Ne, ze by takova rodina neexistovala, ale to si vazne myslite, ze bulvarni taky novinari objizdeji republiku a shaneji takova temata na clanek? To spise zplodi od stolu v pracovne ci redakci. A s nastupujici AI to bude jeste mnohem jednodussi. I kdyz uznavam, ze pro ctenare je celkem jedno, pokud tedy je clanek napsan uveritelnym zpusobem bez logickych chyb, zda takova rodina existuje virtualne nebo realne
Proč by si měli vymýšlet? Stačí, když někdo napíše e-mail do redakce. Mají to bez práce. Spíš je otázka, jak moc daná rodina zkresluje své finance
Souhlasím se vším do puntíku.
Jen bych ráda dodala, že ne každý muž má stejnou povahu jako autor článku. Třeba nechce/nemá zájem/necítí se podstupovat předporodní kurzy a následně porod. A žena by to měla respektovat.
Já měla kdysi za to, že muž, který nechce být u porodu je sr@č, pak jsem to přehodnotila
.. Já bych u svého porodu taky nejradši nebyla.
Nemusí být ajťáci nebo manažeři. Můžou být třeba zručnými řemeslníky. Ale to by museli chtít něco dokázat. Jednodušší je na všechno nadávat, hlavně na stát, že se o mne nedokáže postarat.
Bohužel s vámi musím souhlasit. Ale věřím, že i ajťáci, manažeři i ti šikovní řemeslníci bydlí v Horní Dolní a nadávají na svůj život.
Může mi někdo vysvětlit, proč bydlí „v Západákově“ a dře ve fabrice, když na to jen nadává?
Autorka si odpověděla sama. Celý národ nemůže bydlet v Praze. Ani Brně a jiných jmenovaných městech. To stejné je to s prací. Nemůžou všichni být ajťáci a manažeři. Spíš je problém v tom, že to máme v povaze stěžovat si na všechny a na všechno. Např. jezdím dlouho do práce, mám práci na houby, makám jak blázen za pár drobných, jsem furt v práci, všechno je drahý... atd.
Vysvětlení tohoto kroku dává analytik a poradce ministra práce Tomáš Ervín Dombrovský. Ten upozorňuje na skutečnost, že „řádově 70 % lidí má finanční rezervy na 3 měsíce, 33 % lidí dokonce jen na měsíc.“
To, že někdo není finančně gramotný a neschopný si našetřit na finanční rezervu, je jeho problém. Při schválení této novinky dojde, jak uvádí autor článku, pouze ke zneužití systému, tedy 2 mésíce placených prázdnin.
Vy asi nechápete rozdíl mezi dospělým, který už má sociální návyky, ví co může a dítětem, které se to učí. Musí vědět, že jsou místa a situace kdy se vyžaduje určité chování a nemůžeme si dělat to co zrovna chceme.
Chápu, že dítě je nepopsaný papír a návyky se musí nějakým způsobem naučit. Ale nesouhlasím s tím je to učit fyzickým násilím. Což je mimochodem taky věc, kterou se děti učí a to, že násilí je v pořádku, že se tím spousta věcí vyřeší atd... a to je za mě špatně. Je lepší dítě zmlátit v restauraci,protože křičí a nechová se tak, jak mi vyžadujeme, nebo mu to vysvětlit, že se to nedělá?
Knihu autorky jsem četla, viděla videa.. a ačkoli je mi pani Staňková nesympatická a některé její názory jsou mi proti srsti, je skvělé, že se o tomto tématu mluví. Doporučuji každému si přečíst pár příběhů z jejich webovek a věřím, že každý tam trošku shlédne i své dětství. A to je velmi mrazivé a smutné.
Chovejme se tak, jak chceme, aby se lidé chovali k nám. Není v pohodě, když vám nafackuje šéf, babička, rodič, manžel.. tak proč je v pořádku nafackovat SVÉMU dítěti?
I díky mnohým na konci čláňku uváděným zdrojům sepsala paní Pavla čtivý článeček. Ale bohužel určité čecháčkovství a závist se i zde projevila, když neopomněla připomenout pana starostu, či primátora Ivánka Kosatíka, který odletěl do Řecka.
Rád bych tedy věděl, zda sama autorka, pokud by měla rezervovanou a zaplacenou dovolenku by si tento svůj vytoužený zážitek nechala uniknout?
V takové situaci a v jeho funkci je snad jasné, že pomůže lidem a zůstane doma, ne? Na dovolenou mohla odjet jen jeho rodina...
Jako byste obhajoval politika, co si v době covidového lockdownu cestuje po světě
Czechitas je organizace postavena na tom, ze mazou zenam med kolem huby a ziji z dotaci a penez tech, ktere oblbnou. Osobne jsem mel v praci cest s nekolika absolventkami kurzu a jednu vec mely spolecnou - neumely vubec nic nez par naucenych prikazu, nechapaly souvislosti, ale zaroven si byly jiste, ze vse umi a ze jim to staci. Coz uznavam neni jejich chyba, ale chyba Czechitas, ze jim to proste vtloukly do hlavy. Je to jako by vam ukazali jak vymenit olej v jednom konkretnim modelu auta a rekli, ze ted muzete jit delat automechanika.
To, co zde uvádíte, může být pravda, na druhou stranu je naivní si myslet, že za 3 měsíce se ženy překvalifikují a budou umět to, co někteří studují roky. To by pak byl ajťák každý druhý, kdyby to bylo tak jednoduché...
Co jim řeknou v czechitas je věc druhá, já na pár kurzech byla a ty co jsem absolvovala byly opravdu jen ochutnávka toho, co daná oblast obnáší... a ne, nemyslela jsem si, že po pár kurzech budu něco umět tak dobře, že si z fleku najdu lepší pracovní místo.
Pamatuji si, ze jako dite snad od druhe tridy jsem od srpna denne sedela nad cestinou, nemcinou atd a musela se ucit.. nenavidela jsem to a s odstupem casu to stale nechapu. Co mi to pomohlo, biflovat se neco, co jsem mela umet loni? Akorat jsem z toho byla zhnusena. Opakovat si cestinu, matiku, ucit se slovicka do zblbnuzi?
To je zvláštní paní Pazderková, všichni to věděli a nic se nedělo? Mám otázku, když jste to věděla , proč jste neukončila svoje vystoupení a nepožádala diváky, aby šli pryč nebo se schovat. Fascinuje mě jak jsou po všichni po akci chytří a hledají viníky, ale co jste konkrétního pro záchranu diváků udělala vy? Myslím že nic, hráli jste i když se o nebezpečí vědělo a teď bude házet špínu na všechny okolo
Paní Pazderková byla zaplacená za zpěv a zábavu, ne jako organizátorka a meteoroložka.
Personalistky si budou muset zvyknout na nově nastupující generaci, která nebude otrockou silou, se kterou budou zaměstnavatelé mávat.
A strukturovaný životopis, nemožné testy či ukázka prodeje propisky?
Pokud to po nich budou u pohovoru požadovat, budou (možna s otevřenými ústy) zírat na jejich lehké pousmání a opuštění pro ně toxického prostoru😁
Dnešní mladí mají dojem, že si z nich všichni sednou na pohovoru na p@del a dostanou peníze jen za úsměv. Nechápu, že za těch 15 let se ta generace tak drasticky změnila...
Já začala s brigádami v 15 a nebyl do žádný med (trhání jablek nebo sázení stromků na farmě v tropech od rána do večera, uklízení chatek v kempu "na čas" po noční úklidy v supermarketech a drhnutí zapnutých mrazáků)
a byla to dobrá škola v tom, že jsem si za tu dřinu opravdu peněz vážila a neutratila za blbosti.
58
Sledujících
0
Sleduje
58
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Že je to špatné, o tom svědčí věta z článku : "Odpadlo to nejtěžší, vymýšlení dárků". Tedy to, proč si lidé dárky dávají - že tím vyjadřují zájem o druhého, že jim není zatěžko nějakou dobu popřemýšlet nad tím, co by jeho milovaným udělalo radost - a to bez ohledu na cenu. Jenže ono se těžko přiznává, že je líný se tomu věnovat, nebo že mu na blízkých zas tak moc nezáleží, aby tomu věnovali nějaký čas, případně že o nich vůbec neví, co by jim udělalo radost. - tak to "nedávání dárků" vydává za přednost.
2 odpovědi
0
Sledujících
6
Sleduje
0
Sledujících
6
Sleduje
Myslím, že autor to myslel jinak.. žijeme v době, kdy máme všeho dost a když něco chybí, objednáme online a druhý den to máme doma. Není za těžko věnovat čas a peníze pro druhé, ovšem já osobně nebudu čekat kvůli blížícím se Vánocům na nový elektrospotřebič, který teď potřebuju. Nechci po rodině koupit kosmetiku, protože za ty peníze mi ji nekoupí a místo toho koupí levnou náhražku. A mohla bych pokračovat.. naprosto tedy souhlasím s autorem: než se stresovat, vymýšlet dárky a lítat kvůli tomu do obchodů s nejasným výsledkem, jestli z toho bude mít druhá strana radost? Já bych nejraději udělala to stejné a dárky koupila max dětem.. bohužel rodina ti chce slavit i s dárky. Takže zase dostanu zbytečnosti, které pak nevyužiju
1 odpověď