Mladší dcera je už od školky vedená k samostatnosti nejen doma, ale i v jezdeckém kroužku. V deseti letech je tam už za zkušenou koňačku, které je běžně svěřována počáteční výuka malých dětí. Takže už dlouho nevidím důvod dělat jí ochranku kdekoli, tím méně na cestách ze školy. Ale taky jsem za exota...
Volná výchova nevychovává ,ale místo dětí tvoří příšerné spratky.Jsou postrachem školek,škol protože absolutně neposlouchají.Ani ty co je jako vychovali.
Jooo, když se vám ve školkové třídě sejde 15 tříletých "osobností", výchovou nepolíbených, to je pane masakr. Když něco chtějí, chtějí to HNED. Tlučou se mezi sebou hlava nehlava, protože chtějí hračku, co má někdo jiný, zrovna tuhle židličku, místo na lavičce...Instrukce, se kterými se neztotožňují jednoduše ignorují, pořvávají po učitelkách, které neprodleně neplní jejich rozkazy, očekavají stoprocentní servis...bezva výsledky volné výchovy..
Asi by vám pomohlo změnit zaměstnání nebo konečně pochopit život. Vám jako učitelce nemá právo vadit nic, co rodič dělá, pokud neporušuje pravidla docházky do MŠ, ... Tyto žabo myší pomluvy, jsou od profesionálního pedagoga trapné a neprofesionální. Až toto pochopíte, uleví se vám a stanete se šťastnější a lepší.
Jiné děti do školky s nudlí nechodí? Dítě pracujícího člověka přijde s nudlí a nakazí dítě člověka na rodičovské dovolené, ..., takže dítě s rodičem doma nebude chodit do školky, protože jen co přijde, chytne další nudli, ..., chtělo by to větší nadhled a méně slep*čího myšlení.
Ne, deti s nudli vracime domu nezavisle na tom, jestli rodic pracuje. Je to bezohledne vuci ostatnim detem a rodicum.
Co je školka? Výchovné zařízení. Kdy se umisťuje dítě do školky, za jakým účelem se umisťuje do školky? Primárně umísťují dítě do školky z důvodu sociálního vývoje dítěte. Takže především vámi popisované dítě, které je otravné - doma se nudí, musí chodit do školky, aby si zvyklo na řád a připravilo se na školu! Vy jste učitelka v MŠ a přesto píšete, co píšete??? Čekala bych tento názor od nevrlého rodiče, ale profesionálního pedagoga?
Mate problem s pochopenim psaneho textu? Ano, do skolky patri jakekoli dite, ktere je zrale a pripravene, nezavisle na to, jestli jsou rodice doma nebo pracuji. Skolka neni vychovne zarizeni (deti se vychovavaji doma), ale vzdelavaci zarizeni. Nikoli odkladiste na od nevidim do nevidim, kdyz to maminku neba.
Tak jste to nějak smotala dohromady, Jabka a hrušky. Nejprve si plivnete na matky co jsou na rodičovské a potom už míchate všechny rodiče s nimi. Pokud vám vadí, že do školky chodí děti rodičů co jsou na mateřské či rodičovské dovolené, mám pro vás dobrou zprávu. Změňte zaměstnání, a to vám radím z pozice učitelé, kterým jsem.
Znova- nevadi. Na predskolni dochazku ma narok kazde dite. Vadi mi, kdyz si ze skolky delaji odkladiste deti, ktere je doma otravujou, tzn. davaji je tam nemocne, o prazdninach, od rana do vecera. Smotane dohromady to mate vy.
Já teda pracuju a dítě mám v placené DS, ale naprosto chápu, že pro mnoho dětí je lepší v klidu se vyspat po obědě ve školce, než muset jít domů a tam se snažit usnout se řvoucím miminem v zádech. To vám jako učitelce nijak nepřísluší hodnotit a soudit podle toho maminku.
Myslíte? Já jsem zase přesvědčená, že ty děti nejsou hloupé. Moc dobře rozlišují mezi "Maminka je v práci." a "Maminka je doma." Tím spíš, když je doma s mladším sourozencem. A můžete jim vysvětlovat tisíckrát, že ve školce si pohrají, lépe se vyspí, mají kamarády...prostě "mamka je doma s miminem a mě odložila sem" je poměrně jasný závěr většiny z nich.
Měla jsem syny u nás na vesnici ve školce a nikdy nebyl problém abych dala syna do školky a měla doma druhého. Naopak od věku tří let je vhodné pro děti aby chodili do školky a pak se uvidí postupně jak na tom dítě je aby se po dohodě s rodiči dohodlo jestli je vhodné dát dítěti odklad. A nikdo nevěděl u nás na vesnici co doma děláme nebo neděláme. Teď mám dvě dcery ve školce a dvojčátka doma. Dcery šli do školky těsně než se narodili dvojčátka a rok byly bez školky protože v azylovém domě nás nevzali a teď co chodí do školky tak paní učitelky holky chválí, že jsou šikovný a že jim ten rok chybí. A ano jsem na rodičovské s dvojčaty a mám dvě dcery ve školce. Takže ne že kdo žije na vesnici ví přesně co ta matka doma dělá nebo nedělá. Toto už je na způsobu stalkovani aby učitelka věděla co matka doma dělá nebo nedělá. Školka je pořád vzdělávací instituce tak se učitelky mají k tomu stavět. My mámy tam nedáváme děti jen abychom si odpočinuly, ale aby děti měly rád a pravidla. Co mi říkala ředitelka azylového domu tak i když matka se snaží dát dětem 100% tak stejně tu školku potřebuje a je jedno jestli je ta matka doma nebo není
To jsme se nepochopily. Ano, školka je vzdělávací instituce, nemyslím, že by tam děti maminek na mateřské neměly chodit, mají na to nárok. Jen mě mrzí, že jsou tam od rána do večera, o prázdninách, ne úplně zdravé, často víc, než děti zaměstnaných rodičů. A mrzí mě to kvůli nim.
Ja osobne neznam jedinou maminku, ktera by pri materske z domova nepracovala, a pokud pracuje a ma doma jeste mimino, tak logicky na tu praci ma mene casu protoze ji ten maly zdrzuje. Opravdu mezi vysokoskolackami neznam jedinou, ktera by z domova nepracovala. Cim narocnejsi prace, tim spis se da delat z domova. To taky posuzujete, kdyz nekoho soudite? Mne prijde ze nekdy ucitelka v materske skolce velmi lehce prehledne, ze maminka je mezinarodne uznavana vedkyne, ktera je doma s malym miminem - slizne si to uplne stejne. A takovych maminek co znam "doma s ditetem" je paradoxne vetsina, ne do kazde prace se musi dochazet. A kdyby nemela jeste male dite tak treba ma cas skolkove dite vyzvednout hned po obese, ale kdyz ji doma od prace zdrzuje jeste mimino, je rada kdyz dobehne pred zavirackou.
Jsme na vsi, takže my třeba víme úplně přesně, co která maminka dělá/nedělá. Nehledě na to, že doma pracující nám to obvykle sdělí.
Z pohledu učitelky- mně nevadí, že chodí do školky dítě maminky na mateřské. Vadí mi, že přichází prakticky kdykoli během dopoledne. Vadí mi, že denně spí a obvykle zůstává až do zavírací hodiny. Vadí mi, když chodí na omezený provoz o prázdninách. A vadí mi, když chodí s kašlem nebo s nudlí. A nic z toho mi nevadí kvůli mně, ale primárně kvůli dítěti, které samo moc dobře cítí, že je maminkou bezostyšně odkládáno...
Zrovna včera jsme se vrátili z lázeňského městečka Kolobřeh a opravdu se nám tam líbilo. Všude čisto a bezpečno. Bydleli jsme v útulném soukromém penzionu, dva lidi na 5 dní 10.000 Kč. Za celý týden jsme nenarazili na opilce, hlučné skupinky, nepříjemné prodejce nebo okrádání v restauracích. Ceny jsou srovnatelné, pizza 30-35 zlotých, aperol 25, pivo 12, grilovaná ryba s hranolky 40, velká zmrzlina 7 až 13. Samozřejmě nákup v diskontu (Biedronka) je mnohem levnější, třeba plechovka piva od 3 do 5 zlotých. Jediné, v čem to ještě dost pokulhává, jsou doplňkové služby na pláži. Na pláži nám chyběly sprchy, nebo jen tekoucí voda na opláchnutí nohou a umytí rukou, chybí toalety, u vstupu na pláž jen dvě TOITOiky, v poledne už hrůza. Ale jinak pláž krásná, jemný písek, naprosto čistý, žádné odpadky, vajgly atd. Moře studené, ale úžasné, takové divoké, plné vln. Oproti klidnému moři v Chorvatsku velký rozdíl. Ale to se mi právě líbí.
Taky jsme se ted vratili z Kolobřehu. Docela prima záchody byly u vstupu 17 ;)
Přijeli jsme právě z Polska, kde jsme byli už pětkrát...celý týden jsme nezažili nechutné vedro, ale denně jsme se koupali. Jediná nevýhoda našich polských dovolených je, že se vracíme šíleně unavení, protože na polském pobřeží se nabízí tolik aktivit a zajímavostí, že náš tradiční týden je prostě málo. Děti opálené, nejsme sežraní od soli, máme spoustu báječných zážitků.
Já koupila živou kytku, plastový květináč a černou fixku, kterou ten květináč děti každé dle svého vkusu pomalovaly. Sušené meruňky v čokoládě asi za 30Kč a každé dítě vyrobilo paní učitelce smaltovaný přívěšek- občas doma smaltujeme, takže vše potřebné tu máme. Jednoduché a přitom osobní dárky v celkové hodnotě kolem stovky na učitelku. Nejblbější dárek, který jsem za svou pedagogickou kariéru v MŠ měla dostat (ale naštěstí nakonec nedostala) byla kniha o výchově dětí. Tak vám paní učitelko děkujeme, že jste naše dítě naučila počítat do deseti a jíst příborem, ale za nás byste se teda ještě měla dovzdělat...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já třeba si pod pojmem respektující výchova představuju, že se dítě podílí na rozhodnutích adekvátně svému věku a schopnostem. Jsem ochotná nechat ho rozhodnout o tom, jestli si vezme do školy nepromokavou bundu, nebo deštník. Jestli zítra k obědu uvaříme karbanátky s kaší a pozítří kuře, nebo naopak. Jestli si napíše úkoly po příchodu ze školy, nebo večer, pokud slíbí, že u toho nebude remcat. Ale respekt musí být vzájemný. Takže dělat jen to, co dítě chce, nemá s respektující výchovou v pravém slova smyslu nic společného, to je prostě jen otročina.
1 odpověď