Může mi někdo vysvětlit, proč bydlí „v Západákově“ a dře ve fabrice, když na to jen nadává?
Autorka si odpověděla sama. Celý národ nemůže bydlet v Praze. Ani Brně a jiných jmenovaných městech. To stejné je to s prací. Nemůžou všichni být ajťáci a manažeři. Spíš je problém v tom, že to máme v povaze stěžovat si na všechny a na všechno. Např. jezdím dlouho do práce, mám práci na houby, makám jak blázen za pár drobných, jsem furt v práci, všechno je drahý... atd.
Vysvětlení tohoto kroku dává analytik a poradce ministra práce Tomáš Ervín Dombrovský. Ten upozorňuje na skutečnost, že „řádově 70 % lidí má finanční rezervy na 3 měsíce, 33 % lidí dokonce jen na měsíc.“
To, že někdo není finančně gramotný a neschopný si našetřit na finanční rezervu, je jeho problém. Při schválení této novinky dojde, jak uvádí autor článku, pouze ke zneužití systému, tedy 2 mésíce placených prázdnin.
Knihu autorky jsem četla, viděla videa.. a ačkoli je mi pani Staňková nesympatická a některé její názory jsou mi proti srsti, je skvělé, že se o tomto tématu mluví. Doporučuji každému si přečíst pár příběhů z jejich webovek a věřím, že každý tam trošku shlédne i své dětství. A to je velmi mrazivé a smutné.
Chovejme se tak, jak chceme, aby se lidé chovali k nám. Není v pohodě, když vám nafackuje šéf, babička, rodič, manžel.. tak proč je v pořádku nafackovat SVÉMU dítěti?
Pamatuji si, ze jako dite snad od druhe tridy jsem od srpna denne sedela nad cestinou, nemcinou atd a musela se ucit.. nenavidela jsem to a s odstupem casu to stale nechapu. Co mi to pomohlo, biflovat se neco, co jsem mela umet loni? Akorat jsem z toho byla zhnusena. Opakovat si cestinu, matiku, ucit se slovicka do zblbnuzi?
„Smyslem třetího pilíře je dlouhodobé odkládání spotřeby a tvorba úspor na důchodový věk, ke které motivuje státní podpora. Ta svůj smysl a efektivitu ztrácí, když účastník v důchodovém věku využívá třetí pilíř de facto jako pouhý krátkodobý spořicí produkt se státní podporou,“
Pro jednorázové vyrovnání z penzijního spoření je nutné splnit podmínku dosažení věku 60 let a minimálně pěti let spoření.
on to tedy není krátkodobý spořící produkt, když si někdo spoří 5 let? a když dosáhne věku 60 let, proč by si to nemohl vybrat? ? od letošního roku starobní důchodci žádný příspěvek od státu nedostanou, navíc při prodloužení tohoto "spoření" se doba spoření z 5 let mění na 10 (tohle jaksi zapomněli chytráci do článku napsat). A pak se diví, že si to chtějí zrušit? já se nedivím. Svým rodičům jsem také řekla, ať to zruší po 5 letech, protože kdo ví, co bude za 10 let. Jediné, co je jisté, že od státu už nedostanou nic. Radši ať mají peníze na nějakém spořícím produktu, kde se k nim dostanou ihned, než kdo ví kde, kam se k těmto prostředkům díky státu nedostanou...
Za me nejdulezitejsi veci na dovolenou: nabity mobil se stazenymi filmy (pro preziti letu v letadle), sluchatka, spunty na vyrovnani tlaku v usich, nezbytne leky, pevnou obuv, hotovost v mene cilove destinace, pas/OP. Zbytek se da koupit v cilove destinaci.
Dvoje plavky zbytecny, zbytek obleceni podle pocasi v CR a cilove destinace a typu dovolene (turistika,valeni u bazenu, hory)...
A co kdyby konečně vymysleli, co dělat s netáhlama, které živíme léta z našich daní a ještě se nám pracujícím smějí do obličeje? Proč takové lidi živíme a necháváme si to líbit? V čem je lepší sousedka Eržika s 10 dětmi než já s 1 dítětem? Kdo zajistí, že děti sousedky budou v produktivním věku pracovat?
0
Sledujících
6
Sleduje
0
Sledujících
6
Sleduje
Souhlasím se vším do puntíku.
Jen bych ráda dodala, že ne každý muž má stejnou povahu jako autor článku. Třeba nechce/nemá zájem/necítí se podstupovat předporodní kurzy a následně porod. A žena by to měla respektovat.
Já měla kdysi za to, že muž, který nechce být u porodu je sr@č, pak jsem to přehodnotila
.. Já bych u svého porodu taky nejradši nebyla.