpíná rychlostí 70km/s/mpc. Analogicky si to můžete představit jako gravitační potenciál pod horizontem událostí u černé díry. Taky se tam "prostor" natahuje tak, že ani světlo neunikne.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ti co se diví, je na to vzorec: 2^n - 1. Takže po dosazení zjistíte, že je to ještě 1000x více! 2.338 biliónu let
1 odpověď