Daniela Brzobohatá slaví a je šťastná! I když nemá stálou práci, dítě a její muž se převléká za ženu
Co to je proboha za popisek? Možná, že je právě proto šťastná, že má milujícího manžela, opustila náročnou práci a děti prostě nechce. Nedělejte pořád vědu z toho, že někdo nemá děti. Prostě je nemá, je to jejich rozhodnutí a volba. Když děti mít nebude, bude jí to předhazováno, že je kariéristka. Když děti mít bude, bude jí vyčítáno, že je má po 40cítce.
Souhlasím se vším do puntíku.
Jen bych ráda dodala, že ne každý muž má stejnou povahu jako autor článku. Třeba nechce/nemá zájem/necítí se podstupovat předporodní kurzy a následně porod. A žena by to měla respektovat.
Já měla kdysi za to, že muž, který nechce být u porodu je sr@č, pak jsem to přehodnotila
.. Já bych u svého porodu taky nejradši nebyla.
Může mi někdo vysvětlit, proč bydlí „v Západákově“ a dře ve fabrice, když na to jen nadává?
Autorka si odpověděla sama. Celý národ nemůže bydlet v Praze. Ani Brně a jiných jmenovaných městech. To stejné je to s prací. Nemůžou všichni být ajťáci a manažeři. Spíš je problém v tom, že to máme v povaze stěžovat si na všechny a na všechno. Např. jezdím dlouho do práce, mám práci na houby, makám jak blázen za pár drobných, jsem furt v práci, všechno je drahý... atd.
Vysvětlení tohoto kroku dává analytik a poradce ministra práce Tomáš Ervín Dombrovský. Ten upozorňuje na skutečnost, že „řádově 70 % lidí má finanční rezervy na 3 měsíce, 33 % lidí dokonce jen na měsíc.“
To, že někdo není finančně gramotný a neschopný si našetřit na finanční rezervu, je jeho problém. Při schválení této novinky dojde, jak uvádí autor článku, pouze ke zneužití systému, tedy 2 mésíce placených prázdnin.
Knihu autorky jsem četla, viděla videa.. a ačkoli je mi pani Staňková nesympatická a některé její názory jsou mi proti srsti, je skvělé, že se o tomto tématu mluví. Doporučuji každému si přečíst pár příběhů z jejich webovek a věřím, že každý tam trošku shlédne i své dětství. A to je velmi mrazivé a smutné.
Chovejme se tak, jak chceme, aby se lidé chovali k nám. Není v pohodě, když vám nafackuje šéf, babička, rodič, manžel.. tak proč je v pořádku nafackovat SVÉMU dítěti?
Pamatuji si, ze jako dite snad od druhe tridy jsem od srpna denne sedela nad cestinou, nemcinou atd a musela se ucit.. nenavidela jsem to a s odstupem casu to stale nechapu. Co mi to pomohlo, biflovat se neco, co jsem mela umet loni? Akorat jsem z toho byla zhnusena. Opakovat si cestinu, matiku, ucit se slovicka do zblbnuzi?
„Smyslem třetího pilíře je dlouhodobé odkládání spotřeby a tvorba úspor na důchodový věk, ke které motivuje státní podpora. Ta svůj smysl a efektivitu ztrácí, když účastník v důchodovém věku využívá třetí pilíř de facto jako pouhý krátkodobý spořicí produkt se státní podporou,“
Pro jednorázové vyrovnání z penzijního spoření je nutné splnit podmínku dosažení věku 60 let a minimálně pěti let spoření.
on to tedy není krátkodobý spořící produkt, když si někdo spoří 5 let? a když dosáhne věku 60 let, proč by si to nemohl vybrat? ? od letošního roku starobní důchodci žádný příspěvek od státu nedostanou, navíc při prodloužení tohoto "spoření" se doba spoření z 5 let mění na 10 (tohle jaksi zapomněli chytráci do článku napsat). A pak se diví, že si to chtějí zrušit? já se nedivím. Svým rodičům jsem také řekla, ať to zruší po 5 letech, protože kdo ví, co bude za 10 let. Jediné, co je jisté, že od státu už nedostanou nic. Radši ať mají peníze na nějakém spořícím produktu, kde se k nim dostanou ihned, než kdo ví kde, kam se k těmto prostředkům díky státu nedostanou...
Za me nejdulezitejsi veci na dovolenou: nabity mobil se stazenymi filmy (pro preziti letu v letadle), sluchatka, spunty na vyrovnani tlaku v usich, nezbytne leky, pevnou obuv, hotovost v mene cilove destinace, pas/OP. Zbytek se da koupit v cilove destinaci.
Dvoje plavky zbytecny, zbytek obleceni podle pocasi v CR a cilove destinace a typu dovolene (turistika,valeni u bazenu, hory)...
A co kdyby konečně vymysleli, co dělat s netáhlama, které živíme léta z našich daní a ještě se nám pracujícím smějí do obličeje? Proč takové lidi živíme a necháváme si to líbit? V čem je lepší sousedka Eržika s 10 dětmi než já s 1 dítětem? Kdo zajistí, že děti sousedky budou v produktivním věku pracovat?
0
Sledujících
7
Sleduje
0
Sledujících
7
Sleduje
Spousta toho byla popsána již v článku a diskuzi. Mě z výdajů zaráží částka 8 tisíc na jídlo pro 4 lidi, tuhle částku projíme ve 2 lidech. Dále ty cigarety, o tom tu je v diskuzi popsáno víc než dost.. já sama vyrůstala v rodině v otcem kuřákem, byly jsme na tom taky finančně bídně a teď jako dospělá s malým dítětem vidím, co vše mi bylo odepřeno z důvodu takové závislosti. A u některých to bývá ještě horší. Když vím, že někteří rodiče nekoupí dětem sladkost, ale mají v košíku basu piva a karton cigaret, otvírá se mi kudla v kapse..
Naštěstí já mám jinak nastavený mindsed, s vapováním jsem skončila před těhotenstvím a už přes rok nepiju alkohol. Ušetřila jsem tisíce korun, které se mi teď hodí na mateřské.
Pokud si to paní přečte, zde jsou mé rady: